Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: carsik »

5W40 to optymalne rozwiązanie dla wykorzystania drogowego przeciętnego
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: mikrus »

Fakt jest taki, że początkowo mechanior chciał mi zalać też do Lexa 10W40 i do tego jeszcze Castrola... Powiedziałem by sobie go zachował, bo go nie chcę. Zamówiłem u p. Piotra Millersa 5W40. Na prawdę dobry olej i typowo do samochodów z VVTi. Wcześniej miałem w/w olej zalany i po zmianie zupełnie zmieniła się charakterystyka pracy silnika. A jestem na to uczulony ze względu na wykonywany po części zawód.
Pozdrawiam
Mikołaj
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: JanB »

Pepe_GD pisze:Też mam auto zalane 10w40, takim zalał poprzedni właściciel. Niedługo mnie czeka wymiana, też chciałem zalać 10w40. Ale widząc wasze opinie że nie powinno się stosować do zmiennych faz 10w, zastanawiam się co wlać. Auto teoretycznie ma przejechane 161 tyś, nie bierze oleju , brak również czarnego osadu na wydechu- czyściutko ;). Auto zagazowałem 1,5tyś km temu. Co waszym zdaniem powinienem wlać?
Lej ten olej, który fabryka zaleca (normy). Przy gazie nie żałuj na dobry olej. Może wypróbujesz tego Millersa z nano? Zapytaj na zmienolej.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: Pepe_GD »

Oczywiście zamierzam wlać coś lepszego, aczkolwiek na millersa się raczej nie zdecyduje. Auto jest seryjne, więc lanie oleju do aut typowo sportowych który kosztuję ponad 300 zł za 5 L troszkę mija się z celem ;). Castrola na pewno nie zaleje, ale i też takiego który kosztuje ponad 300 ziko. Będę celował coś pomiędzy np. Motul lub Liquid moly.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: JanB »

Nie zrozumieliśmy się. Myślałem o tym http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-si ... -5l-detail
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: dawidek106 »

JanB pisze:Nie zrozumieliśmy się. Myślałem o tym http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-si ... -5l-detail
Mam pytanie: na tym oleju podane jest, że API SL, a ja mam w instrukcji lexusa podane, że olej ma być SH LUB SJ?
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: JanB »

Pepe_GD a może wypróbujesz Tridenta 5W30 za 129 bańka 5 litrów u Piotra na zmienolej? W grę wchodzi też Trident 5W40 za 144zł/5 l.
dawidek 106 API SL zastąpiło w 2001r normę SJ. Nic się nie stanie jak zalejesz olej z SL, czy też SN.
Pozdrawiam
JanB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości