BŁĄD PO 136

Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: BŁĄD PO 136

Post autor: jordi007 »

I tak właśnie zrobię bo każdy mówi co innego nawet serwisy różnie mówią to jest najlepsze ;-)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: BŁĄD PO 136

Post autor: Yarecki »

jordi007 pisze:I tak właśnie zrobię bo każdy mówi co innego nawet serwisy różnie mówią to jest najlepsze ;-)
Błądzisz we mgle, nic nie ruszasz makówka tylko na pałę lecisz, czekasz na gotowca którego już dostałeś i nadal błądzisz.
Tak to my tej Polski nie zbudujemy :biggrin2:
A Ja Carsik czy Muzz wiecznie żyć nie będziemy :cenzura: :crazy:
florek1987
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2015, o 16:25
Model Lexusa: Is 200 2002r
Skąd:: Żyrardów
Kontakt:

Re: BŁĄD PO 136

Post autor: florek1987 »

carsik pisze:bzdura. Sensor 2 zawsze w każdym samochodzie znajduje się za katalizatorem. Na silniku masz Bank 1 sensor 1 i Bank 2 sensor 1.
Tak jak ci panowie piszą..
Wiem bo miałem obie walnięte. a ta za katem była ok. I obie były sensor 1.
Jak chcesz sprawdzić to sobie odepnij te 2 w kolektorze i zobaczysz że wywali ci dodatkowe błędy.

Na potwierdzenie masz w manualu jak byk napisane.
http://lexus.solar3.eu/rm/rm684e/m_em_0103.pdf
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BŁĄD PO 136

Post autor: dS »

Panowie, różnice w schematach są dlatego że pochodzą od różnych modeli aut , nawet jak jest ten sam silnik oznaczenia czujników mogą się różnić zależnie od modelu. Ja tak miałem z czujnikiem stukowym. Dorwałem schemat z LS430 i wg niego uszkodzony czujnik miał być po lewej i tak samo stwierdził mech. Czujnik został wymieniony ale błąd pozostał. Później z internetów wygrzebałem schemat od GS430 i muka, czujniki oznaczone odwrotnie. Czujniki pozamieniane zgodnie ze schematami od GS430 i kłopot rozwiązany.
Co do sondy, to z tego co mi wiadomo są one identyczne, różnią się tylko długością przewodu.
Jeśli chodzi lokalizację sondy to opierał bym się o schemat który dał powyżej kolego florek .
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość