Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Ja mam IS'a 200t od 2016 z większym przebiegiem i nie mam żadnych problemów - jeździ jak nowy.
Chwile po gwarancji pojawił się problem z odpalaniem i to był akumulator który ASO wymieniło w ramach dobrej woli.
Tylko ten IS faktycznie nie ma kombinacji w postaci LPG i przechodzi przegląd co roku w ASO ; )
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: machony79 »

macznikr pisze: 14 wrz 2023, o 09:48 Witam,
mam IS200t z 2017 roku od nowości. Przez ten czas sprawował się idealnie a od kilku tygodni przy pierwszym odpalaniu po nocy (albo innym bardzo długim postoju) długo kręci zanim odpali.. Przebieg niski bo 73k. Mogę dodać że od 3 lat ma instalację gazową, ale samo odpalenie jest z benzyny więc to chyba nie przez lpg..
Gdy go zgaszę i spróbuję raz jeszcze to już bez problemu, ale ten pierwszy raz kręci i sam zaskok jest jakby nierówny, chwilę się ksztusi zanim wystartuje.
Wymieniłem akumulator ale to nie pomogło.

Czy mogę prosić kogoś o podpowiedź co to może być? W lexusie chcą 500 za diagnostykę..
Z góry dziękuję!

 
Objawy pasują do puszczających wtryskiwaczy LPG. Auto ciężko odpala bo jest przelany paliwem. Zakręć butle na noc wcześniej wypalając gaz z instalacji i spróbuj odpalić po nocy.
Druga opcja to gaz rozjechał mapy Pb. 
STOP HYBRID GO SMOG
koptys21
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2023, o 23:46
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Wieluń
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: koptys21 »

Przymierzam się do zakupu ISa 200t. Moja największa zagwostka polega na tym, czy aż tak bardzo warto szukać / dopłacać do "F sporta"? Poza zmianami estetycznymi, czy są różnice w hamulcach, zawieszeniu?
Znalazłem ciekawe ogłoszenie 200t Elegance + Sense i mocno się nad nim zastanawiam.
Mam nadzieję, że usłyszę od Was coś, co mnie w którąś stronę przekona ;)

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: _3rd »

Inny zderzak i grill, adaptacyjne zawieszenie (elektronicznie sterowane amortyzatory), tylne tarcze 280mm (zamiast 260mm) i chyba ML audio w standardzie.

Z powyższych doskwiera mi brak ML i frontu z F-sport (przekładka dosyć kosztowna).

Przednie tarcze powinny być 334mm bez względu na wersję wyposażenia.
koptys21
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2023, o 23:46
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Wieluń
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: koptys21 »

Wizualnie wiem, że są właśnie zmiany w przednim zderzaku. Bardziej chodziło mi o właśnie sprawy techniczne jak to co podałeś. ML w standardzie to chyba w wersji Prestige? Bo oglądałem kilka aukcji i na X sztuk w 1 był ML w F sporcie . I chyba zegary z LFA, które niestety bardzo mi się podobają . A skoro mówisz o adaptacyjnym zawieszeniu to pewnie koszt serwisu w tym przypadku też będzie wyższy? Pytanie jak bardzo jest to odczuwalne przy normalnej jeździe.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: _3rd »

ML audio na rynek UK był w standardzie chyba właśnie w Prestige, nie wiem jak dla rynku US i EU.

Tak, te zegary są tylko w F-sport (trudno dostępne i nie zawsze działają przy próbie montażu w innej wersji wyposażenia oraz przebiegu nie da się przeprogramować).

Amortyzatory, wiadomo są sporo droższe, utwardzają się w trybie Sport+. Standardowe zawieszenie jest już dosyć sztywne, w F-sport pewnie jeszcze lekko sztywniejsze w tym trybie.
 
koptys21
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2023, o 23:46
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Wieluń
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: koptys21 »

Czyli jeśli chodzi o zawieszenie to nie jest to dla mnie aż tak znaczącą zmiana. Same hamulce na tył pewnie są p&p żeby powiększyć w normalnej (Elegance) wersji Kierownicę i tak planuje od razu obszyć, więc sam znaczek F-sport nie wiele na niej wnosi. Brak ML mnie trochę zniechęca, bo lubię jak muzyka ładnie, czysto gra. Pytanie jak jest w podstawowej wersji, czy daje radę? W końcu w teorii to Pioneer a nie noname
Zapytam jeszcze inaczej Czy wg Was dopłata 15-25 tyś do wersji Fsport ma realny sens ?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: _3rd »

Większe tarcze na tył są p&p.

Co do audio to są 3 warianty: ML, Premium (Pioneer ze wzmacniaczem w bagażniku) oraz standard z 6 głośnikami. Mam podstawowe nagłośnienie i szału nie ma, od razu dołożyłem mały aktywny subwoofer do bagażnika i teraz gra porównywalnie/trochę lepiej do plastikowego BOSE z mazdy 3 BL którą miałem 5 lat temu
koptys21
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2023, o 23:46
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Wieluń
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: koptys21 »

To już dobra wiadomość
Co do audio to obecnie mam mazde 6 GH właśnie z Bose i gra dla mnie wystarczająco dobrze. Obawiam się tylko właśnie tego, że standardowe audio może mnie nie zadowolić, a jednak lubię posłuchać "dobrze" muzyki.
Widziałem, że jakiś kolega z forum wymieniał głośniki i już wtedy był zadowolony z efektu.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

koptys21
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2023, o 23:46
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Wieluń
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: koptys21 »

Miałbym do Was jedno pytanie typowo techniczne przed zakupem odnośnie naboju / pirotechniki maski. Dodaje zdjęcie jak wyglądają w konkretnym egzemplarzu. Dodam, że nic się nie świeci na desce itd, maska lakier ~100um. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości