Page 1 of 2
Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:21
by V-TEC
Cześć!
Mam wyciek z silnika. Początkowo myślałem, że to simering na skrzyni puszcza bo cała skrzynia była w oleju ale cała reszta patrząc wzwyż też cała zaolejona. Pojechałem umyć cały silnik i skrzynię od dołu a dziś jak zajrzałem to się pacnąłem w czoło, jak mogłem tego nie zauważyć.
https://zapodaj.net/252b795a95422.jpg.html
https://zapodaj.net/46a89084bd4aa.jpg.html
https://zapodaj.net/b3e8065d8d7d1.jpg.html
Uszczelka pod głowicą? Dodam, że auto jeździ na LPG a kompresja na wszystkich cylindrach po 11.
Proszę o pomoc.
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:24
by owczar
A jak kompresja w próbie olejowej?
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:26
by V-TEC
Jeszcze nie znana. Jestem chwilowo uziemiony na bezserwisowiu.
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:28
by owczar
V-TEC wrote:Jeszcze nie znana. Jestem chwilowo uziemiony na bezserwisowiu.
Chociaż to wygląda na wyciek spod głowicy. Może być uszkodzona tylko uszczelka między kanałem olejowym. Ale kompresje mimo wszystko warto zmierzyć także z próbą olejową.
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:31
by V-TEC
Z przodu, na wysokości pierwszego cylindra prawie sucho. Z tyłu silnika leci zdrowo.
https://zapodaj.net/5135e16e66e60.jpg.html
Zawsze w najgorszym momencie się sypie;/
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:40
by owczar
Rzeczywiście wyciek jest już spory.
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:42
by V-TEC
Nie taniej wyjdzie swap? Jakiś cymbał nalał oleju na maxa a może nawet ciut powyżej.
up Twój 2000 post

Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 12:51
by owczar
Jeśli silnik jest kondycyjnie ok, zawory nie sa przypalone to ja bym wymienił. Uszczelka pod głowicę OEM- bo taką bym polecał, kosztuje na amayama.com 25$. Kupisz jeszcze parę rzeczy to dojdzie wysyłka i pewnie cło/vat, ale i tak będzie dobra cena. Szpilki powinny raczej trzymać się w normie długości. Pasek rozrządu też można zostawić, ważne by obracał się w te samą stronę i nie był tłusty - jeśli złapał olej to trzeba wymienić.
Zrób jeszcze pomiar kompresji z próbą olejową. Jak wyjdzie w normie to wymieniaj uszczelkę. To nie jest w sumie trudna naprawa, a dobrze zrobiona nie zmniejsza żwyotności silnika.
Oczywiście po zdjęciu głowica do planowania i sprawdzenia pod kątem pęknięć i gniazd zaworowych.
I umyj jeszcze blok silnika. Zobaczysz jak szybko i czy na pewno stąd jest wyciek. Bo z tego co widzę, to w tych miejscach nie myłeś?
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 14:29
by luki90
V-TEC i ile oleju Ci ubywa ?
Re: Wyciek 1G-FE
Posted: 4 Jul 2016, o 22:17
by V-TEC
Trudno powiedzieć. Auto mam od niedawna. Z tego co widzę, w zasadzie nie ubywa. Tyle co wykapuje czyli jakieś 2-3 krople przez noc. Sprawdzę jeszcze jutro.
Przy najbliższej okazji odstawiam auto do serwisu bo sam wiele nie wymyślę. Może uda mi się w międzyczasie próbę olejową zrobić.
Będę się oczywiście dzielił tym, jak sprawa się potoczy. Dla potomnych.
Dzięki!