IS300 wysokie spalanie

jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: jezyk_05 »

Zdarza się że przepływki padają lub po prostu są zużyte po tylu latach pracy ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: owczar »

Gdyby coś było nie tak, to pojawiłby się błąd.

Najlepszy sposób na sprawdzenie przepływki i mieszanki to AFR. Jeśli chcesz być pewien, to umów się na strojenie LPG po AFR i będziesz na 100% wiedział czy jest ok.

Lex przy WOT może schodzić do niskich 12. Sprawdź ile masz na PB. Ustaw analogiczne na LPG...
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: michalllw »

Tak jak Ci mówiłem 99% że to wina sond. Sondy chociaż są ,,dobre,, i nie wywalają błędu to mogą źle pracować. Zauważyłem takie coś że w IS300 które miały świeżo wymienione sondy to spalanie było 11-13 (wątpie że 4 osoby miały emerycki styl jazdy) a jakieś 3-4h temu rozmawiałem z gościem który się cieszył że już będzie cieplej bo w zimę palił mu 13 a teraz będzie mniej palić. Wiem że to troszkę ryzykowne kupić 3-4 sondy ale jak masz zamiar jeździć tym autem jeszcze kilka lat to zainwestuj
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: ghostmateus »

michalllw pisze:Tak jak Ci mówiłem 99% że to wina sond. Sondy chociaż są ,,dobre,, i nie wywalają błędu to mogą źle pracować. Zauważyłem takie coś że w IS300 które miały świeżo wymienione sondy to spalanie było 11-13 (wątpie że 4 osoby miały emerycki styl jazdy) a jakieś 3-4h temu rozmawiałem z gościem który się cieszył że już będzie cieplej bo w zimę palił mu 13 a teraz będzie mniej palić. Wiem że to troszkę ryzykowne kupić 3-4 sondy ale jak masz zamiar jeździć tym autem jeszcze kilka lat to zainwestuj
Masz rację bo sondy mają swoje "widełki" jeżeli chodzi o wskazania ( błędu nie będzie wyrzucać ale mieszanka będzie nieodpowiednia)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: owczar »

Ale po co w ciemno zmieniać sondy?

Analiza spalin za 20zł na stacji diagnostycznej da odpowiedź odpowiedź czy sondy pracują ok. Jeśli lambda będzie w close loop w okolicach 1 to sondy na 100% są ok. AFR pod obciążeniem pozwoli stwierdzić czy przepływka jest ok.

Poza tym sondy za katami nie mają wpływu na mieszankę. One zgodnie z założeniami systemu OBD monitorują katalizatory.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: Dawid0ss »

owczar pisze:Ale po co w ciemno zmieniać sondy?

Analiza spalin za 20zł na stacji diagnostycznej da odpowiedź odpowiedź czy sondy pracują ok. Jeśli lambda będzie w close loop w okolicach 1 to sondy na 100% są ok. AFR pod obciążeniem pozwoli stwierdzić czy przepływka jest ok.

Poza tym sondy za katami nie mają wpływu na mieszankę. One zgodnie z założeniami systemu OBD monitorują katalizatory.
Owczar dobrze prawi ! Dajcie mu placków ! :-D
Tu nie ma co wąchać i paczeć na spaliny, tylko trzeba zrobić ich analizę. "Garażowe" sposoby mogą tylko zrobić większe kuku.
Pzdr
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: jezyk_05 »

Podjadę na taką analizę i zobaczymy co wyjdzie ciekawego. Mam Panu od diagnostyki powiedzieć o tym ?
owczar pisze: Jeśli lambda będzie w close loop w okolicach 1 to sondy na 100% są ok.
??? on jest w stanie to sprawdzić ? odpowiedzieć ?

Owczar całkowicie mają zero wpływu na skład mieszanki ? nie wysyłają informacji jak np. kat jest przypchany i mieszanka nie ulega zmianie ?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: Dawid0ss »

jezyk_05 pisze:Podjadę na taką analizę i zobaczymy co wyjdzie ciekawego. Mam Panu od diagnostyki powiedzieć o tym ?
owczar pisze: Jeśli lambda będzie w close loop w okolicach 1 to sondy na 100% są ok.
??? on jest w stanie to sprawdzić ? odpowiedzieć ?

Owczar całkowicie mają zero wpływu na skład mieszanki ? nie wysyłają informacji jak np. kat jest przypchany i mieszanka nie ulega zmianie ?
Współczynnik mieszanki powinien być w okolicach 1 - taki jest cel sond. A to czy katalizator jeszcze daje radę, z reguły powinna powiedzieć różnica amplitud na sondzie przed tym katem i za nim (ocena wydolności danego kata). Majster będzie wiedział ocb.
Pzdr
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, o 15:24 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: owczar »

Podjedź na stację i powiedz, że chcesz zrobić analizę spalin z wydrukiem- jeśli nie moga zrobić wydruku to zrób foto podczas pomiaru.

Niech sprawdzą spaliny na PB na biegu jałowym plus wyrównanen oborty między 2,5-3k.
Tak samo niech zrobią na LPG. Jeśli pojedziesz na LPG to pierwszy pomiar zrób na LPG. Jak przełączysz na PB to niech przez przynajniej 2min popracuje na PB.

ECU jak najbardziej czyta sondy za katem, ale na podstawie ich odczytów weryfkuje tylko sprawność katalizatorów. Jednak odczyt z tych sond nie ma wpływu na skład mieszanki- ma wpływ jedynie na zapalnie CE gdy katy lub same sondy są uszkodzone.

Wyniki wklej tutaj- jak będzie dobry diagnosta to od razu Ci podpowie czy wyniki analizy są ok. Najważniejszy jest pomiar na obrotach. Na biegu jałowym często auto pracuje w otwartej pętli i np u mnie w lexie mam lekko ubogą mieszankę na jałowym. Gdy sterownik wchodzi w pętlę zamkniętą jest już ok.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300 wysokie spalanie

Post autor: Yarecki »

Sonda w Toyocie jest przewidziana na ok 160Kkm, nawet jeśli nie wali błędem może fałszować pomiar, tak samo jak przepływka.
Przerabiałem to u siebie, po wymianie na nową nagle auto jechało lepiej i paliło mniej.
Pomiary na stacjach bez obciążenia to sorry dla mnie pic na wodę, na LPG nikt nie stroi zakresu na biegu jałowym i 2-3Krmp i będzie zafałszowany wynik bo takich zabiegów nie robi się na co dzień.
Korekta poleci w kosmos w tej chwili i tyle będzie z tych pomiarów.
Takie moje zdanie.
Na podwyższone spalanie może wpłynąć mnóstwo spraw które nie koniecznie są oczywiste.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości