montaż Premum Sound w IS200/300

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
space monkey
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:50
Model Lexusa: is200 SportCross
Skąd:: awW
Kontakt:

montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: space monkey »

Hej. Chce dołożyć premuim sound do mojego IS200 SC. Czyli 3 dodatkowe głośniki (dwa w tylnych słupkach i subwofer) Ma ktoś jakiś link jak to krok po kroku zrobić ? szukam i szukam i jedyne co znajduje to jak zamontować sobie inne radio. :biggrin2: Potrzebuje podobno seryjnego wzmacniacza pod schowkiem w desce. Czy tam gdzie mają być głośniki są kable do ich wpięcia ? Czy muszę wszystko rzeźbić od podstaw ? Każda wiadomość na wagę złota ! Najważniejsze info jak idą kable ! Pozdro !
a_rek
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 21:33
Model Lexusa: 0s
Skąd:: GLIWICE
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: a_rek »

do premium musisz zmienić: radio + wzmacniac + wszystkie głośniki :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: owczar »

Zainwestuj lepiej w customowy zestaw audio i jakieś wygłuszenie. Więcej głośników nie znaczy lepiej. Wystarczy zestaw 4 głośników z przodu plus niewielki sub- ew. jakiś free air w półce jeśli zależy Ci na miejscu w bagażniku i będzie grało lepiej niż premium sound :)
space monkey
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:50
Model Lexusa: is200 SportCross
Skąd:: awW
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: space monkey »

Pytanie było o montaż premium sound a nie o montaż głośnikow. Szukam instrukcji montażu...
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: kupiec1985 »

Przy montażu premium sound z innego sportcrossa było by trochę zabawy ale jest to do ogarnięcia. najwięcej zabawy było by w nogach pasażera dokładnie wiązki do wzmaka i zmiana wyjść z radia , ale mając cały zestaw premium jest to do ogarnięcia . na tył wszystkie wiązki idą , wymienić trzeba by było trochę tapicery dołożyć głośniki wysokotonowe w słupkach tylnych , aktywny subwoofer , wymienić głośniki z tylnych nadkoli na te z twardą membraną , wymienić głośniki nisko-średniotonowe w drzwiach przednich ( mogą być z nowszego is-a ) i wymienić radio na takie bez wzmacniacza wewnętrznego ,

Ja ogarnąłem dodatkowe głośniki na tyle, które grają po podpięciu kostek prosto z radia i aktywnego oem suba bez dodawania wzmaka i wymiany radia oraz wymianę głośników w drzwiach na te z nowszego is-a , gra to dużo lepiej , najwięcej zabawy miałem z dokładaniem pinów z przewodami od kostek w nogach pasażera do radia
by oem sub grał, ale warto było
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, o 12:49 przez kupiec1985, łącznie zmieniany 1 raz.
space monkey
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:50
Model Lexusa: is200 SportCross
Skąd:: awW
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: space monkey »

mam sportcrossa z 2004 roku z nawigacją czyli polift pełną mordą :dirol: kupiec1985 możesz opisać procedurę i czego konkretnie potrzebuje ? czego użyłeś do odpalenia suba i dwóch tylnych głośników ? dzieki za odpowiedź :biggrin2: jak uda mi się to odpalić zrobię relację dla potomności.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: kupiec1985 »

tylne głośniki zagrały bez niczego ( są równoległe z tymi w tylnych nadkolach) wystarczyło podpiąć
do odpalenia suba wystarczy kilka pinów dołożyć z kablami i pociągnąć do radia od słupka pod schowkiem przy nogach pasażera , w radiu są odpowiednie piny by to zagrało,
Mam pytanie czy w radiu z premium jest możliwość osobnej regulacji poziomu subwoofera ??
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: luki90 »

kupiec1985 pisze:tylne głośniki zagrały bez niczego ( są równoległe z tymi w tylnych nadkolach) wystarczyło podpiąć
do odpalenia suba wystarczy kilka pinów dołożyć z kablami i pociągnąć do radia od słupka pod schowkiem przy nogach pasażera , w radiu są odpowiednie piny by to zagrało,
Mam pytanie czy w radiu z premium jest możliwość osobnej regulacji poziomu subwoofera ??
Nie, jest tylko sama reg. bassu.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
space monkey
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:50
Model Lexusa: is200 SportCross
Skąd:: awW
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: space monkey »

no właśnie takiej odpowiedzi szukam jak kupiec napisał. :piwko: czyli jedyna kabelkologia jest miedzy radiem a wzmacniaczem prze nogach pasażera ? jeśli mam polifta z 2004r. i premium sound był tam montowany w opcji(a mam wzmacniacz w nogach pasażera) , to czy kabel miedzy wzmacniaczem a subem tam powinien być? nawet jeśli w fabryce suba nie zamontowali. czy trzeba ciągnąć kabel miedzy wzmacniaczem a subem ?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: montaż Premum Sound w IS200/300

Post autor: kupiec1985 »

jeśli masz wzmacniacz to sprawa jest dużo prostsza , ja tego nie maiłem, podłącz najpierw suba i zobacz możne będzie grał tylko po podpięciu bo te tylne wysokotonowe będą grały na bank , jeśli nie będzie grał to pisz pw mam dużo zdjęć ze swojej przeróbki z rozpisanymi pinami tak że coś się ogarnie , Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości