Program diagnostyczny Toyota Techstream

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: madkiw »

Podłączyłem sie, ale nie wsyzstkie funkcje działają. Atoblokowanie zamków nie przyjmuje sterownik (obstawiam że to z powodu jakiś przepisów jest zablokowane w systemie), bo odblokowywanie działa. Nie mogę wejść w ogóle w zakłądkę oświetlenia, żeby ustawić czułość czujników światła, oraz czas wyłączenia świateł po zamknięciu samochodu. Pytanie czy to wina kabla, programu, czy ten typ tak ma?

Ciekawostką jest, że po odpaleniu i podłączeniu wyświetla mi się Error Log, ale mimo to łączy się.
W swoim GS-ie mam to samo z blokowaniem, ze światłami udało mi się wejść jak ustawiłem ręcznie model na Toyota Crown czy coś, nie pamiętam teraz dokładnie.
smile91
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 7 mar 2019, o 10:06
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: smile91 »

Poratuje ktoś pełną instrukcją odpalenia techstreama? Robiłem jak wyżej i nie łączy z autem. Poradnik instalacji otrzymałem z kablem lecz tam nie ma nic o xhorse czy też podmianie rejestru.

Z góry dziękuję za wszelka pomoc.
Igi
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 16:43
Model Lexusa: Lexus GS300 '02
Skąd:: Bolesławiec
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: Igi »

madkiw pisze:
Podłączyłem sie, ale nie wsyzstkie funkcje działają. Atoblokowanie zamków nie przyjmuje sterownik (obstawiam że to z powodu jakiś przepisów jest zablokowane w systemie), bo odblokowywanie działa. Nie mogę wejść w ogóle w zakłądkę oświetlenia, żeby ustawić czułość czujników światła, oraz czas wyłączenia świateł po zamknięciu samochodu. Pytanie czy to wina kabla, programu, czy ten typ tak ma?

Ciekawostką jest, że po odpaleniu i podłączeniu wyświetla mi się Error Log, ale mimo to łączy się.
W swoim GS-ie mam to samo z blokowaniem, ze światłami udało mi się wejść jak ustawiłem ręcznie model na Toyota Crown czy coś, nie pamiętam teraz dokładnie.
A mógłbyś spradzić? Próbowałem różnych i niestety. Wersję Techa ustawiłeś na Japonie czy na Stany? Jak ustawiam na europe to nie chce działać.
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: jezyk_05 »

Cześć czy ktoś posiada wersję programu i jakąś instrukcję jak ogarnąć ten program ?? postępowałem według instrukcji Pawco1979 ale niestety nie udało mi się ogarnąć. Wyświetlany jest komunikat o rejestracji programu, system 64bit
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: c0rolla »

Mi się udało, ale parę godzin się pomęczyłem - robiłem wg instrukcji sprzedawcy kabelka VCI - pamiętam ze jakiegoś kroku brakowało i dlatego tyle to trwało. Później poszukam bo to wydrukowana instrukcja.
heis
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 2 mar 2021, o 13:05
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: heis »

Stary temat, ale może komuś przyda się trochę aktualnej pomocy.
Dziś odpaliłem Techstream na windows 10.

https://www.youtube.com/watch?v=rvMlTGbo5ag

Szybka instrukcja. Polecam wersję TECHSTREAM V 15. 00. 026 bo nowsza wymaga aktualizacji, której nie da się pominąć i nie odpala się przez to.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: machony79 »

Ameryki nie odkryłeś.Działa na win 10 i na 64 bitach też. Jest juz dostępna v.16
vertux
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2021, o 13:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: vertux »

Wie ktoś gdzie mogę znaleźć informacje "ISC learning" ?
Jestem w Engine and ECT live / Data List
Jest tu wiele informacji ale parametru ISC nie ma
Wygląda to mniej więcej tak (zdjęcie poglądowe z Internetu)
Obrazek

Pacjent RX 400h 2007r
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: muzz »

ponoć można to zrobić również bez programu...
a tutaj masz instrukcje z TSB: https://www.toyotanation.com/attachment ... df.288436/
ścieżka dostania się do ISC learning to powertrain - engine - data list - ISC learining
vertux
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2021, o 13:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny Toyota Techstream

Post autor: vertux »

muzz pisze:ponoć można to zrobić również bez programu...
a tutaj masz instrukcje z TSB: https://www.toyotanation.com/attachment ... df.288436/
ścieżka dostania się do ISC learning to powertrain - engine - data list - ISC learining
Przeprowadzałem już tą operację, teraz kiedy mam dostęp do oprogramowania chciałem uzyskać potwierdzenie.

Jestem dokładnie w tej zakładce i nie ma info o iSC :dash:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości