is220d trzesie na 5,6 biegu?

Lex

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: Lex »

maniek_ls400 pisze: Zadam jedno pytanie - byłeś w ASO ? czy polegasz na mechanikach - kolegach ? Nie lepiej wydać na diagnozę 4-5 stów i w razie złego zalecenia przez ASO reklamować ? Zwykły mechanik a tym bardziej kolega rozłoży ręce - ASO się z reguły poczuje. Postępując Twoją metodą dojdziesz do wymiany połowy auta i będziesz nadal narzekał. Jedź do dobrego ASO (np Chodzeń).
również Ci zaproponuję Puławską nawet chyba jeszcze załapiesz się na grubą akcję servisową
kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

No aktywny test na kompie to sprawdzanie parametrów auta w czasie jazdy tak mi się wydaje bo tez pierwszy raz o tym słyszę a co do ASO to już dawno odpuscilem bo nie wiem jak u ciebie ale u mnie w mieście ( łódź ) to jest totalna masakra jeden z ASO to nawet nie chciał ze mną gadać jak powiedziałem że są już któryś z koleji a dwa pierwsze to tylko sobie skarbonke nabijaja :down: więc omijanie ASO szerokim łukiem i chyba raczej nie przekona mnie nikt żeby tam pojechać . Dlatego tez posilkuje się opiniami z forum bo każdy z mech który się ze mną przejedzie mówi ze bardzo dziwne i odrazu stawia na dwunaste a po chwili debieje jak mu mówię ze już wymieniona i ma zrobione jakieś 1500 km na niej i mech zaczyna wymyślać co może być i od czego najlepiej zacząć i jak bym się tych ludzikow słuchał to bym skończył tak jak kolega pisze ze będę miał pól auta wymienionego ale chyba zrobię ten test aktywny bo jak mi na innych forach pisali to ten test chociaż wykaże czy na pewno to jest usterka mechaniczna bo jeden koleś mi pisał ze miał dokładnie to samo i się okazało ze jakiś czujnik położenia walka rozrzadu miał przebicie czy cos a znajomy mech powiedział dokładnie to samo a dodam ze kolega pracował w serwisie toyoty i miał do czynienia z tym silnikiem. Dzięki za pomoc jak cos będę wiedział to napisze co wyszło to może następni urzytkownicy nie zmarnuja tyle KASY i CZASU co ja POZDRAWIAM
KRYSPIN

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: KRYSPIN »

Tak jak już tu padło przyczyna nie musi wynikać z kwestii mechanicznej a z samej elektroniki silnika.

Podjedź gdzieś gdzie ci zrobią test drogowy czyli zapną komputer IT2 i wtedy w trasę + chceck mode, bieg 5, 6 i z czytanie parametrów podczas występowania usterki, bo tak to możesz kupić 2 lexa na części i podmieniać...

Jak będziesz przejeżdżał przez Płock to zapraszam, popatrzymy co w lexie piszczy ;)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: maniek_ls400 »

Dlatego proponuję Ci wizytę w ASO - u Chodzenia naprawdę są dobrzy fachowcy a szef p. Mirek potrafi zrobić dobrą cenę na usługi. Z Twoich postów wynika, że wydałeś już niezły worek kasy - nie szkoda Ci ? Mnie niestety 'garażowcy' i Ci wychwalani na forach i Ci znalezieni innymi metodami najczęściej zawodzili, okradali i okazywali się niekompetentni stąd albo robię duperele we własnym zakresie (drugie hobby po wędkach) albo jadę do ASO - zawsze jest papier i tak jak wcześniej pisałem nie próbują wmówić "że już tak było".. Przemyśl, zadzwoń i zaryzykuj. Test drogowy też zrobią - pytaj o mechanika Szymona.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: michalm320 »

Na zlocie jeden z kolegów polecał ASO w Katowicach. Też miał jakieś wibracje i po 3 godzinach testów doszli co było przyczyną. Zadzwoń do nich, pogadaj z nimi po ludzku i może coś z tego będzie. Z tego co się orientuję to w Łodzi nie ma ASO Lexusa tylko jakiś tam nieautoryzowany serwis TOYOTA, HONDA, Lexus o nazwie "SiS"
Obrazek
kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

zrobilem test drogowy i nie wykazal bledow kompa wiec teraz tylko trzeba ustalic co jest przyczyna wibracji dwumasa odpada bo juz wymieniona lozysko podpory walu tez juz wymienilem bo jest niedrogie i mozna sprawe samemu ogarnac posprawdzalem tez wszystkie poduchy i nie wygladaja na uszkodzone ale juz ktorys z klubowiczow pisal ze stan takiej poduchy mozna na sto proc okreslic po wymontowaniu wiec sie ustawilem na wizyte zeby je najpierw wyjac i posprawdzac i ewetualnie uszkodzone wymienic? dziekuje wszystkim za pomoc .
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 794
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: LinkPL »

Moja wypowiedź z pewnością Cię nie ucieszy ....

Znam taki oto przypadek:
Saab z silnikiem 1.9 TD, jakiś młody rocznikiem. Też mu to doskwierało, ze przy większych stałych obciążeniach działo się coś nie teges z budą samochodu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to musi być koło dwumasowe, że gość świeżo samochód kupił i był rad inwestować kabone, no to wymienił koło. Po wymianie koła i przejechaniu kolejnych kilometrów, problem znów się pojawił. Rozjechali silnik ze skrzynią i znów dwumas ... Jednego z mechaników tknęło, żeby poruszać wałem silnika i tak doszli do pękniętego wału, który uszkadzał dwumas ... że się robić tego nie opłacało, to kupił nowy silnik ... Stary normalnie zapalał, jeździł drgania budy były nie do wytrzymania ...

Historia z życia ...

Nie koniecznie musi tu tkwić przyczyna ...

Polecam hamownie, niech dobrze go potestują, może coś się ujawni na rolkach ...
Jeśli nie, to szukaj pomocy w serwisie ... nikt inny Ci tego nie zrobi i choć klucz 14 i 17 mam w domu, to wiedzy, żeby przy tym grzebać nie za bardzo ... Jak każdy Ziutek mechanik ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: konik_80 »

No to ja mam inną historię z życia wziętą - z mojego byłego IS200 - wszystko było spoko ale też miałem problemy z wibracją budy na wyższych prędkościach - tak od 120 do 140 - nie będę się rozpisywał ile rzeczy sprawdzałem ale efektem były jednak opony - na wyważarkach nic nie było widać - któraś tylna opona się przy wyższych prędkościach odkształcała i powodowała wibracje.
kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

opony odpadaja bo mam drogi komplet zimowych opon dodam tylko ze ten drogi komp opon zimowych jest razem z drogim komp felg a zeby bylo smiesznie sprawdzalem jeszcze dla pewnosci na kolach od toyoty kumpla i na wszystkich kompletach to samo wiec kola i opony odpadaja a teoria z walem korbowym wcale mnie nie denerwoje im wiecej takich niespotykanych teorii tym wieksza szansa ze w koncu cos sie trafi ale wracajac do tematu to sprawdzalem silnik na kompie w czasie jazdy tzw tesd drogowy czy jakos tak i elektronik elektryk powiedzial ze motor igla a jak by wal byl walniety to raczej napewno by wyszlo na kompie ze cos z silnikiem nie tak :hobby:
kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

dodam tylko ze w srode jade do mech i auto leci na podnosnik i spr odlaczyc kontrole trakcji i na podnosniku nim pojechac i zobaczymy czy to cos da i czy moze cos sie ujawni mech zaczyna podejzewac wal napedowy bo po wymianie lozyska podpory walu bylo jest duzo lepiej gdyz autko tylko na 6 biegu sie telepie a wczesniej to juz nawet na 4 nim szarpalo nie wiem tylko jak odloczyc kontrole trakcji i czy jest to mozliwe bo czytalem ze mozna bezpieczniki powyciagac a jak sie kontroli nie rozlaczy to autko nie chce sie rozpedzic bo juz na kobylkach probowalem? :LEXUS: dzieki za pomoc pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości