Tarcze hamulcowe

Tycjan
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 gru 2011, o 14:08
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Tycjan »

Dla mnie jedno jest pewne, nigdy więcej nie kupie juz zestawu TRW. Tarcze strasznie rdzewieją, dniu stania na dworze juz sa całe rude. Klocki natomiast strasznie pylą. Umyje autko w lato a po jednym dniu jazdy cale felgi zabrudzone od pyłu z klocków. Dobija mnie to juz
KriS91
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2021, o 14:23
Model Lexusa: Lexus IS200
Skąd:: Bielany
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: KriS91 »

Witam.
Będę wymieniał tarcze klocki przód i tak się zastanawiam co założyć? Polecicie coś do samochodu który używany jest codziennie i rocznie robi 30 tys km. Myślałem o rotingerach ale czytałem że średnio to wypada.
Awatar użytkownika
myh4u
Moderator
Posty: 75
Rejestracja: 31 sty 2014, o 13:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: myh4u »

KriS91 pisze:Witam.
Będę wymieniał tarcze klocki przód i tak się zastanawiam co założyć? Polecicie coś do samochodu który używany jest codziennie i rocznie robi 30 tys km. Myślałem o rotingerach ale czytałem że średnio to wypada.
Mam na przedzie zamontowany zestaw Rotinger (tarcze nacinane i nawiercane) + klocki Ferodo.
Po prawie dwóch latach z tarcz zeszła powłoka i zaczęły rdzewieć. Tyle, że auto musi postać przez kilka dni ani razu nie jeżdżone. Które tarcze na to nie cierpią?! :sarcastic:
Co do samego hamowania, mam seryjne zaciski. Tyle, że w pełni zregenerowane i nie mam problemów z zatrzymaniem samochodu nawet z większych prędkości.
Teraz czekam aż zużyję tarcze na tylnej osi i też będę zakładał Rotingera.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: lukas78 »

Z mojego doświadczenia polecam zwykłe (nie nawiercane) tarcze Brembo + klocki oem. Miałem taki zestaw w GS300 mk2 i zrobiłem na nim sporo km - bardzo ładnie hamował i nie pylił zbytnio felg. W moim nowym nabytku (gs430 mk2) jak się zestaw skończy (który puki co też ładnie hamuje, ale strasznie mocno pyli felgi), to pewnie wrzucę taki jak miałem w gs300.
KriS91
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2021, o 14:23
Model Lexusa: Lexus IS200
Skąd:: Bielany
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: KriS91 »

Wielkie dzięki :ok:. Z pewnością skorzystam z Waszych rad. Moje zaciski również są po pełnej regeneracji dostały kolor złoty metalik plus napis Lexus na przedniej osi i logo na tylnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości