[GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

[GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Post autor: Lex Luthor »

Dzien dobry. Problem jak w tytule, mam (chyba, bo nie swieci) spalonego czerwonego leda na predkosciomierzu i wskazniku temperatury (ten pierwszy z lewej). O ile brak temp. da sie zniesc to bez widocznej predkosci jest problem, zwlaszcza teraz, przy tych nowych przepisach. Padlo mi tez pare lampek podswietlajacych cyfry pod liczbami predkosciu. Efekt jest taki, ze nie wiem ile jade.

Da sie takiego leda na wskazniku wymienic? Czy trzeba kupic caly kompletny zestaw zegarow czy da sie to jakos pojedynczo wymienic?
Jezdzenie na czuja to teraz rosyjska ruletka, jak miski zlapia to bekne, bo nie widze ile jade :) Prosze pomozcie, obczytalem forum we wszystkie strony ale nie moge namierzyc problemu.
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Post autor: szyman_leo »

Technicznie nie pomogę, ale doraźnie możesz zassać jakiś speedometer na telefon i korzystać do czasu usunięcia usterki.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Post autor: passat1978 »

Lex Luthor pisze:Dzien dobry. Problem jak w tytule, mam (chyba, bo nie swieci) spalonego czerwonego leda na predkosciomierzu i wskazniku temperatury (ten pierwszy z lewej). O ile brak temp. da sie zniesc to bez widocznej predkosci jest problem, zwlaszcza teraz, przy tych nowych przepisach. Padlo mi tez pare lampek podswietlajacych cyfry pod liczbami predkosciu. Efekt jest taki, ze nie wiem ile jade.

Da sie takiego leda na wskazniku wymienic? Czy trzeba kupic caly kompletny zestaw zegarow czy da sie to jakos pojedynczo wymienic?
Jezdzenie na czuja to teraz rosyjska ruletka, jak miski zlapia to bekne, bo nie widze ile jade :) Prosze pomozcie, obczytalem forum we wszystkie strony ale nie moge namierzyc problemu.
pisałem o tym ale jak coś to dzwoń mam pomysł jak to naprawić!!!
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Post autor: legato97 »

Wymiane zarowek w liczniku opisałem kiedys w dziale zrob to sam. A wypalone wskazowki możesz wymienić pojedynczo. Musisz dopaść caly licznik z angola.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Post autor: passat1978 »

legato97 pisze:Wymiane zarowek w liczniku opisałem kiedys w dziale zrob to sam. A wypalone wskazowki możesz wymienić pojedynczo. Musisz dopaść caly licznik z angola.
Piotr niestety ale te wskazówki po 20 latach wypalają się wszędzie.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Aj tam, ja jak wymienilem wtedy u Ciebie, to kumpel nie ma problemu do tej pory...
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re:

Post autor: passat1978 »

legato97 pisze:Aj tam, ja jak wymienilem wtedy u Ciebie, to kumpel nie ma problemu do tej pory...
no to super !!!!
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Post autor: Lex Luthor »

Mam juz w zasadzie drugi licznik, tylko probowalem wymontowac stary, tej szyby z licznika nie da sie jakos oddzielic? Kurcze myslalem, ze pojdzie bez problemu, na wskazowki mozna nalepic jasna fozforyzujaca folie ale nie wiem jak to rozkrecic.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Ale czego nie mozesz dokladnie zrobic? Wyciagasz caly licznik i go rozkrecasz od tylu...
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS300 mkI] Spalony led na wskazniku predkosci i temp

Post autor: Lex Luthor »

No jeszcze tego nigdy nie robilem, wiec troche sie boje zeby czegos nie sp..aprac. Ale dzieki za pomoc, nie mialem kogo zapytac. Rozumiem, ze jak go juz odkrece od deski, to z tylu pare kalbi do odczepienia bez problemu?

Sorry, ze pytam, ale jestem w tej kwestii zupelnie zielony, wiec troche obaw mam. Nie chce oddawac z byle pierdola do mechanika, bo chce sie troche nauczyc z drugiej strony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości