IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Rostek
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2015, o 01:18
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: Rostek »

Hej, napisz proszę czy z maglem zadziałałeś i czy Ci coś to pomogło z wibracjami kierownicy.

W swoim aucie mam dokładnie ten sam objaw co Ty + lekki wyciek płynu z przekładni.
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: dead_beat »

Podepnę się pod temat.
Co mogło się stać, jeśli po awaryjnym hamowaniu, z szybkiej prędkości do 90km/h teraz mam małe drżenie w kierownicy przy prędkości około 50-60km/h, później znowu jest niewyczuwalne...
Czy to możliwe, żeby samochód z ABS ściął opony ? ;-/ bo generalnie ABS zadziałał, bo udało mi się ominąć idiotę w dosłownie ostatnim momencie, ale przy hamowaniu opony bardzo mocno piszczały.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: tomekb »

Dead_beat Albo tarczę się pokrzywily albo opony
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: dzida »

U mnie czasem występuje telepanie przy większej prędkości jakbym miał niewyważone opony i winą obarczyłem przegrzewający się zacisk. Ostatnio jadąc do Lublina przez pierwsze 30km nie wiedziałem co się dzieje po hamowaniu z 140km/h. Zatrzymałem się na parkingu aby schłodził mi się zacisk i już było ok przez resztę drogi (koło było już wtedy chłodne).
W następnym tygodniu robię regenerację.
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: dead_beat »

U mnie to na pewno nie wina hamulcy/tarcz bo przy hamowaniu jest wszystko ok, i tak dziś trochę popatrzyłem, że raczej opony mi się delikatnie kwadratowe zrobiły, ale sprawdzę to dokładnie w sobotę dopiero ;-/
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: grucha2666 »

Ja rozwiązałem swój problem choć tanio nie było po kolei:
1. Telepało mi kierownicą jak w temacie już odkąd kupiłem auto (poprzedni właściciel mówił że pokrzywiły się tarcze po rozgrzanymi wjechał w kałuże)
2. Kupiłem cały zestaw TRW (tarcze + klocki) i było spoko ale po 200-300 km znów się pokrzywiły i telepało tak samo.
3. Przetoczyłem tarcze na piastach ale pomogło na max 300 km.
4. Zdecydowałem się że oddam do AJC w Warszawie auto (zasugerowałem że coś jest nie tak bo oni sprawdzili tylko bicie tarcze- proponowałem sprawdzić i zregenerować zaciski).
5. Okazało się że:
a) tarcze są wiadomo krzywe i do wymiany.
b) zaciski są 100% sprawne i wystarczyło je posmarować prewencyjnie.
C)!!! Krzywe są piasty. Wymiana piasty wiąże się z wymianą łożyska (można było przetoczyć piasty ale jak to nie pomoże to pokrzywią znów nowe tarcze).
d) wymieniłem piasty z łożyskami (oryginały z Belgii) + hamulce przód + hamulce tył.
e) całość 3010 zł.
f) dodam tylko że z hamulcami mam spokój i auto hamuje idealnie. pozdrawiam :)

P.S. Według mechanika krzywiące się piasty to dość częsty problem w IS'ach (chyba z powodu słabych tarcz- źle odprowadzających ciepło)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: kupiec1985 »

grucha2666 pisze:Ja rozwiązałem swój problem choć tanio nie było po kolei:
1. Telepało mi kierownicą jak w temacie już odkąd kupiłem auto (poprzedni właściciel mówił że pokrzywiły się tarcze po rozgrzanymi wjechał w kałuże)
2. Kupiłem cały zestaw TRW (tarcze + klocki) i było spoko ale po 200-300 km znów się pokrzywiły i telepało tak samo.
3. Przetoczyłem tarcze na piastach ale pomogło na max 300 km.
4. Zdecydowałem się że oddam do AJC w Warszawie auto (zasugerowałem że coś jest nie tak bo oni sprawdzili tylko bicie tarcze- proponowałem sprawdzić i zregenerować zaciski).
5. Okazało się że:
a) tarcze są wiadomo krzywe i do wymiany.
b) zaciski są 100% sprawne i wystarczyło je posmarować prewencyjnie.
C)!!! Krzywe są piasty. Wymiana piasty wiąże się z wymianą łożyska (można było przetoczyć piasty ale jak to nie pomoże to pokrzywią znów nowe tarcze).
d) wymieniłem piasty z łożyskami (oryginały z Belgii) + hamulce przód + hamulce tył.
e) całość 3010 zł.
f) dodam tylko że z hamulcami mam spokój i auto hamuje idealnie. pozdrawiam :)

P.S. Według mechanika krzywiące się piasty to dość częsty problem w IS'ach (chyba z powodu słabych tarcz- źle odprowadzających ciepło)
Czyli Wszyscy Ci którzy wymieniali tarcze po tyle razy powinni sprawdzić piasty jak im biło
Dobra robota i szacunek za upór
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS 200 Telepanie kierownicy-pomocy!

Post autor: medyss »

piasta sama z siebie się nie skrzywi... Auto musiało dostać nieźle krawężnikiem skoro wykrzywiło piastę. Tak więc uważajcie na latanie bokiem bo nieraz można i przodem pójść w krawężnik :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości