[IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: turkus »

Yarecki pisze:
turkus pisze:Eh, a ja się cieszę, jak mi weźmie w trasie 12 l LPG :) zdarza mu się na szczęście :)
Radzę zerknąć w ustawienia, bo szczerze takie spalanie jest mało realne tym autem i oby się nie okazało że, że kat płynie albo głowica się gotuje - oby nie ale coś podejrzane to spalanie, jeździłem kilka wiosen takim autem więc mam porównanie.
Ok, dzięki za wskazówki, obadam temat :) to było przy prędkości 100-140, przy czym zatankowałam na Orlenie. W druga stronę na BP (dotąd zwykle tankowałam na BP, bo słyszałam opinie, że gaz jest tam najlepszy) i wziął 14 l przy takim samym stylu jazdy... Duża różnica, to musi być raczej kwestia gazu. W mieście przy moim stylu jazdy bierze 18-20 l gazu z BP (teraz zalalam na Orlenie, zobaczymy, jaka będzie różnica).
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: baniaq »

baniaq pisze:Jeszcze jedno pytanko: w trakcie jazdy jak macie położoną wskazówkę od temperatury wody? U mnie jest kreskę poniżej połowy - termostat do wymiany, czy tak jest?
Dorwałem tester OBD: Temperatura po 7 km po mieście to 84oC. Kilka kolejek do świateł było. Przez całą drogę najwyższa - 87oC. Najczęściej - najdłużej - 82oC.

Czy nie powinno być bliżej 90?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: carinus »

Sprawdz jaką temperaturę pełnego otwarcia ma założony u Ciebie termostat,on decyduje o temperaturze w układzie chłodzenia.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: Yarecki »

turkus pisze:
Yarecki pisze:
turkus pisze:Eh, a ja się cieszę, jak mi weźmie w trasie 12 l LPG :) zdarza mu się na szczęście :)
Radzę zerknąć w ustawienia, bo szczerze takie spalanie jest mało realne tym autem i oby się nie okazało że, że kat płynie albo głowica się gotuje - oby nie ale coś podejrzane to spalanie, jeździłem kilka wiosen takim autem więc mam porównanie.
Ok, dzięki za wskazówki, obadam temat :) to było przy prędkości 100-140, przy czym zatankowałam na Orlenie. W druga stronę na BP (dotąd zwykle tankowałam na BP, bo słyszałam opinie, że gaz jest tam najlepszy) i wziął 14 l przy takim samym stylu jazdy... Duża różnica, to musi być raczej kwestia gazu. W mieście przy moim stylu jazdy bierze 18-20 l gazu z BP (teraz zalalam na Orlenie, zobaczymy, jaka będzie różnica).
Według mnie, to różnica z gazem to mity nieco, poziom jest tak wyrównany że pomijalne są różnice.
Mogą być drobne różnice na przełomie zimy gdzie na jednych stacjach jest jeszcze gaz zimowy a na innych już letni.
Spalanie w mieście a spalanie w trasie z różnymi prędkościami/obciążeniami to bardziej złożony proces niż może się wydawać.
Wszystko zależy od strojenia w różnych zakresach, może być tak że będzie spora różnica spalania pomiędzy jazdą 100km/h i 110km/h jeśli auto nie będzie właściwie wystrojone Kiedy na noPB będzie to różnica pomijalna. Warto zatem sobie sprawdzić jakość strojenia bo można sporo zaoszczędzić na paliwie, katalizatorze i zaworach :ok2:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, o 23:16 przez Yarecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: baniaq »

carinus pisze:Sprawdz jaką temperaturę pełnego otwarcia ma założony u Ciebie termostat,on decyduje o temperaturze w układzie chłodzenia.
Eeee, jak? :)
Wybadać patrząc na temperaturę przez OBD?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: carinus »

baniaq pisze:
carinus pisze:Sprawdz jaką temperaturę pełnego otwarcia ma założony u Ciebie termostat,on decyduje o temperaturze w układzie chłodzenia.
Eeee, jak? :)
Wybadać patrząc na temperaturę przez OBD?
Musisz wyjąć termostat i na nim jest wybita wartość temperatury.Dlaczego tak kontrolujesz temperaturę silnika?
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: baniaq »

Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: carinus »

Tylko miałes sprawdzać skład mieszanki a nie temperaturę silnika.Moze niedługo będzie jakiś spocik to wezmę ze sobą sonde i sprawdzimy.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: Yarecki »

carinus pisze:
Tylko miałes sprawdzać skład mieszanki a nie temperaturę silnika.Moze niedługo będzie jakiś spocik to wezmę ze sobą sonde i sprawdzimy.
W sporym zakresie jest wstanie sprawdzić skład mieszanki przez obd do czego żadna sonda nie jest potrzebna bo problemy występują przy małych obciążeniach.
bany
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 05:24
Model Lexusa: is200 AT
Skąd:: śląsk/dolnyśląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: bany »

czy niecałe 20l/100km LPG po mieście to nie za dużo? :scratch: automat, przy w miarę rozsądnej jeździe (czasami szybciej przyspieszę, ale rzadko), bez korków bo nie jeżdżę w godzinach szczytu, jestem nieco przerażony takim wynikiem... świeża instalacja, pierwszy przejazd, na trasie ok. 11,5 przy 110-130km/h
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości