is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

ODPOWIEDZ
AdiBP
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 lis 2011, o 14:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

Post autor: AdiBP »

Witam, na wstępie chciałem zaznaczyć, że przeczytałem wiele tematów jednak w żadnym nie znalazłem problemu takiego jak mój.
Posiadam Lexusa is200 z BRC, dzisiaj po przejechaniu ok 20km obroty nie chciały zejść poniżej 2tyś-2,5tys, miga mi cały czas TRC OFF jednak Check się nie zapalił.
Świece wymieniałem ok 1500km temu na Denso takie jak są seryjnie. Pod komputer będę mógł podpiąć się dopiero jutro. Mam dwa pytania czy mogę przejechać autem z taką usterką 50km i co może być przyczyną takiej amonali. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
AdiBP
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 lis 2011, o 14:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

Post autor: AdiBP »

Problem rozwiązany.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

Post autor: dzida »

Podziel się przyczyną - może komuś na przyszłość się przyda :)
AdiBP
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 lis 2011, o 14:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

Post autor: AdiBP »

Zawór zmiennych faz rozrządu (OCV). Zrobiłem regeneracje domowym sposobem, czasami delikatnie czuć że się przytnie na trasie przy stałych obrotach, ale działa. Przejechałem już 90km.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

Post autor: endrju1 »

Jaka to jest regeneracja domowym sposobem?
AdiBP
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 lis 2011, o 14:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

Post autor: AdiBP »

Witam, opiszę całą sytuacje z zaworem VVT-I i przy okazji, postaram się wytłumaczyć jak można go "zregenerować domowym sposobem''. Nie biorę odpowiedzialności za uszkodzenia powstałem w wyniku napraw. Po tym jak dowiedziałem się, że padło mi to ustrojstwo, zacząłem szukać używanego, niestety najtańszy jaki znalazłem kosztował 200zł i musiałem po niego jechać ponad 100km, a i tak nie miałem gwarancji, że zaraz nie padnie. postanowiłem go rozebrać i spróbować coś zdziałać. Ogólnie zawór ten składa się z elektromagnesu oraz bodajże 3 tłoczków, które lubią się przytrzeć, przez co zawór się blokuje.
Po wyjęciu zaworu, mocujemy go w imadle, ale tak, żeby go nie uszkodzić. Za pomocą płaskiego śrubokręta oraz młotka odginamy zaprasowane brzegi.
Obrazek
Wyjmujemy środek i odkładamy na razie na bok, będzie trzeba potem go wewnątrz wyczyścić.
Obrazek
Wyjmujemy ze środka tłoczek, pamiętając, że był włożony magnesem do góry. Prawdopodobnie zobaczycie na nim nagar, który trzeba usunąć. Ja użyłem nitro oraz papieru wodnego 2000,
Obrazek
Pozostałe tłoczki czyścimy przez dziurki, psikając WD-40 oraz energicznie ruszając nimi za pomocą małego śrubokręta w obie strony, można użyć też patyczków do uszu :D
Po wyczyszczeniu wszystkich elementów, nasmarowałem tłoczki, razem z tym w elektromagnesie olejem, który mam w silniku, Poskładałem wszystko do kupy, zaklepałem brzegi i zamontowałem do IS.
Na razie jeździ bez większych problemów, jeśli znowu padnie, wyciągnę go i zrobię to samo :)
AdiBP
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 lis 2011, o 14:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: is200 Wysokie obroty i Migające TRC OFF

Post autor: AdiBP »

Jakby ktoś rozbierał to warto sprawdzić jak duży luz ma sprężynka w zaworze, jeśli jest luźna można po rozginać ją płaskimi śrubokręcikami, obracając małym gwiazdkowym od góry. Samemu ciężko, lepiej mieć kogoś do pomocy :D. Na dzień dzisiejszy zrobiłem 230km i jeszcze jedzie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości