Renowacja skóry

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: tomcio105 »

jordi007 pisze:O pęknięcia ci chodzi i przetarcia?
Dokładnie o przetarcia. Pęknięć na szczęście jeszcze nie mam, ale domyślam się, że jest to kwestia czasu dlatego zastanawiam się w jaki sposób to zabezpieczyć/odnowić...
Ostatnio zmieniony 7 lis 2015, o 17:08 przez tomcio105, łącznie zmieniany 1 raz.
przemek2760
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2015, o 12:16
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Renowacja skóry

Post autor: przemek2760 »

A nie możesz tego zapasyowac normalna pasta do butów ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: tomcio105 »

No nie bardzo bo wtedy siedzenie będzie się kleić, do tego uzyskasz piękny zapach pasty do butów w aucie.. Raczej wolałbym normalny środek do tego przeznaczony o ile taki jest...
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: tomekb »

Centrum tuningu samochodowego www.c-t-s.pl dadzą radę
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: tomcio105 »

tomekb pisze:Centrum tuningu samochodowego http://www.c-t-s.pl dadzą radę
Odnawiałeś już u nich ?
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: Damian91 »

Odgrzewam kotleta :)

Stałem się posiadaczem następujących środków: Gliptone GT 13, Gliptone GT 15 oraz 303 Fabric Guard.

Ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=6ehuALVwHBs rozjaśnił mi nieco stosowanie tych środków na elementy z pełnej skóry. Jak większość z Was mam jednak środek foteli z alkantary/zamszu (?).
Jak czyścić te elementy? Tylko pranie odkurzaczem? Konserwuje się to potem jakoś specjalnie?

303 Fabric Guard to z tego co widzę po filmach na YT idealne zabezpieczenia na koniec - świetnie odpycha wodę i brud :) może się sprawdzić na materiałowych dywanikach i właśnie środkowej części foteli.

Czekam do wiosny i będzie zabawa :dance3: Mój egzemplarz i tak miał chyba niezłe czyszczenie wnętrza przed zakupem w czerwcu tego roku ale na pewno nie zaszkodzę skórze taką konserwacją ;)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: hydrant23 »

Kupiłem gs430, brud i smród w środku - dosłownie, zatuszowane choinkami, krew na tylnych siedzeniach, sierść i syf, miałem oddać do czyszczenia, Ale mama ma karchera-parownice , ja mam glipoline do pielęgnacji skóry , 4h odkurzania, czyszczenia, parowania całego wnętrza włącznie z wyciągnięciem siedzisk, skóra na bieżąco nakremowana glipolinem, skóra odzyskała blask jest miękka czysta i pachnąca, więc jeśli brud to para da radę i nic się z wnętrzem nie stało
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: akira »

Również z doświadczenia przy swoim GSie polecam kosmetyki firmy Glipotne :biggrin2:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: jordi007 »

dzisiaj zakupiłem nowy produkt do skory najpierw wyczysciłem nawilzyłem i test nowego produktu

jest to produkt uzywany przez firmy detalingowe koszt 51.90 ale niesamowicie wydajny
na filmiku troszke przesada az tak sie nie błyszczy ale w dotyku skóra niesamowita
Załączniki
efekt po
efekt po
po kompres.jpg (53.56 KiB) Przejrzano 4411 razy
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2016, o 17:35 przez jordi007, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Renowacja skóry

Post autor: tomcio105 »

jordi007 pisze:dzisiaj zakupiłem nowy produkt do skory najpierw wyczysciłem nawilzyłem i test nowego produktu

jest to produkt uzywany przez firmy detalingowe koszt 51.90 ale nie samowicie wydajny
na filmiku troszke przesada az tak sie nie błyszczy ale w dotyku skóra niesamowita
Gdzie go kupiłeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości