PROBLEM Z OBROTAMI

ODPOWIEDZ
krzyhu0210
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 30 cze 2015, o 00:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

PROBLEM Z OBROTAMI

Post autor: krzyhu0210 »

Witam>

Jestem posiadaczem Lexusa is 200. Od jakiegoś tygodnia mam problem z obrotami, samochód po wkręceniu się na obroty ok 2,5-3tys tak jakby sam się rozprzęgla obroty przyśpieszają a samochód praktycznie nie przyśpiesza. Nie świeci się check . W czym może być problem . I czy można jeździć samochodem ?

Z góry dziękuję za pomoc :szok:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: PROBLEM Z OBROTAMI

Post autor: blue »

Sprawdź w jakim stanie masz sprzęgło (4 bieg i ruszasz dynamicznie - jak zgaśnie to jest OK).
Awatar użytkownika
myh4u
Moderator
Posty: 75
Rejestracja: 31 sty 2014, o 13:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: PROBLEM Z OBROTAMI

Post autor: myh4u »

Nie chcę straszyć ale rzeczywiście to może być sprzęgło.
Ja miałem to samo co Ty. Silnik wkręcał się na obroty w okolicach 5k. a przyspieszenia zero.
Do mechanika nie dojechałem bo pedał sprzęgła wpadł w podłogę i trzeba było holować.
Poprzedni właściciel też miał porblem ze sprzęgłem. Mój mechanior rozebrał wszystko i pokazał mi że siadziała w nim używka. Szybko zrobione i do żyda :(
Szykuj się na spory wydatek. Jeśli masz znajomego, dobrego mechanika, w Piasecznie to może zejdzie z ceny za wyciągnięcie skrzyni.
W Warszawie liczą sobie 500-550zł. Dzwoniłem do kilku zanim wstawiłem auto.
Pozdrawiam i powodzenia.
krzyhu0210
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 30 cze 2015, o 00:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: PROBLEM Z OBROTAMI

Post autor: krzyhu0210 »

problemu nie ma na małych obrotach zgaśnie nawet na 3 biegu raczej na 4 na pewno chodzi właśnie problem zaczyna się powyżej 3-4 tys obrotów
Awatar użytkownika
myh4u
Moderator
Posty: 75
Rejestracja: 31 sty 2014, o 13:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: PROBLEM Z OBROTAMI

Post autor: myh4u »

Spróbuj na 2-im lub 3-im biegu gwałtownie przyspieszyć. Gwałtownie ale nie wciskaj gazu w podłogę :). Jeśli obroty wysoko wskoczą, a auto będzie mulaste to znaczy że sprzęgło jest na wykończeniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości