IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: pss »

asmaxx pisze: 29 sie 2023, o 14:13
pss pisze: 28 sie 2023, o 19:07 W tamtym roku brałem Philipsa D4S X-tremeVision do IS'a i pięknie świecą.
6000k robiłem wcześniej w audi i średnio się z nimi jeździło, trochę ładniej wyglądały ale nocą przez las to jednak słabo świeciły ;)



 
Dobrze, że coś mnie podkusiło przed zakupem i zapytałem na oficjalnym sklepie Philipsa na alle o gwarancję. Odp, że ten model nie ma gwarancji hahahaha ale dymanie w biały dzień. Już pomijam czy to zgodne z prawem, ale papa philips, nigdy więcej
 

 
te philipsy ?
Kupiłem je w sumie z polecenia jakiegoś i świecą bardzo fajnie od roku.
Nie jest to matrix led jakiś ale na pewno są porównywalne z OEM lub lepsze.
Szczerze mówiąc nie patrzyłem na gwarancje, a jedynie czy mają homologacje - mam taki tik od kupowania hamulców ; )
 
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: asmaxx »

Gość mi odp, że brak gwarancji na ten model, jak chcę z gwarancją to wysłał mi inny model. Zadałem pytanie dlaczego nie jest wspomniane o tym w aukcji? Odp, że nie musi być, domyślnie jest rękojmia 2 lata :) 
Zamiast od razu odp to nie, lepiej drążyć samemu temat. Zamawiam finalnie OSRAM NIGHT BREAKER LASER NEXT GEN +200% D44Za 470 zł po kuponie na alle mogę przetestować;)
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: pss »

asmaxx pisze: 30 sie 2023, o 14:15 Gość mi odp, że brak gwarancji na ten model, jak chcę z gwarancją to wysłał mi inny model. Zadałem pytanie dlaczego nie jest wspomniane o tym w aukcji? Odp, że nie musi być, domyślnie jest rękojmia 2 lata :) 
Zamiast od razu odp to nie, lepiej drążyć samemu temat. Zamawiam finalnie OSRAM NIGHT BREAKER LASER NEXT GEN +200% D44Za 470 zł po kuponie na alle mogę przetestować;)
 

 
Ale z ciekawości po co Ci ta gwarancja ? ; )
Choć rękojma to w sumie i tak gwarancja...
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: asmaxx »

Mam już trochę siwych włosów i swoje przeszedłem z reklamacjami. DLatego zawsze dopytuję o warunki naprawy, wymiany. Gość zamiast odp, że jest rękojmia to wysłał mi linka do Osramów, bo te można reklamować:)) 
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: asmaxx »

marcinB pisze: 29 gru 2019, o 19:56
Patryk pisze:
wojtekS pisze:Damy radę, jeszcze mnie tylko zastanawia tak drastyczny spadek skuteczności fabrycznych lamp, czy tam nie są wypalone odbłyśniki aby. Nie ma wilgoci w nich? Czy jest to wersja w której się świecą lampy mijania non stop (tak u kolegi w jego GS jest i się faktycznie zużywają żarniki). Jaki jest przebieg auta?
Z zewnątrz wygląda wszystko w porządku, niestety światło marne dają. Nie wiem na ile mogę zawierzyć, ale chłopak ze stacji kontroli popatrzył i powiedział że światło jest słabe i że wygląda na żarnik. W drugiej kolejności obstawiał odbłyśniki.
Przebieg 150k
Jeżdżę na światłach "auto" - jak jest jasno to ledy mocno swieca, a jak robi się zmrok to ledy trochę się przygasają i włączają się mijania.
Auto kupiłem 3m-c temu i od początku mi słabo świeciło. Teraz trasy robię czesciej a ciemno jest od 16 to przeszkadzać zaczęło bardziej. W przyszłym tygodniu kupię któreś osramy, to będę się kontaktował.

Nie wiem czy ktoś odpowie na pytanie jak łatwo wymienia się xenony w is iii?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Wymiana żarników zajmuje jakieś 10 min max nic nie ściągasz żadnego zderzaka itp dostęp jest bardzo łatwy :D
filmik jak to zrobić :

https://www.youtube.com/watch?v=OdcjOClkulk


 
Niestety poległem na odpięciu wtyczki zasilającej, tą co trzeba na samym początku odczepić. Zarówno z jednej strony jak i z drugiej, naciskałem klips blokujący, ruszałem na różne strony i ani drgnie. Palców już nie czuję, mam wgniecione opuszki palców dalej:)) Poproszę jeszcze znajomego o pomoc, na filmie schodzi to dość łatwo, u mnie ani pół milimetra nie ruszy...

Edit
Udało się, plastik na wtyczce trzymał tak mocno, że dopiero za trzecim podejściem puściło. Sama wymiana bardzo prosta, trzeba tylko pamiętać w jakich pozycjach były wszystkie elementy i faktycznie 10 min zajmuje wymiana;)
 
 
BobW
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2023, o 15:18
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: IS 300H - wymiana żarników - jaki model, gdzie

Post autor: BobW »

Witam,
Ktoś podpowie jak ogarnąć wymianę z drugiej strony, czyli od strony wlewu płynu do spryskiwaczy?
Zapewne trzeba odpiąć wlew ale nie chciałbym połamać ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości