[GS 300] wahacz górny reg.

Lex

[GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: Lex »

DARO78 pisze:Witam, pytanko czy ktoś z was wymieniał w gs wahacz górny hmm? jakieś porady wskazówki gdzie kupic i wogole? tuleje mam ok ale problem jest ze sworzniem.
Jak w temacie przyszedł czas na wymianę wahacza górnego w prawym przednim kole który strasznie było słychać w środku , jak do tego doszedłem że to właśnie ten górny wahacz , najpierw był kanał i łycha sprawdzałem czy nigdzie niema luzów i czy sworznie nie są gdzieś wybite , w kanale cisza więc wynurzyłem się na zewnątrz poszarpać kołem robi się to w bardzo prosty sposób aby zdiagnozować usterkę trzeba złapać oponę w górnej części , zaprzeć się na dole nogą i mocno szarpać do siebie

Obrazek

od razu poczujemy i usłyszymy stukanie ustaliłem że to sworzeń wahacza jest wyjeb... ale jest niestety częścią stałą wahacza , użyłem fona znalazł się tylko w InterCars za 500 zł i z ciekawości zadzwoniłem do ASO 1400 zł :crazy: , juz miałem zamawiać zamiennik i nagle przypomniałem sobie o firmie która regeneruje różne części do sam. , zadzwoniłem powiedzieli żeby zdemontować i przywieść więc zabrałem się za demontaż wahacza , jest to bardzo proste stąd ten tem.
będzie do tego potrzebny lewarek , klucz 17 i 14 i spory młot albo :pala:

- zaczynamy od zdjęcia koła
- odkręcamy w kolejności trzy śruby
1. pierwsza śruba kluczem 17
1a.teraz przyda się duży młot musimy uderzyć dość mocno w wskazane miejsce strzałką aby wyskoczył sworzeń
2. druga śruba kluczem 14
3. trzecia śruba kluczem 14
Obrazek

po wyjęciu zawiozłem wahacz do wspomnianej firmy , na miejscu okazało się że zrobią oczywiście zapytałem za ile ? odpowiedz była zaskakująca 80 zł i proszę odebrać za 2 godz. :ok: no i odebrałem i w ten sam sposób poskładałem

przykręcamy dwie tylne śruby kluczem 14
Obrazek

wciskamy sworzeń na miejsce
Obrazek

skręcamy przednią śrubę kluczem 17
Obrazek

i cieszymy się znowu ciszą w :LEXUS: jak to mówią nic nie stukas nic nie puka za jedyne 80 zł a
ile frajdy z tego że się samemu coś udało zrobić przy aucie - BEZCENNE :smoke:
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: janasek »

Bardzo dobra instrukcja Lex. A przypomnij gdzie ta firma? Bo coś czuję że mam daleko... a coś mi puka z tyłu.

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: tomekb »

regeneracja to dobry wynalazek sam zregenerowalem dolne wachacze oczywiscie hurtem wszystkie stwierdzilem jak polecialy jedne gumy to poleci reszta i 200PLN spokój i cisza sztywność zawiszenia sie poprawila i po 10000 zaczolem czuc ze moje amory maja juz 200000 ale jeszcze zime sie przejezdzi na wiosne kyb badz sachs badz oem
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: Ralfx »

Jeśli polecasz Lex tą firmę to bardzo proszę o podesłanie adresu, wrażeń i kosztów jakie poniosłeś. Jeśli bedzie za co i kiedy to może też bym przed zimą wysłał swoje wahacze :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Lex

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: Lex »

Ralfx pisze:Jeśli polecasz Lex tą firmę to bardzo proszę o podesłanie adresu, wrażeń i kosztów jakie poniosłeś. Jeśli bedzie za co i kiedy to może też bym przed zimą wysłał swoje wahacze :)
Warsztat mieści się Elblągu jak jest z wysyłką nie mam pojęcia trzeba pytać podaje nr.tel. 0-55 233 61 67
Awatar użytkownika
DARO78
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 16 paź 2010, o 15:46
Model Lexusa: gs300, rx300
Skąd:: Pułtusk
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: DARO78 »

pytanko? czy wahacz górny w gs mkI i mkII jest taki sam??? bo intercars podaje te same numery katalogowe. czy ktoś może wie o co chodzi?? wizulanie wyglądają tak samo. hmmm ciekawe czy to to samo. Skąd pytanie takie a o to stąd że na allegro do MKII są wahacze a do jedynki nie ma nic:(
luks
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2011, o 00:43
Model Lexusa: LSbrakk
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: luks »

wygląda, że to samo..
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2000_L ... _4802.html

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1997_L ... _4802.html


Fota ma jedną część do GS JZS 147, 160 oraz do SC ..
http://katalog.fota.pl/Katalog/Cars3.aspx?GenArtNr=273


co do porady kolegi - cyz to są nakrętki nyloc ?

p.s. jestem nowy, witam . lexa nie mam (Poki co)..
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: forest »

na czym polegała regeneracja? sama wymiana gum?

(fajna dziara)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: stachulex »

wspolpracuje z taka firma z poznania.jakosc super,cena rowniez.zrobilem tam pare zawieszen od passata b5 ktory znany jest z czestych awarii zawieszenia i smigaja jak na nowych z aso.robia praktycznie do wszystkich aut.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS 300] wahacz górny reg.

Post autor: janasek »

stachu, a wrzuć jakis namiar na tą firmę... :) Będę musiał coś niedługo zrobić, ale się jakoś zabrać nie mogę. :biggrin2: Robią u siebie (demontaż/montaż) czy tylko wysyłkowo?

Pozdro
Ostatnio zmieniony 16 lut 2011, o 22:12 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość