Tempomat

Problemy dotyczące modelu IS

Re: Tempomat

Postprzez kanu » 22 sie 2019, o 15:00

k0k0s napisał(a):Cześć,
odgrzewam kotleta.
Jestem świeżym właścicielem IS300h 2014 Elite.
Chciałbym dołożyć tempomat.
Na allegro znalazłem oryginalny z ISa - 399zł.
Ale z tego co widzę, to dla wielu modeli Toyoty/Lexusa jest ta sama manetka (miałem też taką w Avensis T27).
Znalazłem też na amazonie manetkę, która w opisie ma 4 kompatybilne symbole.
Obrazek
Czy to jest ta sama manetka, którą dokładałeś @kanu ?
Jak się rozbiera kierownicę w IS i o co chodzi z tą zaślepka?
Widzę, że pod na boku kierownicy jest jakaś zaślepka już z prawej i lewej (pewnie dla anglików).
Trzeba ją zdjąć/przyciąć?

Teraz ci dokladnie nie powiem czy mam taką samą bo auto stoi w naprawie po kolizji.
Natomiast zaślepke z boku zdaje się poprostu wyjmiesz a w to miejsce wchodzi ci manetka. co do rozbierania, wystarczy że odkręcisz od spodu jakoś (przekręć kierownicą to zobaczysz powinny byc miejsca ze srubkami) Samą poduszkę wyciągasz (odlacz wczesniej akumulator by przypadkiem cos nie odpalilo...) nastepnie wsuwasz manetke dokrezasz srubki i wpinasz kosteczke i juz.

Może ktoś ma fotograficzny manual jak to robić dokładnie, albo gdzieś na jutubie znajdziesz filmik. Generalnie z tego co pamiętam nie jest to trudne zrobić samemu.
kanu
Lex user

Model Lexusa: IS300h

Postprzez Mellamo » 14 lis 2019, o 18:47

Podpinam się pod wątek, jak to fizycznie zrobić od A do Z. Czy ktoś podpowie?
Mellamo
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300h

Tempomat

Postprzez osvch » wczoraj, o 20:50

Kupiłem manetke do tempomatu na szybko w kostkę w kierownicy ale nie działa. Pewnie w styczniu / lutym podejdę do tematu ponownie i sprawdzę czy przewód z kierownicy idzie wgl do ECU i ew podciagne swój.
Mam IS200 manual, polift.
osvch
Nowy lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Neutrino » 53 minuty temu

osvch napisał(a):Kupiłem manetke do tempomatu na szybko w kostkę w kierownicy ale nie działa. Pewnie w styczniu / lutym podejdę do tematu ponownie i sprawdzę czy przewód z kierownicy idzie wgl do ECU i ew podciagne swój.
Mam IS200 manual, polift.

Mam ten sam spec i ciekawy jestem czy to będzie takie Plug&Play. Daj znać jak poszło.
"Pirx dawno już spostrzegł, że człowieka często łatwiej jest poznać po jego stosunku do robotów aniżeli do innych ludzi."
Stanisław Lem "Opowieści o pilocie Pirxie", opowiadanie "Wypadek".
Neutrino
Lex user

Model Lexusa: IS200 Sportcross

Poprzednia strona

Powrót do IS