Page 1 of 3
RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 28 Apr 2016, o 23:27
by klex10
Witam Szanownych Państwa,
Szukałem tematu na forum ale nic nie znalazłem o 350-tce.
Może ktoś z Państwa zlecał regenerację przedmiotowych elementów w Polsce?
Pozdrawiam,
Krzysztof
PS.
Natknąłem się w necie na pewnego Anglika który zaparł się, że zregeneruje sam takie amorki.
Pan jest bystry więc jestem pewien że to mu się uda.
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 29 Apr 2016, o 08:59
by owczar
W Polsce jedyna firma, która robi regenerację to Nagengast z 3M. Jedna osoba z forum zlecała regenerację i jest bardzo zadowolona.
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 30 Apr 2016, o 22:43
by klex10
Dziękuję bardzo za info

Pozdrawiam
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 19 Oct 2016, o 23:32
by brodi
Koledzy, widzę, że temat w miarę świeży to nie zakładam podobnego. Od jakiegoś czasu coś mi zwyczajnie napi....a w tylnym prawym kole. Wytrzepali mi auto w każdą stronę i w sumie niczego się nie dowiedziałem. Oba amortyzatory mają lewy 86% prawy 81%. Wszystko łanie pracuje, tyle, że wali. Tuleje przy samym kole pozmieniane i nic. Spotkał się ktoś z uszkodzeniem amortyzatora pneumatycznego które objawia się jedynie hałasowaniem? Na trzepaczce nic nie słyszą a wystarczy wjechać w niewielki dziury i robi się nieprzyjemnie i to bardzo. Jedna zasada, to sporo nierówności. Nie słychać tego na progu zwalniającym na przykład. Z góry dzięki za jakieś sugestie. Sam nie wiem co robić
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 20 Oct 2016, o 17:33
by sandr
Podobne objawy może wywołać obijający się tłumik lub luźna osłona termiczna wydechu.
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 21 Oct 2016, o 08:07
by brodi
Wszystkie "luźne" elementy były wiązane już pasami by to wyeliminować. Pewnie zmienię kolejne tuleje a jak nie to, to może rzeczywiście amor hałasuje, ale coś mi się wierzyć nie chce
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 26 Oct 2016, o 11:00
by patrys4891
Sprawdził bym też górne mocowania amortyzatorów. Spotkałem się z hałasowaniem tych elementów, choć w innej marce.
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 26 Oct 2016, o 23:04
by brodi
Jest to pewien trop. Dziś kupiłem cały zestaw tulejek. Jeśli nie to, to mechanik mówi, że stabilizator albo amor, innej opcji już nie ma:)
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 2 Nov 2016, o 21:35
by brodi
Jednak tuleje zostały uszkodzone przez pierwszego mechanika, albo fabrycznie były uszkodzone, nie wiem i się nie dowiem. Jest cisza:)
Re: RX 350 [II] pneumatyczne amortyzatory
Posted: 11 Nov 2016, o 22:27
by adcars
Mam to samo - tylny prawy amortyzator ( wersja z pneumatycznym zawieszeniem ) stuka na dołkach. U mnie na szczęście trochę mniej to słychać - zazwyczaj przy małej prędkości gdy wpadam w dziurę, nawet na progach tego nie ma. Mam paru dobrych kolegów mechaników, jeździli nawet w bagażniku i twierdzą że to może być tylko amortyzator. Zero wszelakich luzów w zawieszeniu. Usterka ta była odkąd kupiłem samochód ( mam go 7 lat ) i już się do tego przyzwyczaiłem, ale kiedyś wyjmę ten amorek i mu się przyjrzę.