Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
klasyk

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: klasyk »

zender pisze: za granica ??? takie samo szambo albo jeszcze gorsze i bardziej kolorowe tyle ze nakradli i dalej kradną na nas to mogą żyć na wyższym poziomie.
Byłem pary razy na dłużej za granicą. Nie mam pojęcia co może oznaczać "kradna na nas". Może jakieś przykłady ?
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: zender »

carsik pisze:jak już to wziąć, za dużo posłanki Pawłowicz w mediach.

Za walca nie rozumiem o co chodzi, ciągle coś komuś kradnie ale jak spytać to nie wiadomo co, tak jak z tymi samochodami co to niby w Moskwie rozdawali. Tak samo jak niby biedni pokrzywdzeni kredytami frankowymi naraz płaczą z nie wiadomo jakiego powodu, a może wiadomo, nikt nie nauczył rozumienia tekstu pisanego. Kurcze a może tak do roboty by się narzekacze zabrali a nie czekali na mannę z nieba.

to czy umiesz czytać czy nie, nie ma i nie miało znaczenia w tym przypadku. Jedyne znaczenie ma twój podpis (chociaż znam przypadki gdzie obsługa zapomniała i podpisała sie sama za wnioskodawce :D taki klimat mamy)

a tak dokładnie to jak myślisz pieniądze które Kowalski na swym kredycie w zachodnim banku oddaje w kwocie 2x większej niż wziął to gdzie sa transferowane do poznania albo łodzi ? :laugh1: i tak jest praktycznie w każdej branży nie tylko tej bankowej. A temat znam z relacji tych zarządzających a nie Kowalskich.

klasyk pisze:
zender pisze: za granica ??? takie samo szambo albo jeszcze gorsze i bardziej kolorowe tyle ze nakradli i dalej kradną na nas to mogą żyć na wyższym poziomie.
Byłem pary razy na dłużej za granicą. Nie mam pojęcia co może oznaczać "kradna na nas". Może jakieś przykłady ?
tego tam nie zobaczysz :) tam sa tylko rezultaty tego co wyjeżdża z tego kraju bocznymi drzwiami. Te marne gorsze odliczenia auta od kosztów firmy itd to taka zgniła marchewka abyśmy się cieszyli. No i większość sie cieszy nawet jej domaga.

dobra za mocno politycznie sie tu robi wracam do moich poszukiwani auta dla zony :google:

z bogiem ludzie i spokoju w życiu życzę :podziw:

zender
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: sebek8888 »

To teraz ja wtrace swoje 3 grosze:)
Jesli chodzi o zus i skladki zdrowotne. Moje zdanie jest takie ze to musi byc obowiazkowe. Juz widze lament i narzekanie ludzi ktorzy np postanowili zaoszczedzic pare zloty a ich dziecko powaznie zachorowalo.... boze skad wziasc za leczenie... albo ktos kto sam cale zycie odkladal na emeryture a potem najzwyczajniej go okradli.
Pamietajmy tez ze my placimy na emerytury naszych rodzicow.... likwidujemy ZUS i co z emerytami?
U nas ludzie nawet maja pretensje ze sami z wlasnej woli wzieli kredyt:)
Ja wyobrazam sobie to tak ze ulice bylyby pelne zebrakow i szerzyla by sie patola. Takie spoleczenstwo:)

Jesli chodzi o frankowiczow... nawt dziecko powinno wiedziec ze:
1. Ceny walut obcych sie zmieniaja:)
2. Ten Pan w banku sprzedaje cos... i ufac mu bezgranicznie to tak jakby wierzyc sprzedawcy w komisie:)
Sami brali niech sami placa.... ja juz sie zrzucam na 500+ :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: carsik »

zender pisze:
carsik pisze:jak już to wziąć, za dużo posłanki Pawłowicz w mediach.

Za walca nie rozumiem o co chodzi, ciągle coś komuś kradnie ale jak spytać to nie wiadomo co, tak jak z tymi samochodami co to niby w Moskwie rozdawali. Tak samo jak niby biedni pokrzywdzeni kredytami frankowymi naraz płaczą z nie wiadomo jakiego powodu, a może wiadomo, nikt nie nauczył rozumienia tekstu pisanego. Kurcze a może tak do roboty by się narzekacze zabrali a nie czekali na mannę z nieba.

to czy umiesz czytać czy nie, nie ma i nie miało znaczenia w tym przypadku. Jedyne znaczenie ma twój podpis (chociaż znam przypadki gdzie obsługa zapomniała i podpisała sie sama za wnioskodawce :D taki klimat mamy)

a tak dokładnie to jak myślisz pieniądze które Kowalski na swym kredycie w zachodnim banku oddaje w kwocie 2x większej niż wziął to gdzie sa transferowane do poznania albo łodzi ? :laugh1: i tak jest praktycznie w każdej branży nie tylko tej bankowej. A temat znam z relacji tych zarządzających a nie Kowalskich.
zender
No i klasyka, stek nonsensów. Dla Twojej informacji wiem co to jest kredyt we franku, posiadam takowy i nie widzę w tym nic zdrożnego, złego i nie czuje się poszkodowany przez bank. Brałbym go ponownie biorąc pod uwagę ówczesne realia i wiedząc to co dzisiaj po latach spłacania. Jestem znacznie do przodu w stosunku do złotówek. A już pisanie, że pracownik podpisał za kogoś umowę kredytową jest piramidalną bzdurą. Nie dziwię się że jest tylu wyborców pisu jak czytam takie absurdy. Dla Twojej informacji, bank nie jest instytucją charytatywną i działa dla zysku, jak osiąga zysk z działalności płaci od tego podatek, proste i klarowne.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: JanB »

sebek8888 pisze:To teraz ja wtrace swoje 3 grosze:)
Jesli chodzi o zus i skladki zdrowotne. Moje zdanie jest takie ze to musi byc obowiazkowe. Juz widze lament i narzekanie ludzi ktorzy np postanowili zaoszczedzic pare zloty a ich dziecko powaznie zachorowalo.... boze skad wziasc za leczenie... albo ktos kto sam cale zycie odkladal na emeryture a potem najzwyczajniej go okradli.
Pamietajmy tez ze my placimy na emerytury naszych rodzicow.... likwidujemy ZUS i co z emerytami?
Nie bałbym się powrotu do starych zasad. Hmm starych??? Tzw. system ubezpieczeń społecznych powstał ledwo 100 lat temu za kanclerza Bismarcka. A jak ludzie sobie radzili wcześniej przez tysiące lat? W najlepszym w rozwoju ludzkości wieku XIX władcy pozwolili ludziom się dorabiać, a ci mieli dzieci, i na starość dzieci utrzymywały swoich rodziców czy dziadków. Nie trzeba nic wymyślać tylko wrócić do starych zasad.
W tamtych czasach ci, którzy sobie nie radzili korzystali z dobroczynności bogatych. Wtedy w dobrym tonie było pomagać innym. Dzisiaj? Na siłę na Owsika każą płacić i nikt normalny bez reklamy w TV, znając przekręty tzw. fundacji, nie dałby na to kasy.
Po 100 latach piramida finansowa ubezpieczeń społecznych upada. Gdy zaczynali, to tak jak w każdej piramidzie, na początku wielu płaci, a niewielu bierze. Teraz jest odwrotnie. Nie da się dłużej dopłacać do ubezpieczeń. Wyjście jest - niestety bolesne dla dzisiejszej młodzieży. Ustalenie minimalnej emerytury państwowej, spłata zobowiązań wobec dzisiejszych emerytów (prawa nabyte), a w konsekwencji oddanie ludziom kasy, aby sami się ubezpieczali. Jednak koszty tej operacji poniosą dzisiejsi młodzi, bo będą płacić składki ZUS całe swoje zawodowe życie, a dostaną emeryturę minimalną. Im dłużej władze będą odwlekać taką operację, tym bardziej będzie to bolało pokolenia przyszłe.
PS. Kiedy w 1991 roku poseł Korwin Mikke zgłosił projekt, aby z prywatyzacji majątku państwowego 30% odkładać na ZUS, to na sali się śmiano. Wystarczyło 20parę lat i się władza zastanawia co zrobić z brakiem kasy w ZUSie.
Pozdrawiam
JanB
klasyk

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: klasyk »

zender pisze:
to czy umiesz czytać czy nie, nie ma i nie miało znaczenia w tym przypadku. Jedyne znaczenie ma twój podpis (chociaż znam przypadki gdzie obsługa zapomniała i podpisała sie sama za wnioskodawce :D taki klimat mamy)
Jeśli zdarzył się ptaki przypadek, to nie wina a jakiś tam rządzących, bo ja nie znam ustawy, która takie rzeczy dopuszcza. Ta obsługa ma imię i nazwisko i z tym udajemy się do prokuratury.
Kiedyś wystąpiłem o kredyt. Chciano mi dać ale tylko w walucie. I wiesz co, powiedziałem "NIE". Zwyczajnie nie wziąłem kredytu i poczekałem aż rynek to wyreguluje. Dlaczego mam płacić na tych, którzy powiedzieli "TAK" ?
zender pisze: tego tam nie zobaczysz :) tam sa tylko rezultaty tego co wyjeżdża z tego kraju bocznymi drzwiami. Te marne gorsze odliczenia auta od kosztów firmy itd to taka zgniła marchewka abyśmy się cieszyli. No i większość sie cieszy nawet jej domaga.
Ktoś, coś , bokiem nas okrada. A gdzie są fakty? Kto konkretnie, jakie kwoty i gdzie jest przestępstwo ? Masz jakąś wiedzę, zrób coś z tym. Od roku jest nowy rząd czy dalej rządzą jakieś nieznane siły? Pewnie Żydzi, masoni, cykliści i ci którzy stali tam, gdzie stało ZOMO. O mało co bym zapomniał, że właściwie to rządzę ja sam i celowo unikam inwestycji. Do czasu przywrócenia "starego" będę jadł na złość prezesowi i zamachowiczom wyłącznie placki ziemniaczane. ;-)
Jedną z największych "machinacji" finansowych są właśnie kredyty frankowe. Nikt niczego nie wyprodukował i nie opatentował. Obie strony chciały zarobić pieniądze na pieniądzach. Dokładnie tak samo, jak ci, którzy transferują fortuny do rajów podatkowych. "Machinacji" dokonywały obie strony. Różnica była taka, że bank zarabia niezależnie od tego co dzieje się z walutą a klient mógł liczyć na umocnienie się złotego. Dlaczego ktoś pomyślał, że w razie czego bank się nad nim zlituje - nie mam pojęcia.
zender pisze: dobra za mocno politycznie sie tu robi wracam do moich poszukiwani auta dla zony :google:
To nie polityka, tylko ekonomia, która sama z siebie jest globalną spekulacją.
Jedynym sposobem na to żeby Polska była krajem liczącym się na świecie jest silna gospodarka, która zalewa się świat swoim eksportem: towarów, usług oraz myśli naukowej. Ciekawe, jak to ma się wydarzyć, jeśli jedynym pomysłem jest golenie tych, którzy ten eksport mogą stworzyć oraz coraz więcej historii i religii w szkołach. Nie ekonomii, matematyki i informatyki tylko historii !
Zapomniałem. Mamy przecież przemysł koszulek z husarią i znakiem Polski Walczącej. Może będziemy eksportować martyrologię ?
JanB pisze: ......
Wszystko co piszesz musiałby zakończyć się rzezią. Słabsi ekonomicznie, nierozgarnięci intelektualnie nie poradziliby sobie w takim systemie. Prędzej czy później wycięliby w pień wszystkich bystrzaków. Próbki znajdziesz na stadionach.
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: sebek8888 »

JanB... człowieku....

Jak ludzie radzili sobie przez tysiace lat? No nie klniemy na forum sorry ale wygladało to tak,że zyli w syfie, niektórych palono na stosie, innych dziesiatkowały epidemie:P
Wole nie wracać do strarych czasów:P
XIX wiek.... fakt nie bylo ubezpieczeń społecznych:P Ale Ludzie żyli wtedy srednio jakies 40 lat!!!!!! Nie było starych ludzi prawie!!!!!
Trzeba byc jemiołem zeby porownywac tak stare czasy z rzeczywistoscia!
Widzac czym jeżdzisz podejrzewam, ze jakos sobie w zyciu radzisz i pewnie udalo by ci sie uzbierac na emeryture.
Ale zrozum, ze wielu by sie NIE UDALO... wtedy balbys sie wyjsc na ulice....bo zaloze sie ze ludzie ktorzy nie mieli by na chleb zdolni byli by zabic za 10zl.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: JanB »

Kolego sebek8888 czasy się zmieniają, ale zasady nie. Kiedyś obowiązywało sprawiedliwe: "Kto nie pracuje - niech nie je" Dzisiaj mamy rozdawanie nie swoich pieniędzy przez władzę: zasiłki dla bezrobotnych, ulgi dla samotnych matek, zasiłki z opieki społecznej i co tam jeszcze ... To w skali kraju są niewyobrażalne pieniądze. A ja do skopania ogródka nie mogłem znaleźć gościa, bo po co ma się męczyć jak zasiłek ma za darmo. Tych zdemoralizowanych i kupionych przez władzę ludzi już nie nauczysz, że trzeba na obiad zapracować. Do tego ta masa ludzi rośnie, bo jak sąsiad widzi w tv Ferdka Kiepskiego, którego stać na piwo i zakąskę, to po co ma pracować?
Ja się nie boję wyjść na ulicę, bo mam broń, a od pilnowania porządku na ulicach jest policja.

Rozdawanie kasy to jest socjalizm, a każdy taki system kończy bankructwem (jak pewnie wiesz PL jest bliska tego). Tylko gen. Pinochet w Chile wiele lat temu postanowił rozprawić się z komuną siłą. Chile kwitnie, a Kuba w żałobie. PL jako socjalistyczny kraj europejski będzie bankrutować jak Grecja - długo i boleśnie.
Czytając powyższą dyskusję nasuwa mi się myśl, że śp. Stefan Kisielewski miał rację mówiąc: "Socjalizm to ustrój bohatersko walczący z problemami nieznanymi w innych normalnych ustrojach"
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: zender »

carsik pisze: No i klasyka, stek nonsensów. Dla Twojej informacji wiem co to jest kredyt we franku, posiadam takowy i nie widzę w tym nic zdrożnego, złego i nie czuje się poszkodowany przez bank. Brałbym go ponownie biorąc pod uwagę ówczesne realia i wiedząc to co dzisiaj po latach spłacania. Jestem znacznie do przodu w stosunku do złotówek. A już pisanie, że pracownik podpisał za kogoś umowę kredytową jest piramidalną bzdurą. Nie dziwię się że jest tylu wyborców pisu jak czytam takie absurdy. Dla Twojej informacji, bank nie jest instytucją charytatywną i działa dla zysku, jak osiąga zysk z działalności płaci od tego podatek, proste i klarowne.
:szok: Ja nie ublizam Tobie tak ze nie rob tego wzgledem mnie. Kredyt to tylko przyklad podobnie dzialaja inne firmy, forum lexusa to nie miejsce na takie rozmowy, kazda opcja polityczna dobrze o tym wie co wyzje napisalem tak ze nie ma sesnu aby donosil na rodzine do prokuratury. Rozumie ze I tak nie wierzysz w to co napisalem mozesz na wlasnym przykladzie sie przekonac odwiedz FB wpisz stop bankowmu bezprawiu I pogadaj sobie tamtymi ludzi to na wlasnym skorze sie dowiesz wtedy moze uwierzszy mowie na wlasnej bo piszesz ze masz kredyt. To tyle jako dobry czlowiek dalem ci kierunke co z nim zrobisz twoja sprawa Ja sobie nie mam nic do zarzucenia . Milego dnia :podziw: .


zender

ps sory za ortografie
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: Kilometrówka albo... Koniec leasingu na auta osobowe ?

Post autor: sebek8888 »

JanB.... w idealnym swiecie kazdy pracuje, zarabia poeniadze,jest uczciwy. Niestety swiat idealny nie istnieje i socjal musi byc..... gdyby nie to bedziemy mieli bandy cpunow biegajacych ze strzykawkami, zabojstwa za 5 zl..... inna sprawa jest ze u nas socjal czasami jest zle ukierunkowany i nie trafia zawsze tam gdzie powinien, np 500+ to nieporozumienie. Takie cos powinno byc w formie odliczenia od podatku...wtedy oplacalo by sie ruszyc dupe i isc do roboty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości