Instalacja LPG do IS200 MK1

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Yarecki »

Zapatrzony pisze: Ja bym akurat z używką nie kupił, ALE co to za peany w stronę montażysty, żeby czekać 2-3 m-ce na założenie instalacji. To żadne dobro reglamentowane. Jak w brud tych instalacji. Z tego "brudu" wystarczy nie iść do druciarza, a do rzetelnego warsztatu. A rzetelny warsztat to nie jedynie ten, do którego trzeba stać (2-3 m-ce) w kolejce. Chyba, że ktoś lubi takie PRL-owskie zwyczaje. Dobry warsztat to taki, którego montaż pozwoli pamiętać o dodatkowym systemie w samochodzie przy okazji przeglądu.
Takich warsztatów jest uważam max 10% w śród 90% druciarzy którzy "gazują" autko w 4-8h.
Dlatego czasem lepiej poczekać dl poprawności technicznej oraz ładu pod maską i w całej reszcie.
Zapatrzony
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2016, o 19:20
Model Lexusa: RX
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Zapatrzony »

Jasne, ale nie mówię, żeby szedł do warsztatu, który mu w 4 h zmontuje drugie "zasilanie". W ogóle 4 h montaż to jakaś perwersja. Ale jestem zdania, że nie trzeba czekać miesięcy na dobry montaż. To, że ktoś ma kolejkę tygodniową a nie 2 m-czną na montaż nie znaczy od razu, że jest drutem.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: medyss »

no sory mi tam zagazowali auto od 8 rano i po 18 miałem już odbiór. Fotki dodałem do właściwego tematu i jak dla mnie bajka, nic nie widać wszystko pochowane, wszystko bangla jak należy i widocznie się da tylko trzeba chcieć. :P już 18 tys natłuczone i póki co tylko cewka poszła ale i tak z mojej winy bo świec od nowości nie wymieniałem. Na montaż czekałem miesiąc.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Yarecki »

Zapatrzony pisze: To, że ktoś ma kolejkę tygodniową a nie 2 m-czną na montaż nie znaczy od razu, że jest drutem.
Nigdy tego nie powiedziałem. Ale skoro wkoło większość druciarzy, a sensowny koleś ma kolejkę to wolałbym poczekać :biggrin2:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Yarecki »

medyss pisze:no sory mi tam zagazowali auto od 8 rano i po 18 miałem już odbiór. Fotki dodałem do właściwego tematu i jak dla mnie bajka, nic nie widać wszystko pochowane, wszystko bangla jak należy i widocznie się da tylko trzeba chcieć. :P już 18 tys natłuczone i póki co tylko cewka poszła ale i tak z mojej winy bo świec od nowości nie wymieniałem. Na montaż czekałem miesiąc.
Na pewno zdjęli kolektor i dobrze wystroili :biggrin2:
Znam temat od kuchni i uwierz mi, że nie ma opcji by ładnie i dobrze zrobić takie auto w 8-10h.
Izolowanie wiązek, wcinka w ECU, konserwacja otworów bez składania na mokro.
Skoro odebrałeś po 10 godzinach musieliby to zrobić w 8h nie licząc przerw itd.
Samo strojenie to jakieś 1-2h nie mówię o strojeniu na AFR gdzie trzeba polatać wielokrotnie by sprawdzić później wyniki korekt etc
Ja wiem że dla wielu użytkowników sprawa wygląda tak, że auto odpala, nie gaśnie, nie szarpie, koła się kręcą to jest dobrze bo szybko i tanio :biggrin2:
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Kolejki z znikąd sie nie biorą :) jeśli jest ktoś naprawdę dobry, niestety, ale trzeba poczekać. A opinie ma facet naprawdę dobre.
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Polećcie kogoś z okolic Jaworzna, Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Siewierza. Ogólnie wzdłuż trasy S1 od Tychów za Siewierz. Chodzi właśnie o to, żebym nie miał druciarstwa w samochodzie bo tego nie znoszę.

Zapomniałem o Dąbrowie Górniczej :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: tomekb »

Polecilem na pw kolegę Flasha nie wiem nad czym się zastanawiasz
Zapatrzony
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2016, o 19:20
Model Lexusa: RX
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Zapatrzony »

Yarecki pisze:
Zapatrzony pisze: To, że ktoś ma kolejkę tygodniową a nie 2 m-czną na montaż nie znaczy od razu, że jest drutem.
Nigdy tego nie powiedziałem. Ale skoro wkoło większość druciarzy, a sensowny koleś ma kolejkę to wolałbym poczekać :biggrin2:
Dokładnie, a tydzień to też kolejka. Wolałbym tydzień niż 3 m-ce, bo to nie analiza teorii kwantowej :D Do gościa z ulicy, niesprawdzonego, u którego wrota otwarte od zaraz też bym auta nie oddał.
Zapatrzony
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2016, o 19:20
Model Lexusa: RX
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Zapatrzony »

Yarecki pisze:Po co komu zenit to raz, dwa po co komu pro obd w IS200 który nie lata po CAN itd. itd...
Temat wraca. Marihuanen? A po co to komu zenit? Do zadowolenia z jazdy i spokojnego czerepu. OBD niepotrzebne zupełnie dla tego modelu.
Jakich gratów by nie wrzucić, muszą być zmontowane należycie. Jak ten element zawiedzie, to się pewnie można bujać od warsztatu do warsztatu i zakładać na forach wątki "koledzy pomocy".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości