[IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

[IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: michalm320 »

Pękł... a nowy a ASO kosztuje 96zł + ew. wysyłka (cena do forumowiczów). No więc wpadłem na pomysł naprawy... okazał się całkiem trafiony (przynajmniej dla mnie) no i bardzo tani: 50gr + dojazd do sklepu po spinkę.

Spinka...nie wiem od jakiego auta, grunt żeby średnica w środku miała ok 8,4mm. Spinka ma dwa motylki, jeden z nich odcinamy. W drugi włożyłem kawałek papieru ściernego (nic innego nie miałem pod ręką) co by usztywnić konstrukcję:
Obrazek

Kolejna kwestia to taka że trzeba odciąć resztę ucha z naszego uchwytu:
Obrazek

Przygotowaną spinkę wkładamy w prostokątny otwór obok strzałki... nie wiem czemu ale ten bliżej strzałki jest ciaśniejszy i spinka wchodzi z oporem przez co nie było konieczne użycie kleju itp:
Obrazek
Obrazek

I to tyle. Drut się trzyma, estetyczna naprawa no i mega tanio.
Obrazek

Mam nadzieje że komuś się przyda mój pomysł i zaoszczędzi przez to 100zł
Obrazek
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: jes »

Genialne!!! Koniecznie opatentować :biggrin2:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: LinkPL »

Dowiedź się od jakiego samochodu była to spinka, bo tak to możemy jej szukać w nieskończoność. Pewnie to gnębi większość isów ...

+5 punktów do poważania na mieście ... ;)
How far We can go ...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: michalm320 »

Spróbuję się dowiedzieć. Myślałem żeby kupić kilka sztuk jak by ktoś miał ten sam kłopot to bym wysłał i po kłopocie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: akira »

Miałem ten sam problem, dopasowałem na oko podobną zapinkę, tylko że ja zdemontowałem cały ten plastik. Na spokojnie zeszlifowałem stare miejsce pęknięcia i wkleiłem od spodu poxipolem tej samej pozycji jak było wcześniej. Plus taki, że nie widać starego oberwanego kawałka plastiku, jak ktoś nie wie o co chodzi nie zauważy różnicy.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: Damian87 »

michalm320 pisze:Spróbuję się dowiedzieć. Myślałem żeby kupić kilka sztuk jak by ktoś miał ten sam kłopot to bym wysłał i po kłopocie :)
i co dowiedziałeś się od czego tra spinka? bo byłem ostatnio w sklepie z częściami motoryzacyjnymi, pokazałem foto spinki ale sprzedawca mówi że możę cos takiego znaleźć ale według katalogu( jakie auto i najlepiej od czego to jest)..
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: michalm320 »

Damian87 pisze:
michalm320 pisze:Spróbuję się dowiedzieć. Myślałem żeby kupić kilka sztuk jak by ktoś miał ten sam kłopot to bym wysłał i po kłopocie :)
i co dowiedziałeś się od czego tra spinka? bo byłem ostatnio w sklepie z częściami motoryzacyjnymi, pokazałem foto spinki ale sprzedawca mówi że możę cos takiego znaleźć ale według katalogu( jakie auto i najlepiej od czego to jest)..
Wstyd się przyznać ale zupełnie o tym zapomniałem... :(
Obrazek
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: lukas78 »

akira pisze:Miałem ten sam problem, dopasowałem na oko podobną zapinkę, tylko że ja zdemontowałem cały ten plastik. Na spokojnie zeszlifowałem stare miejsce pęknięcia i wkleiłem od spodu poxipolem tej samej pozycji jak było wcześniej. Plus taki, że nie widać starego oberwanego kawałka plastiku, jak ktoś nie wie o co chodzi nie zauważy różnicy.
To ja kolegom podpowiem jaki uchwyt pasuje idealnie do IS - z tym, że dokładnie w to miejsce i w taki sposób co wyżej opisał kolega akira. Zakupiłem i zmontowałem uchwyt firmy ROMIX o numerze katalogowym: B 22050 - jest to uchwyt od jakiegoś Peugeota. Koszt około 2,5 zł. w hurtowni motoryzacyjnej GORDON.
ps. Jak znajdę chwilę to strzele fotki i zapodam na forum jak wyszło.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: medyss »

ja kupiłem tak jak polecaliście Romix za 1,50zł ale ni chu... nie idzie tego wsadzić w ten plastik który jest przykręcony tak jak u góry.. Może go trzeba odkręcić ?
Awatar użytkownika
jaqb
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2015, o 17:50
Model Lexusa: IS300 sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Naprawa uchwytu potrzymania maski

Post autor: jaqb »

ja kupiłem tak jak polecaliście Romix za 1,50zł ale ni chu... nie idzie tego wsadzić w ten plastik który jest przykręcony tak jak u góry.. Może go trzeba odkręcić ?
..........ja też kupiłem nie za 1,50 zł tylko 6 zł czyli nadal suuuuper :dance3: i próbowałem go tam wcisnąć i dałem sobie spokój i zdjąłem całą tworzywowa osłonę i w miejscu gdzie ona jest mocowana pojawił się prostokątny idealny otwór montażowy dla nowego elementu :biggrin2: pałąk wskakuje bez problemu nie pręży nie odstaje (spróbuje dołączyć fotki) i wszystko wygląda w miarę oki aaaaale :blush: chyba jest trochę za mały bo jak zamykam maskę nie ma siły żeby go utrzymać i po ponownym otwarciu pałąk znowu jest bezpański :angry:


........szukam dalej może coś dobiorę a może ktoś z was już dobrał ????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości