Jaki następny samochód

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Jaki następny samochód

Post autor: ArtIS »

Przesiadłem sie z Accorda VII na Lexa. Ceny accorda dość spadły i za 20k cos dorwać można. Auto jest przyzwoite (miałem wersje 2.0) i bardzo dynamiczne. Niestety miałem tam gaz - niestety gdyż auto dziwnie zaczęło sie zachowywać a instalacja BRC niby dedykowana, dobra, itp.
Jeśli rozważasz popularna Hanke to ja polecam. Podobno diesel należy do najlepszych (2.2) i gniecie nawet 1.9 TDi. Warto sie przejechać :)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: Dawid0ss »

No ciężka sprawa. Sam zastanawiam się nad kupnem kombi. Lexus nie ma w ofercie i mam niezłą zagwozdkę. Pozostaje mi tylko i wyłącznie Merc C klasa chyba :-D
Pzdr
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: sandr »

tekro pisze:A ja mam ochotę kupić jakiegoś męskiego suva :)
I to jest dobry trop. Kupując Toyotę LC-120 nie sądziłem że w konsekwencji Lexus zarośnie kurzem w garażu. Serio, GS przez ostatnie 11 miesięcy zrobił ~3.000 km (głównie w upalne niedziele)...
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: BOHEN »

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z VW Phateonem 3.2? :)
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: dzida »

szkoda kasy i lepiej brać A8 z tego koncernu, bo koszta serwisu podobne, ale dostajesz lepsze wnętrze i jakby to nazwać... prezencję
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: luxus »

dzida pisze:szkoda kasy i lepiej brać A8 z tego koncernu, bo koszta serwisu podobne, ale dostajesz lepsze wnętrze i jakby to nazwać... prezencję
Nie wiem czy lepsze wnętrze, phaeton jest składany w fabryce bentleya...

"O tym aucie tak naprawdę nikt nic nie wie! Nawet w serwisie nic nie wiedzą! Masakra!
Tak naprawdę Bentley jest produkowany na ponad 50% częsci z Phaetona. Począwszy od całej konstrukcji po skrzynie biegów, zawieszenie, elektronikę, fotele itd. Prawie cały Bentley to Phaeton po rozebraniu na części pierwsze!
Każdy Phaeton jest produkowany ręcznie w najnowocześniejszej manufakturze w Niemczech!"
Ostatnio zmieniony 9 lut 2016, o 23:05 przez luxus, łącznie zmieniany 1 raz.
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: Lexuś »

A8 D3 ma wnętrze kosmos, moim zdaniem najładniejszy środek ze wszystkich aut z tego segmentu.
A co do silnika to tylko i wyłącznie 4.2 V8 MPI. Prosty, stary silnik na pasku - idealny pod LPG.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: dzida »

Jest jeden problem z pejtonem, czyli kompletny brak prestiżu okraszony wyglądam ala Passat z kosztami jak w A8 ;)
Wnętrze może sobie być składane w fabryce bentley'a ale nie z jakością bentley'a, bo nie byłoby wtedy taką masówką... po prostu inna linia produkcyjna.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: adamsky73 »

Porównując A8 i Phaetona i nazywając tego drugiego masówką to czym jest A8? Śmieciówką?
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Jaki następny samochód

Post autor: luxus »

dzida pisze:Jest jeden problem z pejtonem, czyli kompletny brak prestiżu okraszony wyglądam ala Passat z kosztami jak w A8 ;)
Wnętrze może sobie być składane w fabryce bentley'a ale nie z jakością bentley'a, bo nie byłoby wtedy taką masówką... po prostu inna linia produkcyjna.
Umiesz czytać ze zrozumieniem i wyciągasz z tego jakieś wnioski?
Uważasz, że phaeton to masówka? Przez co? Bo chyba nie przez ilość ogłoszeń sprzedaży...?
VW przegrał walkę przez znaczek w atrapie! Problem tkwi tylko i wyłącznie w samych posiadaczach aut klasy premium przez osoby które chcą się dowartościować i udowodnić swój status społeczny. Nie intersuję nikogo co lepsze co gorsze ale tylko marka. Wszystko w nim zrobione jest z ogromnym rozmachem i bez żadnych oszczędności. To jedyne auto premium które składane jest ręcznie w dodatku w najnowocześniejszej manufakturze w Europie.Przede wszystkim powinno się stawiać na jakość a nie zależy na posiadaniu gorszego auta ale z lepszym emblematem ( BMW, AUDI czy MERCEDES ) żeby ludzie widzieli no ale jak ktoś kupuję auta dla znaczka lub sąsiada...
Uważam że osoby krytykujące PHAETONA udowadniają swoją potężną niewiedzę w temacie motoryzacji - też kiedyś do nich należałem...
Tu Phaeton:
Obrazek
a tu S Klasa:
Obrazek
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości