wideorejestrator

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
artur-szu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2014, o 22:15
Model Lexusa: rx400h
Skąd:: gdynia
Kontakt:

wideorejestrator

Post autor: artur-szu »

Witam,

czy ktos z Was uzywa wideorejestratorow?
zastanawiam sie, czy warto cos takiego kupic.
Wydaje mi sie, ze rynek jest zawalony tymi gadzetami. Wiekszosc to urzadzenia do 400 zl, gdzie przykleja sie cos wielkosci paczki po papierosach z jaskrawym ekranikiem do szyby i ciagnie kabel do zapalniczki...to jest wedlug mnie mega wada. Nie do zaakceptowania! Moze skusilbym sie na GoPro przytwierdzone do szyby kolo kierowcy, i do tego ze 2 baterie i ladowarka samochodowa, zeby byly w pogotowiu, ale to chyba nie to samo?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: endrju1 »

Ja używam kamerki sj4000 od sjcam jako rejestratora i bardzo dobrze się sprawdza.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: blue »

Według mnie jest to niezbędne wyposażenie samochodu w mieście ;)
Polecam rejestrator G1W-C - znam o nim same dobre opinie, jest tani i ma kondensator zamiast baterii (lepiej znosi duże różnice temperatur).
Sam mam Mio Mivue 338 i nie jestem do końca zadowolony. Gdybym miał kupować nowy, to kupiłbym podany powyżej.
Co do zasilania, to można wszystko ładnie upchnąć pod tapicerką a zasilać nie z zapalniczki, lecz z czegoś np. takiego: http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 77369.html
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: owczar »

Też używam rejestratora. Przydatne urządzenie, szczególnie w PL, gdzie jest mnóstwo cwaniaków na drogach.

Ja wlutowałem się ładowarką w wiązkę od zapalniczki, ładowarkę ukryłem pod konsolą, a kabel poprowadziłem pod deską, potem słupkiem, pod podsufitką i wypuściłem przy lusterku u góry. Kamera jest za lusterkiem więc z wnętrza auta nie rzuca się w oczy. Na zewnątrz też jest prawie niewidoczna na pierwszy rzut oka.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: endrju1 »

Też tak będę miał zrobione (zamiar jest już od ponad miesiąca, tylko czasu brak), kabelek puszczony mam słupkiem już, ale wtyczka na razie zajmuje gniazdo zapalniczki. Dziś będę miał chwilę, to mogę porobić fotki jak to zrobić.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: owczar »

W drugim aucie mam w schowku przykręcony rozgałeziacz na 3 gniazdka plus usb. Tam właśnie wpiąłem ładowarkę i kabel puściłem pod deską. Jest to też pewnie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: Pawełn »

endrju1 pisze:ale wtyczka na razie zajmuje gniazdo zapalniczki.
Nie masz drugiego gniazda 12V w podłokietniku?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: endrju1 »

nie, mam niski podłokietnik i tam nie ma drugiego gniazda. Ale już montaż wykonałem i wszystko poszło jak trzeba, żadne kable nie wystają, gniazdo zapalniczki znowu wolne.
artur-szu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2014, o 22:15
Model Lexusa: rx400h
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: artur-szu »

po kilku godzinach na forum autowrzuta.pl
doszedlem do wniosku, ze wybiore jedna z 3 opcji

moje typy +cena z netu:

-G1WH PL 239 ZL
-G90C+GPS 459 ZL
-CVR- A7810-G 519 ZL

jezeli chcecie to zapraszam do lektury na ich stronie, bardzo duzo opisow i testow porownawczych.
jeszcze nie wiem, ktora ja wybiore. sadze, ze za tydzien juz bede cos kupowal, z polskiego sklepu, moze z Alibaby taniej, ale czekac miesiac nie moge.
zamontuje raczej przed lusterkiem, a kable moze da rade pociagnac z lampki (podsufitka)

jak bedzie kupione i zrobione dam znac
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: wideorejestrator

Post autor: rsz1981/2 »

ja sie zastanawiam nad mini 0806 glownie ze wzgledu na male rozmiary
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości