IS200 Filtr powietrza i xenony, olej do dyfra.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

IS200 Filtr powietrza i xenony, olej do dyfra.

Post autor: motorzysta95 »

Witam!


Mam takie pytanie czy może mi ktoś powiedzieć jakie korzyści daje filtr K&N od zwykłego filtra powietrza, oprócz tego że jest droższy kilkukrotnie ?

Świeci mi się kontrolka od xenonów, wg. mnie normalnie się poziomują, świecą ale z tyłu w okolicach dyfra itp. mam wolną wtyczkę zaklejoną taśmą. Podejrzewam, że poprzedni właściciel (zdemontował czujnik poziomowania - wspominał mi o tym że coś tam grzebał) i już spowrotem go nie zamontował. Chcę kupić czujnik ale nie wiem kompletnie gdzie go mam zamontować, czy mógłby ktoś podrzucić mi jakąś fotkę jak on ma być przymocowany, gdzie itp. ? Bardzo proszę :)

Zmieniłem olej w skrzyni na Motul Gear 300 SAE 75W90, chciałem wymienić też w dyfrze ale mechanik powiedział mi że tam powinien iść jakiś inny jaki ? Czy do skrzyni oraz dyfra może iść ten Gear 300 75W90 czy jakiś inny ?
Bardzo proszę o odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: IS200 Filtr powietrza i xenony, olej do dyfra.

Post autor: Damian87 »

motorzysta95 pisze:Witam!



Zmieniłem olej w skrzyni na Motul Gear 300 SAE 75W90, chciałem wymienić też w dyfrze ale mechanik powiedział mi że tam powinien iść jakiś inny jaki ? Czy do skrzyni oraz dyfra może iść ten Gear 300 75W90 czy jakiś inny ?
Bardzo proszę o odpowiedzi :)
Jeżeli nie masz szpery to taki sam jeśli masz szpere to ten sam tylko z dopiskiem LS
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Filtr powietrza i xenony, olej do dyfra.

Post autor: grucha2666 »

Hej ja mam filtr K&N (dokładnie to wkładkę). super się jeździ. 1. dźwięk jest dużo bardziej rasowy. 2. Raz filtr kupujesz i co około 10-20k km czyścisz i masz problem z głowy. 3. czuć delikatnie że samochód jest bardziej żwawy. nawet po przejechaniu 10 km. :) polecam
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: IS200 Filtr powietrza i xenony, olej do dyfra.

Post autor: motorzysta95 »

Nie mam szpery, więc wymienie sobie tez na tego samego. Własnie sam nie wiem czy jest wydawać 180zł na K&N bo autem dłużej jak rok nie mam zamiaru pojeździć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości