[IS200/300] Uszczelka karoseryjna drzwi - oddam

Wyłącznie przedmioty związane z naszą marką
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200/300] Uszczelka karoseryjna drzwi - oddam

Post autor: madkiw »

Ten szum to jest jedyna rzecz, która mi odbiera przyjemność z jazdy więc byłbym skłonny nawet wymienić te uszczelki na nowe. Dlatego pytałem jak z Twojego doświadczenia to wygląda czy w tym Lexie musi być tak głośno czy to raczej wina uszczelek i da się w tym kierunku zadziałać ;)
blue pisze:Można wepchnąć wąż igielitowy fi 6 w środek uszczelki.
Gdzieś już słyszałem o tym sposobie, praktykowałeś to może? Jest potwierdzenie ,że ten sposób w ogóle coś realnie daje? :scratch:

Dzięki wszystkim za opinie!
Tu widziałem https://www.clublexus.com/forums/gs-2nd ... noise.html, są zdjęcia. Dotyczy to co prawda GS-a ale może gdzie indziej też zadziała. Mam zamiar spróbować, ja kupiłem do tego sznur dylatacyjny :D

coś jak ten http://allegro.pl/sznur-dylatacyjny-do- ... 02374.html
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200/300] Uszczelka karoseryjna drzwi - oddam

Post autor: blue »

Ja mam wężyki upchnięte u siebie. Coś na pewno to daje.
Te węże gumowe z aukcji są do życi, bo ciężko je wepchnąć (chropowata powierzchnia) i trzeba by tam wlać sporo smarowidła. Do tego są za twarde i drzwi się nie domkną. Według mnie wężyk jest lepszy, bo wchodzi w uszczelkę (po nasmarowaniu) praktycznie bez oporu i poddaje się przy zamknięciu drzwi (ma pustą przestrzeń w środku).
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200/300] Uszczelka karoseryjna drzwi - oddam

Post autor: madkiw »

blue pisze:Ja mam wężyki upchnięte u siebie. Coś na pewno to daje.
Te węże gumowe z aukcji są do życi, bo ciężko je wepchnąć (chropowata powierzchnia) i trzeba by tam wlać sporo smarowidła. Do tego są za twarde i drzwi się nie domkną. Według mnie wężyk jest lepszy, bo wchodzi w uszczelkę (po nasmarowaniu) praktycznie bez oporu i poddaje się przy zamknięciu drzwi (ma pustą przestrzeń w środku).
Bo ja wiem, te akurat co podałem macałem i są dosyć miękkie i sprężyste, więc powinny być ok. No ale zobaczę jak wyjdzie.
Alu.
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 5 sty 2016, o 18:03
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [IS200/300] Uszczelka karoseryjna drzwi - oddam

Post autor: Alu. »

Blue, czytałem już w innym temacie o tym jak wsadzałeś węża w uszczelki. Mam tylko jeszcze pytanie, czy wsadzałeś tylko w uszczelki w drzwiach, czy też do tych przy karoserii? Jak się to sprawowało w zimę, wąż nie robił się za twardy?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200/300] Uszczelka karoseryjna drzwi - oddam

Post autor: blue »

W karoserię 6mm, w drzwi 4mm. W zimie nie byĺo problemu (bo nie było zimy ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zamiana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości