Światła dzienne

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Światła dzienne

Post autor: Rybstonik »

Witam!

Mam problem z takim zestawem http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich ... 60459.html

Podłączyłem wszystko jak na schemacie i niby działają. Jednak działają mi w tym samym czasie światła drogowe i mijania. Jedne i drugie na 15%. Tak jakby były spięte razem w obwodzie. Z takich chłopskich eksperymentów ( burzliwa walka z inst elektryczną :mad: ) dzienne działają jak jedną żarówkę długich wyjmę. Działa wtedy żarówka świateł drogowych ta która została a mijania się nie święca :) odrazu mówię ze po wyjęciu tej żarówki druga święci prawidłowo. Na 30%

Problem z moim podłączeniem czy z tym modułem ? A może w instalacji elektrycznej?

Pozdr
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: dzida »

ciężko określić to na odległość, bo trzeba zacząć od połączeń elektrycznych - najlepiej niech zrobi to inna osoba w tym ogarnięta (elektryka) za dobre piwko, to może zauważy coś co Ty przeoczyłeś

może to jakiś moduł LED i nie daje wystarczającej wartości prądu?
Na zapalonym silniku i zwiększaniu obrotów też tak jest?
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Rybstonik »

Problemem nie jest ograniczona moc święcenia, tylko podczas gdy powinny się świecić tylko drogowe przez moduł świecą się również mijania. Próbowałem je odciąć dodatkowym przekaznikiem tak jak pisza tu http://www.jeep.org.pl/forum/archive/in ... 843-7.html jednak miałem jeden przekaźnik i zmiany nie było.

Dodam ze moja wersja Lexa jest przed liftem. I przewertowalem forum i do tej wersji ciężko zrobić drl bo mam połączone swiatla drogowe z mijania.

Bo rozumiem ze sygnał załączenia drl w moim IS powinien być z minusa, tak? Moduł jest ze sterowaniem plusem i myślałem ze uda mi się to obejść sprytnie na przekaznikach.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: owczar »

dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: dzibi »

Mam ten schemat podłączony u siebie, trochę na sztukę, ale może Ci to pomoże:
zielony poszedł do przewodu od świateł postojowych przy prawym reflektorze
czerwony przez bezpiecznik do + na akumulatorze
brązowy bezpośrednio do - na akumulatorze
żółty do + z gniazda zapalniczki
jeden czarny do przewodu świateł drogowych przy prawym reflektorze.
drugi czarny zaślepiony i nie podłączony.

W ten sposób świecą mi oba drogowe jako DRL (mimo, iż tylko jedno drogowe podpięte). Tak zmotana instalacja nie pozwala na programowanie, oraz korzystania z funkcji odprowadzania itd.
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Rybstonik »

dzibi pisze:Mam ten schemat podłączony u siebie, trochę na sztukę, ale może Ci to pomoże:
zielony poszedł do przewodu od świateł postojowych przy prawym reflektorze
czerwony przez bezpiecznik do + na akumulatorze
brązowy bezpośrednio do - na akumulatorze
żółty do + z gniazda zapalniczki
jeden czarny do przewodu świateł drogowych przy prawym reflektorze.
drugi czarny zaślepiony i nie podłączony.

W ten sposób świecą mi oba drogowe jako DRL (mimo, iż tylko jedno drogowe podpięte). Tak zmotana instalacja nie pozwala na programowanie, oraz korzystania z funkcji odprowadzania itd.
U mnie tez tak było i świeciły mijania. Teraz niestety będzie brak czasu ale na sztukę może uda mi się podłączyć.

Ja podlaczylem następująco:
Zielony na plus postojowek w prawej lampie (po odłączeniu go dwie iły dalej tak samo)
Dwa czerwone na przewód biały w stacyjce ( stale 12v)
Brąz bezpośrednio do srobki gdzieś pod kierownica
Żółty połączony z fioletowym(nie chciało mi się prowadzić od recznego przewodów) połączony z biało niebieskim przewodem pod stacyjka
Czarny(defakto niebieski) najpierw pod plus potem pod minus świateł drogowych. Drugi nie podłączony.

Tak to u mnie wyglądało. Najpierw świeciły się drogowe z mijania razem, a po modyfikacji z podłączenie do żarówki drogowych, świeciły się same mijania..
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: owczar »

Generalnie w opcji ze światłami dziennym światła długie były sterowane plusem, a w opcji bez były sterowane minusem.

Dzibi jeśli u Ciebie nie robi się choinka, to bardzo możliwe, że masz fabryczne światła dzienne, ale wyłączone TIS-em.

Rybstonik, wiedząc, że masz światła sterowane minusem czmeu nie kupiłeś modułu sterowanego masą? Są takie na aukcji. Możesz wybrnąć z tego zastosowawszy 3 lub przekaźniki, ale musisz je odpowiednio podpiąć.
Ogólnie, to ja bym chyba kupił drugi moduł sterowany masą, bo ten owszem podepniesz, ale będziesz musiał wypruć trochę kabli, a jednocześnie wydasz kasę na przekaźniki z podstawkami.
Ale jeśli chcesz podpiąć moduł na przekaźnikach to musisz to zrobić jak poniżej:
Przecinasz przewód czerwono-biały w do żarówki długich z prawej. Kabel czerwono czarny po lewej stronie. Wstawiasz tam przekaźniki podłączając oba przewody w pozycje normalnie zwartą.
Sterowanie obu przekaźników realizujesz sygnałem plus z modułu. Jednocześnie ten przewód (czarny) łączysz do przewodu czerwono-białego i czerwono-czarnego od strony żarówki albo do wyjścia przekaźnika normalnie rozwartego.
3 przekaźnik podpinasz następująco: wejście podłączasz do masy. Wyjście normalnie rozwarte do przewodu czerwono zielonego do jednego ze świateł długich (oba są połączone). Sterowanie do plusa z modułu.

Dzięki temu moduł odseparujesz zasilanie świateł mijania a jednocześnie zapewnisz masę żarówkom od długich świateł. Można 2 przekaźniki zastąpić jednym przed rozdzieleniem na 2 lampy, ale będziesz miał więcej gimnastyki. Ja bym na Twoim miejscu kupił moduł sterowany masą, a ten może ktoś odkupi.
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: Rybstonik »

Owczar, powód jest kuriozalny. Wydawało mi się ze jest jeden rodzaj instalacji elektrycznej w ISach i kupilem taki który był najbardziej popularny. Nie zagladalem na forum w poszukiwaniu jakie warto kupić.

Ale nic to. Ojcu do Astry zamontuje a sobie zamowie drugi :)

Podziękował za liczne odpowedzi. :ok:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: owczar »

Podłączenie tego sterowanego masą będzie dużo prostsze. Wtedy podpinasz moduł od strony masy, ale musisz jeszcze zapewnić zasilanie od strony plusa- bo standardowo przekaźnik jest tam wyłaczony.
kubuszi
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 15 gru 2014, o 18:01
Model Lexusa: is200
Skąd:: Ustrzyki Dln.
Kontakt:

Re: Światła dzienne

Post autor: kubuszi »

Od siebie dodam, że ja miałem moduł od tego gościa po 2 tyg wyj*bałem go do kosza... Moduł kupiłem pod moją instalację, po montażu wszystko działało ok do momentu, gdy zacząłem sprawdzać to całe MENU, które aktywuje się w manetce. Wcześniej przy włączonych "dziennych" po mrugnięciu długimi dzienne się rozjaśniały a po zabawach z MENU mrugają mi też mijania.... Poza tym wieczorem, przy włączonej funkcji AUTO, mijania mi nie gasnął nawet jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki (nie sprawdzałem tego przed montażem modułu). A na koniec ten "znikomy pobór prądu" o którym pisze sprzedawca u mnie był tak znikomy, że rozładowywał mi aku. Po odłączeniu modułu aku nie rozładowywało. Kontakt ze sprzedawcą urwał się po jednym tel, gdy zapytałem czego mi rozładowuje baterie. Facet prosił, żebym zadzwonił do niego wieczorem, dzwoniłem 10 razy i nawet nie odebrał ani nie oddzwonił... lage na niego położyłem i kupiłem moduł od Kogla. Mimo, że nie rozwiązałem problemu mrugających mijania z długimi i z funkcją AUTO to przynajmniej nie zżera mi baterii.

Tu masz link jak byś chciał: http://kogiel.za.pl/sklep4/sklep.php
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości