IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Zuzinho7 »

Witajcie,

Przeszukałem kilka tematów na forum odnośnie zmieniarek USB jednak nie mam nadal wyrobionego jednoznacznego zdania i potrzebuję pomocy.

Chcę podłączyć do ori radia zmieniarkę cyfrową usb bo nie chce mi się po prostu co rusz nagrywać płyt CD z kilkoma piosenkami i rotować nimi w radiu. Na allegro widzę zmieniarki Yatour (http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-sd ... 10143.html), czy miał ktoś z nimi do czynienia?

Jaka jest jakość dźwięku po podłączeniu tej zmieniarki?

Kolejna sprawa na jakiej mi zależy bo widzę że jest kabel do aux, to podłączenie mojego tel Samsunga z systemem android i włączanie z niego MP3 (oczywisty jest tutaj fakt stworzenia tych folderów jak to piszą w instrukcji), kwestia czy się na 100% da i jak to działa?

Jeszcze jedna sprawa odnośnie tel, rozumiem że muzyki z Spotify z tel nie puszczę bo muszą to być MP3 z wydzielonych folderów?

I jeszcze jedna sprawa czy będę mógł uruchamiać na tym rozmowy telefonicznie na głośniki samochodowe bo też mi głównie na tym zależy?

Generalnie potrzebuję opinii czy warto wydać pieniądze na tą zmieniarkę i będzie się zadowolonym z jakości dźwięku?

Kolejna jeszcze sprawa mam IS200 SportCross po lifcie z 2003 i tam jest podłączeni w radiu z tył typu 5+7?


Dzięki serdeczne za pomoc

--
Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: twiti7 »

Nie jestem pewien ale sa chyba takie zmieniarki z bluethoth i wtedy z telefonu puszczasz co chcesz. Ja akurat mam zestaw nokia nck 100 i bdb gra z telefonu cd jeszcze nie uzywalem a 3 lata mam auto ;) zestaw zastalem w aucie po kupnie.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: tomcio105 »

Zuzinho7 pisze:Jaka jest jakość dźwięku po podłączeniu tej zmieniarki?
Powinna być taka jak przy normalnej zmieniarce CD.
Zuzinho7 pisze:Jeszcze jedna sprawa odnośnie tel, rozumiem że muzyki z Spotify z tel nie puszczę bo muszą to być MP3 z wydzielonych folderów?
Obsługuje do 594 utworów (6 folderów po 99 utworów) - więc musisz mieć wydzielone foldery, najprościej mówiąc odtwarzacz czyta te foldery jak ,,CD"
Zuzinho7 pisze: Kolejna jeszcze sprawa mam IS200 SportCross po lifcie z 2003 i tam jest podłączeni w radiu z tył typu 5+7?
Tak. (Patrz tabela na aukcji)
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: matii_88 »

Zuzinho7 napisał(a):
Jeszcze jedna sprawa odnośnie tel, rozumiem że muzyki z Spotify z tel nie puszczę bo muszą to być MP3 z wydzielonych folderów?
Jeżeli masz wejście AUX to podłączasz pod to telefon i puścisz co będziesz chciał.

Jeżeli chcesz puszczać tylko przez kabel JACK z telefonu to wystarczy kupić taki kabel, odciąć końcówkę i w przypadku kabla trzy żyłowego podpiąć trzy korektorki. LEWY, PRAWY i GND. Podłączasz to w bezpośrednio w miejsce złącza do zmieniarki wkładasz czystą płytę i działa. Może tylko drażnić napis ERROR na radiu. Koszt ok 10 zł.
Załączniki
back.jpg
back.jpg (28.28 KiB) Przejrzano 5118 razy
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, o 11:20 przez matii_88, łącznie zmieniany 1 raz.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Zuzinho7 »

Tzn. w telefonie mam tyle co wejście słuchawkowe a zależałoby mi na puszczaniu muzyki właśnie ze spotify bez straty jakości dźwięku

--
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: matii_88 »

Zuzinho7 pisze:Tzn. w telefonie mam tyle co wejście słuchawkowe a zależałoby mi na puszczaniu muzyki właśnie ze spotify bez straty jakości dźwięku

--
Pozdrawiam
no i podłączasz kabel pod to wejście słuchawkowe.
Dźwięk będzie cichszy niż z płyty CD czy radia.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Zuzinho7 »

To nie jednak wolę zainwestować w tą zmieniarkę cyfrową, interesuje mnie tyko czy przez nią będę mógł odtwarzać przez aux z Spotify muzyke ;)

--
Pozdrawiam
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Zuzinho7 »

Zamówiłem zmieniarkę, jak podłącze i będę próbował puszczać z Spotify dam znać czy lata elegancko ;)

--
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: dzida »

Ja u siebie mam i opisywałem ją w swoim temacie ;)

tomcio105 pisze: Obsługuje do 594 utworów (6 folderów po 99 utworów) - więc musisz mieć wydzielone foldery, najprościej mówiąc odtwarzacz czyta te foldery jak ,,CD"
Obsługuje więcej, bo jak wrzuciłem 250 utworów do jednego folderu to wszystkie znajdowało :ok:
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross lift - zmieniarka cyfrowa usb

Post autor: Damian91 »

Daj znać, i porób jakieś fotki przy montażu. Też masz Premium Sound? Jeśli tak to rozwiejesz moje wątpliwości co do kostki 5+7 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości