[IS200] Renowacja reflektorów

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Konrad200
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 18:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Starachowice
Kontakt:

[IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: Konrad200 »

Witam. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał temat kompletnej renowacji reflektorów ? Sama polerka zewnętrzna nie wystarczy, gdyż jedna lampa jest wyraźnie nowsza od drugiej, a chciałbym, żeby wyglądały identycznie. Sam raczej się tego nie podejmę, stąd pytanie - czy znacie godną polecenia firmę, która zrobi to dobrze? Lokalizacja ma znaczenie drugorzędne, chyba i tak bez wysyłki się nie obędzie. Przy okazji myślę też o przyciemnieniu wnętrza lamp, ale czarny mat wydaje mi się zbyt ciemny i smutny :biggrin2: . Jak wyglądał seryjny, 'dymiony' reflektor ? Czy zmieniło się szkło, czy może wnętrze było lakierowane w inny sposób?

Dodam jeszcze, że chodzi o reflektory ksenonowe (choć chyba nie ma to znaczenia). Z góry dzięki za pomoc :)
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: madkiw »

Kiedyś mi się ta strona obiła o oczy, możesz zapytać, polecali na forum Hondy kiedyś
https://hidretrofit.pl/
Awatar użytkownika
Konrad200
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 18:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Starachowice
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: Konrad200 »

Dzięki, nawiązałem kontakt. A czy ktoś ma doświadczenie z tą firmą: http://regeneracja-reflektorow.pl/ ? Twierdzą, że powinni sobie poradzić z różnicą wieku pomiędzy reflektorami.

Chciałem też znaleźć jakieś foto seryjnych ciemnych reflektorów i mi się nie udało, czy byłem w błędzie i takie nie występowały seryjnie w ISach ? Z jednej strony chciałbym troszkę przyciemnić lampy, a z drugiej te pomalowane czarnym matem wydają mi się zbyt ciemne :P Czarny kolor nadwozia potęguje ten efekt. Czy ktoś malował wkłady na inny kolor niż czarny mat?
Awatar użytkownika
matt1001
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 17:29
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin/Hamburg
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: matt1001 »

Znam się trochę na tym. Najważniejsze, żeby lampa po wypolerowaniu ( najpierw należy zeszlifować warstwe zewnętrzną) była ponownie polakierowana. Jest to specjalny lakier/preparat który chroni przed UV. Bo inaczej w krótkim czasie znów stanie się matowa. Możesz wrzucić jakąś fote lampy?
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: cdexnh »

przednie światła nie byly przyciemniane fabrycznie
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: Pepe_GD »

matt1001 pisze:Znam się trochę na tym. Najważniejsze, żeby lampa po wypolerowaniu ( najpierw należy zeszlifować warstwe zewnętrzną) była ponownie polakierowana. Jest to specjalny lakier/preparat który chroni przed UV. Bo inaczej w krótkim czasie znów stanie się matowa. Możesz wrzucić jakąś fote lampy?

Chcę zrobić polerkę u siebie zgodnie z tym poradnikiem: http://matowereflektory.pl/regeneracja- ... -po-kroku/
Czy ten środek CarChem Nano Sealant jest odpowiednim do zabezpieczenia przed żółknięciem? Czy może polecisz co innego?
Awatar użytkownika
Konrad200
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 18:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Starachowice
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: Konrad200 »

Reflektory wyglądają tak. Jak widać, różnica jest duża :x Na szczęście obydwa są oryginalne. O lakierowaniu wiem, jest to konieczność. Niestety chyba trzeba będzie zregenerować obydwie, tak by zminimalizować ryzyko różnicy w wyglądzie. Odbłyśnikom przynajmniej tym w starszej lampie chyba też przyda się renowacja.

Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu w sprawie przyciemnianych reflektorów :) Coś mi się pomieszało. Myślę o tym, aby przy okazji trochę je 'przydymić', ale nie mam pomysłu jak to zrobić dobrze.
Załączniki
2.jpg
3.jpg
Awatar użytkownika
matt1001
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 17:29
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin/Hamburg
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: matt1001 »

Upewnij się jeszcze czy nie doszło do rozszczelnienia lampy i nie zrobiła się matowa od środka. Jeżeli nie to postępuj zgodnie z tym poradnikiem i tymi środkami i będzie dobrze :ok:
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: n0rek »

wow niesamowita roznica :)
a czy jest jakies lekarstwo na zaparowana lampe? poza wymiana ofc
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Renowacja reflektorów

Post autor: endrju1 »

Z zaparowaną lampą walczyłem w hondzie, trzeba dokładnie uszczelnić (najlepiej rozkleić i dopiero ponownie skleić) i sprawdzić szczelność (np zatykając otwory żarówek zanurzyć w wodzie i wtłoczyć powietrze), potem na jakiś czas wrzuciłem pochłaniacz wilgoci i po tygodniu go wyrzuciłem i widziałem że do tej pory jeździ i grama wilgoci nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości