Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Szwajcar proponował mi usunięcie usterki dzieląc się kosztami po połowie, nie skorzystałem bo zależało mi na czasie. Być może mój błąd.
Głośno myśląc - do auta dostałem dwa klucze, dwa identyczne, a przy jednym metalowa tabliczka z numerem. No właśnie - pytanie jest jak wygląda masterkey? czy powinien mieć cztery przyciski? Moje dwa klucze mają tylko po trzy przyciski (w necie widziałem i tak podejrzewam, że master ma 4 przyciski w tym jeden do rozbrajania alarmu). Tu może być problem?
Dopóki nie zdezaktywuje alarmu, to nie ma szans na włączenie zapłonu, czyli pewnie jak w innych autach nie ma szans na podłączenie techstreama ? (który idzie mi już pocztą)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

No tak. Bez zapłonu nie podlaczysz techstreama. Pytales o te usterkę w Aso?
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Przyznam się, że nie. Czy polecasz konkretne ASO? lub kogoś poza ASO, dającego szanse na posiadanie takowej informacji?
W Lublinie nie ma ASO Lexusa, jest Toyota i kilka warsztatów wyspecjalizowanych w Japońćzykach, jednakże opinie są podzielone.
Chętnie przedzwonie, tylko proszę nakieruj mnie na polecane przez Ciebie ASO.
Dziś będzie magik od alarmu, jeśli uda mu się go rozbroić, tak by można było uruchomić zapłon wtedy moje szanse na happy end wzrosną
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: Miłosz »

Właśnie nie do końca tak jest :D W wersjach us&a można podpinać bez zapłonu, problem jest w przypadku wersji na rynek eu i azjatycki ;) Z tego co ja się orientuje to plotki głoszą, że do pewnego momentu wersje europejskie wymagały wkładania nowych gratów, ale ktoś mądry chyba zrobił obejście tego problemu. Osobiście nie testowałem tego. Za to na pw od siebie jeszcze jedną opcję podrzucam jeśli chodzi o próbę odpalenia auta...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Też nie znam żadnego ASO, bo auto serwisuję sam. Ale w ASO mają procedury serwisowe i teoretycznie w każdym powinni Ci pomóc - przez telefon się dowiesz.

Jeśli chodzi o deaktywację alarmu, to nic nie da. Dopóki system nie wykryje prawidłowo kluczyka nie włączysz zapłonu w normalny sposób. Proponuję włączyć zapłon na krótko. Możliwe, że wtedy podłączysz się z autem.

Takie głupie pytanie. Sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki? Może Szwajcar podczas podłączania akumulatora źle podłączył bieguny i uwalił jakąś elektronikę?

Jeśli chodzi o zapłon na krótko, to na jdmfsm.info znajdziesz schematy do GS300. Otwieraj w internet explorer.
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Owczar - dzięki, twoje rady są cenne ale podpowiedz mi czy mój tok myślenia nie jest błędny:
dezaktywacja alarmu i zestawienie z zapłonem kluczyka (tak jak widać na filmach you tubowych) plus hamulec, może skutkować rozpoznaniem kluczyka?
A co z tym master smartkey. mogą wypowiedzieć się posiadacze gs? czy są to dwa takie same transpondery (jak u mnie) czy powinien być jeden na cztery a drugi na trzy przyciski?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Dezaktywacja alarmu nie oznacza, że włączysz zapłon. Jak na mój gust to nie problem rozkodowanego kluczyka, a problem z elektroniką, która nie działa - dlatego nie widzi kluczyka. Wymiana akumulatora nie powinna skutkować rozkodowaniem klucza. Prawdopodobnie doszło do jakiegoś przepięcia.

System działa tak:
System wykrywa kluczyk - aktywuje elektronikę, która pozwala włączyć zapłon. Impuls z przycisku uruchamia cały mechanizm. Możliwe, że jak włączysz zapłon na krótko i podasz napięcie na elektrnikę to się z nią połączysz i dowiesz się co go boli.

Na Twoim miejscu skupiłbym się na elektryce aniżeli immobiliserze.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Tu masz pieknie rozpisane wszystkie problemy:
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Lexus/GS4 ... b002x.html

Jak wejdziesz do problem symptoms table to są diagramy, które prowadzą Cię krok po kroku. Są też wszystkie schematy, bezpieczniki itd.
Czy jak otwierasz drzwi kluczykiem to centralny otwiera resztę drzwi?
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Owczar - chciałbym Ci jeszcze raz publicznie podziękować za pomoc. Link który przesłałeś jest bardzo cenny.
Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak: w pon. lub wtorek zawita do mnie elektronik z Toyoty (ponoć niezwykle kumaty) i zacznie działać. Czy pomorze? się okaże w każdy razie będzie miał sprzęt i instrukcje serwisowe.
Tak szperając i szperacąc - nasunął mi się jeszcze jeden pomysł - czy możliwe, że podczas wymiany aku zgłupiał antynapad?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Według mnie przy wymianie aku ktoś pomylił bieguny i uwalił jakiś moduł. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone?

Czy jak otwierasz drzwi kluczykiem to działa centralny zamek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości