Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: klexus »

ceny Pb mnie nie ruszają tankuje raz w miesiacu za 50 -80 zł tylko po ta aby zapalić pózniej przechodzę w tryb ekonomiczny czyli lpg:D
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: Ralfx »

Ja to oszczędzam w tygodniu żeby mieć w weekend wachę do zabawy :) teraz SC staje sie autem coraz bardziej weekendowym.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: janasek »

Ja tam mam Sc tylko na weekendy. :) Zresztą prawie od dwóch tygodni stoi na warsztacjie i skladam hamulce (zgrzana tarcza). :( Paliwo powinno kosztować 2,5 zł/litr czyli tyle ile koszt wyprodukowania bez podatków. :) To by nam wszystkim chyba pasiło. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: Ralfx »

janasek pisze:Ja tam mam Sc tylko na weekendy. :) Zresztą prawie od dwóch tygodni stoi na warsztacjie i skladam hamulce (zgrzana tarcza). :( Paliwo powinno kosztować 2,5 zł/litr czyli tyle ile koszt wyprodukowania bez podatków. :) To by nam wszystkim chyba pasiło. :)

Pozdro
I jeździłbyś po jeszcze bardziej dziurawych drogach. Ja bym mógł przeboleć nawet fakt tego że paliwo kosztuje teraz ponad 5zł i połowa ceny paliwa to podatek ale żeby k***a te drogi z tych pieniędzy budowali i remontowali. Łatwo jest obliczyć jak nas okradają - w przybliżeniu średni kierowca wydaje miesięcznie na paliwo (tak strzelam) 1000zł miesięcznie, około połowa ceny paliwa to podatki czyli miesięcznie średnio kierowca wrzuca to skarbu państwa 500zł. Mamy 12mln samochodów. To daje nam 6 miliardów złotych miesięcznie. Rocznie 72 miliardy zł. Oczywiście obliczenia są w dużym przybliżeniu. Są tez firmy przewozowe, taksówkarze i kierowcy tirów. To ja sie pytam co rząd z tymi pieniędzmi robi?
Za kwotę 72mld można zbudować np. 2000 km autostrady albo wyremontować 200 ulic w każdym mieście w Polsce. Ile autostrad zbudowano w zeszłym roku ? ... Dla mnie to jest żałosne.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: hesus »

z czegoś trzeba utrzymywać urzędników :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: dS »

Ralfx pisze: I jeździłbyś po jeszcze bardziej dziurawych drogach. Ja bym mógł przeboleć nawet fakt tego że paliwo kosztuje teraz ponad 5zł i połowa ceny paliwa to podatek ale żeby k***a te drogi z tych pieniędzy budowali i remontowali. Łatwo jest obliczyć jak nas okradają - w przybliżeniu średni kierowca wydaje miesięcznie na paliwo (tak strzelam) 1000zł miesięcznie, około połowa ceny paliwa to podatki czyli miesięcznie średnio kierowca wrzuca to skarbu państwa 500zł. Mamy 12mln samochodów. To daje nam 6 miliardów złotych miesięcznie. Rocznie 72 miliardy zł. Oczywiście obliczenia są w dużym przybliżeniu. Są tez firmy przewozowe, taksówkarze i kierowcy tirów. To ja sie pytam co rząd z tymi pieniędzmi robi?
Za kwotę 72mld można zbudować np. 2000 km autostrady albo wyremontować 200 ulic w każdym mieście w Polsce. Ile autostrad zbudowano w zeszłym roku ? ... Dla mnie to jest żałosne.
Trochę optymistyczne te twoje wyliczenia, co nie zmienia faktu że sałaty ciągną fchuj.
Ilość budowanych dróg może i jest żałosna, ale bardziej wkurwiające jest to że jak już coś wybudują to odstawią taką lipę że po roku już trzeba remontować a dodatkowo pomimo że budują za nasze pieniądze to jeszcze karzą nam płacić za korzystanie :stary:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: Ralfx »

dS pisze:Trochę optymistyczne te twoje wyliczenia, co nie zmienia faktu że sałaty ciągną fchuj.
Ilość budowanych dróg może i jest żałosna, ale bardziej wkurwiające jest to że jak już coś wybudują to odstawią taką lipę że po roku już trzeba remontować a dodatkowo pomimo że budują za nasze pieniądze to jeszcze karzą nam płacić za korzystanie :stary:
Czy ja wiem czy tak optymistycznie :P myślę że dosyć realnie no ale mniejsza. Problemem z rozsypującymi się drogami można łatwo wytłumaczyć. Gminy czy ktokolwiek inny jeśli buduje drogi musi zrobić przetarg. Przetarg wygrywa firma która zrobi to najniższym kosztem czyli najniższą jakością. Nie można przecież wybrać najdroższej oferty bo byłby to "skandal i korupcja".
Jest na to lekarstwo ale to jeszcze pewnie nie prędko wprowadzą - normalizacja. Napisać normę która będzie ustalała wszelkie parametry asfaltu i wykonania w ten sposób aby droga była trwala a asfalt przyczepny (u mnie na rondzie niedaleko domu można zerwać trakcje gazem na 2 biegu przy 2000 obr), i respektować to żeby wszystkie oferty spełniały obowiązującą normę. A czemu nie wprowadzą tego prędko? Z prostego powodu dla którego nie robi się wielu rzeczy w tym kraju - są osoby którym się to nie opłaci.
Kocham ten kraj ale to co sie tu wyrabia może przyprawiać o ból głowy. ;)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: Travis »

w Polsce powinien być ustrój polityczny jak w Szwajcarii. Podział na Kantony... skończył by się monopol partii rządzącej. Tam nie rządzi partia tylko ludzie... i jak na tym wychodzą? Nie mają takiego burdelu jak my.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: dS »

Ralfx pisze:
dS pisze:Trochę optymistyczne te twoje wyliczenia, co nie zmienia faktu że sałaty ciągną fchuj.
Ilość budowanych dróg może i jest żałosna, ale bardziej wkurwiające jest to że jak już coś wybudują to odstawią taką lipę że po roku już trzeba remontować a dodatkowo pomimo że budują za nasze pieniądze to jeszcze karzą nam płacić za korzystanie :stary:
Czy ja wiem czy tak optymistycznie :P myślę że dosyć realnie no ale mniejsza. Problemem z rozsypującymi się drogami można łatwo wytłumaczyć. Gminy czy ktokolwiek inny jeśli buduje drogi musi zrobić przetarg. Przetarg wygrywa firma która zrobi to najniższym kosztem czyli najniższą jakością. Nie można przecież wybrać najdroższej oferty bo byłby to "skandal i korupcja".
Jest na to lekarstwo ale to jeszcze pewnie nie prędko wprowadzą - normalizacja. Napisać normę która będzie ustalała wszelkie parametry asfaltu i wykonania w ten sposób aby droga była trwala a asfalt przyczepny (u mnie na rondzie niedaleko domu można zerwać trakcje gazem na 2 biegu przy 2000 obr), i respektować to żeby wszystkie oferty spełniały obowiązującą normę. A czemu nie wprowadzą tego prędko? Z prostego powodu dla którego nie robi się wielu rzeczy w tym kraju - są osoby którym się to nie opłaci.
Kocham ten kraj ale to co sie tu wyrabia może przyprawiać o ból głowy. ;)
no niby masz racje z tymi przetargami, ale w przetargu ujmuje się tez takie coś jak okres gwarancji. niestety w naszym kraju 2letnia gwara na autostrady to norma, wiec firmom normalnie w świecie nie opłaca się budować dobrze bo nie zarobią na remontach. Gdyby okres gwarancji był MIN 10lat to lipy by się nie odstawiało bo taki wykonawca poszedł by z torbami jak by co roku musiał remontować swoje dzieło.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: prosperopro »

dS pisze: no niby masz racje z tymi przetargami, ale w przetargu ujmuje się tez takie coś jak okres gwarancji. niestety w naszym kraju 2letnia gwara na autostrady to norma, wiec firmom normalnie w świecie nie opłaca się budować dobrze bo nie zarobią na remontach. Gdyby okres gwarancji był MIN 10lat to lipy by się nie odstawiało bo taki wykonawca poszedł by z torbami jak by co roku musiał remontować swoje dzieło.
ale w Polsce juz byly nie raz takie kanty ze wzieli grube miliony a nie wykonali pracy. np. Glosna sprawa z biurowcem w Warszawie. Nie boj sie to wszystko jest tak zrobione ze reka reke myje politycy wykonawcom i wykonawcy politykom ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości