[IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

[IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Ehlarion »

Mam problem mianowicie po odebraniu mojego autka od blacharza który spawał mi próg, bagażnik przestał się otwierać z pilota. kluczykiem jak i tą małą fajchą przy fotelu kierowcy otwierają bagażnik bez problemu. Baterie w kluczykach mam świeże i po wymianie bateria na pewno wszystko działoło. Blacharz na pewno ściągał kleme. Nie wiem czy to przez to się coś stało czy może coś spalił . A jak naciskam guzik to nic nie słychać, bezpieczniki są wszystkie ok bo sprawdziłem.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: dS »

Otwieranie kufra z pilota można włączyć lub wyłączyć w komputerze, jak dobrze pamiętam. Może po odłączeniu aku i resecie kompa do ustawienie się zmieniło.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Ehlarion »

A jest możliwe zmienianie tego parametru bez konieczności podłączenia go do komputera ?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: tomekb »

Otwórz go kluczykiem musiał blacharz zamknąć bagażnik tzn zaryglować kluczykiem nie pamiętam w którą stronę bo stało mi się tak 4 lata temu
Awatar użytkownika
Patryk666
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 7 sie 2013, o 11:04
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Patryk666 »

A nie masz przycisku w schowku ? Nie wiem ja w is 200. Ale w is 220 i 250 jest na pewno wystarczy wcisnąć i okej jest :) a jak nie masz to trzeba Kluczykiem w odpowiednią stronę przekręcić i powinno działać jak należy !
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Ehlarion »

Sprawdzałem ten guzik wcześniej ale nie ma takiego w is200 a z kluczykiem nie tak że jak go zaryglujesz to go także z wajchy przy fotelu kierowcy nie można otworzyć ? Pokręciłem kluczykiem ale dalej nie reaguje na pilota.
Awatar użytkownika
Patryk666
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 7 sie 2013, o 11:04
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Patryk666 »

Raz odpiąłem Akumulator i Usunęło wszystkie ustawienia.. Bagażnik i szyberdach padł.. Nie wiedziałem o co chodzi, szyberdach skonfigurowałem a z klapa nie wiedziałem co jest.. Nawet przyciskiem w środku nie dało się otworzyć... i tak bardzo długi okres kluczykiem otwierałem aż zobaczyłem ten przycisk :) po wcisnięciu działa wszystko.. Kurde. oszukałem się i nic nie widze nigdzie ;/ Może jakiś posiadacz is 200 będzie wiedział.
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Ehlarion »

a czy sterownik drzwi i klapy bagażnika jest na tej samej płytce scalonej czy jest osobno? bo tak się zastanawiam czy jest możliwe że blacharz jak spawał czy nie mógł by spalić sterownik albo jakiś odbiornik?
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Ehlarion »

po kilku godzinach przeszukiwania internetu znalazłem rozwiązanie na angielskim forum. Mój przypadek podobno jest dość częstym przypadkiem w Lexusach, a rozwiązanie jest dość proste wystarczyło rozłączyć akumulator na ponad 15 sec i po ponownym podłączeniu klapa bagażnika zaczęła się otwierać na przycisk z pilota :)
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] bagżnik nie otwiera się z pilota

Post autor: Ehlarion »

nie chce zakładać ponownie tematu, gdyż ponownie mam problem z otwieraniem bagażnika z pilota :D ale tym razem sposób w/w nie pomaga. Prawdopodobnie silniczek z rygla jest przepalony, gdyż jak go podłączyłem na krótko to nie reagował ani w jedną stroną. I tutaj mam prośbę do posiadaczy Lexusa IS 200 mk1 czy ktoś mógł by sprawdzić u siebie czy jak odepnie wtyczkę która jest podpięta bezpośrednio do tego silniczka czy mają tam stale prąd? bo nie wiem czy tak powinno być że stale jest prąd podawany do silniczka bo moim zdaniem powinien chyba być doprowadzany prąd dopiero po naciśnięciu guzika w pilocie, ale może się mylę a nie chce wymieniać silniczka póki się nie upewnię bo nie chciał bym spalić kolejnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości