[Lexus] Gwarancja w nowych Lexach

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[Lexus] Gwarancja w nowych Lexach

Post autor: janasek »

Jakie są aktualnie gwarancje Lexusa na nowe pojazdy oferowane w autoryzowanej sieci Lexusa w PL? Może ktoś ma książkę gwarancyjną jakiegoś nowego modelu i móglby zerknąć na ile lat/jakiś limitowany przebieg jest i na co jest krótsza gwarancja lub jakie są elementy z nije wyłączone (powinno to być gdzieś w książeczce gwarancyjnej/przeglądowej wypisane)? A jak jest w innych krajach?

Bo coś mi się wydaje że w USA maja dużo lepsze warunki gwarancyjne (podobno 4lata/50 tyś mil na wszystko a 6 lat/70 tyś mil na silnik/przeniesienie napędu). Na aku 2 lata 100% przypadków obejmuje i aż do 7 lat w jakimś zmnieszającym się procencie przypadków. Jakieś dziwne te warunki, mnie się wydawało że wszędzie są takie same... :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
oslek
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2010, o 16:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: [Lexus] Gwarancja w nowych Lexach

Post autor: oslek »

Witam,
sporo do napisania, ale tak najbardziej ogólnie to gwarancja jest na 3lata lub 100tys km, na wady powłoki lakierniczej 3 lata, na korozje elementów nadwozia 12lat, na napęd hybrydowy 5lat lub 100tys km. Gwarancji nie podlegają wszystkie elementy eksploatacyjne, po prostu tak jak w każdym innym samochodzie. Oprócz tego w ramach gwarancji jest bezpłatny odbiór i dostarczenie samochodu w odległości do 100km od/do dealera, bezpłatny samochód zastępczy i usługa mycia samochodu po serwisie.
Konrad
Ostatnio zmieniony 12 lut 2011, o 19:38 przez oslek, łącznie zmieniany 1 raz.
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: [Lexus] Gwarancja w nowych Lexach

Post autor: barteg10gg »

potwierdzam u mnie jest to samo napisane..Z tym bezpłatnym dojazdem do 100 km od dealera nieco mnie zaskoczyłeś..ciekawe czy to działa..Znajomy od 5 lat serwisuje auto w ASO i auto zastępcze ma za darmo musi tylko oddać z pełnym bakiem,podpowiem mu z tym dojazdem za free i zobaczymy co ASO na to:)Łapie się w 100 km
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus] Gwarancja w nowych Lexach

Post autor: janasek »

A co z akumulatorem i oponami? Niby eksploatacja, a np w książce gwarancyjnej Hondy jest wzmianka o tym.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
oslek
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2010, o 16:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: [Lexus] Gwarancja w nowych Lexach

Post autor: oslek »

Dokładnie jest coś takiego:
"Gwarancja obejmuje każdą usterkę wynikającą z wadliwej produkcji lub
montażu pojazdu, pod warunkiem jego normalnej eksploatacji, ujawnioną
w ciągu 3 lat lub do osiągnięcia przebiegu 100.000km....bla bla bla"

o akumulatorze pisze tylko odnośnie napędu hybrydowego
"Gwarancja obejmuje...
- Akumulator napędu hybrydowego"

opony:
"Opony objęte są oddzielną gwarancją przez ich producenta."

a bezpłatny odbiór/dostarczenie, w książce to podobnie pisze jak tu, tylko właśnie z zastrzeżeniem, że do 100km w jedną stronę, nie próbowałem i raczej nie spróbuje. Wiem tylko że można to zrobić na dwa sposoby: laweta przyjeżdża z zastępczym samochodem, albo ktoś z lexusa nim przyjeżdża i zabiera nasz samochód.

"Wszystkie samochody zakupione w Lexus Kraków objęte są specjalnym pakietem obsługi serwisowej - VIP SERVICE.

Główne punkty programu to:

* bezpłatny samochód zastępczy na czas obsług serwisowych;
* bezpłatny transport samochodu na obsługę serwisową oraz odstawienie do Właściciela po wykonanej obsłudze
* osobisty opiekun dostępny 24 h/dobę
* każdorazowe polerowanie nadwozia oraz czyszczenie wnętrza łącznie z tapicerką"
oslek
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2010, o 16:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: [Lexus] Gwarancja w nowych Lexach

Post autor: oslek »

Może lekki odkop, ale na temat. Gwarancja, ta dla zwykłych samochodów nie hybryd obejmuje akumulator. Więc jeśli przez trzy lata coś się z nim stanie to zostanie wymieniony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości