IS 200 silnik szarpie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zurek490
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2014, o 21:15
Model Lexusa: is 200
Skąd:: L-wo
Kontakt:

IS 200 silnik szarpie

Post autor: zurek490 »

Witam
Przeczytałem sporo wątków i nigdzie nie widziałem takiego problemu jak mój.
Zaczęło się jakieś 2 tygodnie temu zaczął wyskakiwać błąd P1315 po kasowaniu nie było niepokojących objawów.
Po paru dniach samochód zaczął szarpać w trakcie jazdy i nieraz gasł na chwilę i wskakiwał błąd P1315.
Ostatnio podczas powrotu z pracy samochód zgasł po czym po około 1 minucie odpalił po czym przejechał 5 kilometrów i zgasł i tym razem odpalił ale po jakiś 10 minutach.
Po pierwszych wyskakiwaniach błędu samochód potrafił w trakcie jazdy poszarpywać i nie ważne czy jechałem na gazie czy na benzynie (mam instalacje LPI )
Po sytuacji z gaśnięciem wymieniłem 2 cewki wyczyściłem filtr VVTI i przepustnicę i samochód zaczął jeździć jak należy ale po dwóch dniach znów zaczął szarpać ale nie ma żadnych błędów.
Dodam że samochód ma przejechane prawie 300 k.
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: IS 200 silnik szarpie

Post autor: jankess »

1. sprawdź czy jest właściwa przerwa na świecy i też podmień ją z np. 3 cylindrem.

2. jeżeli wywali błąd to zamień cewkę na 4 cylindrze z np. 3 i zobacz czy kod się zmieni (ja bym podmienił nawet jak by nie było błędu - p1315 to 4 gar ale to już za pewne wiesz)
This IS it
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: IS 200 silnik szarpie

Post autor: scorpio102 »

Wedlug mnie to jakas cewka pada i stad te cuda a jak wymienilem 2 i nadal sie cos dzieje to znaczy ze jeszcze ktoras szwankuje...U mnie tez bylo podobnie tyle ze raz zapalal a raz nie...nieraz przejechalem 5km i jechal a nieraz 300m i gasl i w efekcie sie okazalo ze 4 cewki do wymiany
Awatar użytkownika
zurek490
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2014, o 21:15
Model Lexusa: is 200
Skąd:: L-wo
Kontakt:

Re: IS 200 silnik szarpie

Post autor: zurek490 »

Wczoraj ze względu na to że było święto nie miałem dostępu do żadnego sklepu postanowiłem jeszcze przejrzeć świece które dokładne poczyściłem i wydaje mi się że jest lepiej więc jutro jeszcze wymienię świece i jak to nie pomoże to chyba zajoba dostanę. :ireful3:
Awatar użytkownika
zurek490
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2014, o 21:15
Model Lexusa: is 200
Skąd:: L-wo
Kontakt:

Re: IS 200 silnik szarpie

Post autor: zurek490 »

I dzięki Bogu ale podejrzenie się sprawdziło. Zostały dziś wymienione świeczki i szarpanie ustało. Teraz jeszcze posprawdzam czy faktycznie wcześniejszy zakup cewek był konieczny ale najwyżej będą na zapas :dance3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości