GS300, 2005r, z USA zmiana jednostek i navi Poznań

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB

GS300, 2005r, z USA zmiana jednostek i navi Poznań

Postprzez Kosternik » 9 cze 2018, o 14:48

Witam.
Czy ktoś może polecić miejscówkę w Poznaniu gdzie można przestroić radio, zmienić jednostki z mil i F na km i C, ogarnąć navi?
Pół dnia szukam i nie mogę znaleźć :)
Dziękuję z góry :)
Kosternik
Nowy lex user

Model Lexusa: awd GS300 mk3

Re: GS300, 2005r, z USA zmiana jednostek i navi Poznań

Postprzez Ziokrz » 25 lip 2018, o 17:57

Jeśli znalezles to daj znac, tez mnie to czeka ;)
Ziokrz
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300 mk3

Postprzez tmx89 » 25 lip 2018, o 20:33

Warszawa na ulicy Osiedle :
http://www.lexusclub.com.pl/
sam jeszcze nie robilem
Obrazek
Obrazek
tmx89
Lex Driver

Model Lexusa: IS200

Postprzez Pawcio1979 » 25 lip 2018, o 22:06

Użytkownik był aktywny jeden dzień na forum i znikł tak, że chyba już tu nie zagląda.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Pawcio1979
Lex user

Model Lexusa: GS300 MkII

Postprzez Kosternik » 1 sie 2018, o 21:35

Powiadomienia o nowych postach szły do spamu :)
Pytałem kilku znanych "audiomacherów" w Poznaniu. Rozmowa tel. kończyła się na prośbie o wysłaniu maila ze zdjęciami auta VIN-u itp. Niestety brak odpowiedzi - żadnen nie raczył nawet odpowiedzieć odmownie.
ASO Poznań nie podejmuje się takich rzeczy i poleciło mi audioelektronika przy Malcie - ten odmówił stwierdzając, że się nie zajmuje Lexusami.
Mam w miarę świeżą nawigację bo poprzedni właściciel lexa to ogarnął - ale po odpięciu akumulatora straciłem język polski - i mam angielski bo nie potrafię (nie widzę) ustawień by powrócić do PL.
Pytanie o zmianę jednostek, aktualizację navi i przestrojenie radia nadal pozostaje aktualne :)
Chciałbym podpiąć jeszcze czytnik USB - ale też jest z tym kłopot. Mam egzotyczne auto i nie wiem czy się cieszyć czy płakać :)
Czuję się odrobinę bezradny :)
Kosternik
Nowy lex user

Postprzez wojtekS » 2 sie 2018, o 08:25

Temat był jakiś czas temu wałkowany - rozwiązaniem jest jak pisałem wycieczka na zwiedzanie Lwowa.

viewtopic.php?f=131&t=17956&p=158128

W Polsce nic nie nawojujesz. Towarzystwu nic się nie już chce, kompletne zero innowacyjności, wielcy panowie serwisanci mają wszystko i wszystkich w d. Ja jestem chory już jak mam z nimi nawet gadać. Wolę jechać za granicę, ostatnio bardzo zaawansowany alarm ze zdalnym startem samochodu (nawet z Brazylii mogę odpalić albo wyłączyć auto stojące w garażu w PL albo jadące z Pcimia Górnego do Pcimia Dolnego) sobie założyłem w swoim GS450h - na Ukrainie. Gość walczył 4 dni od rana do 2 w nocy i zażyczył sobie równowartość 600 zł za robociznę. Wszystko działa, nie ma "niedosie".

Analogiczna historia którą pozwolę sobie dla porównania opowiedzieć jest u mnie właśnie w trakcie z notebookiem. Mam takie kilkuletnie już lenovo X230 które bardzo lubię za wymiary i design. Doczytałem się na zagranicznych forach przeważnie azjatyckich, że ludzie wymieniają w nim procesor (wlutowany BGA1023) na rzadko spotykany i dość drogi i7-3612QE. To czterordzeniowy procesor używany w modułach COM Express czyli miniaturowych komputerach przemysłowych służących np do sterowania takimi wielkimi telebimami jak są na stadionie.

Pomimo, że taka konfiguracja nigdy nie była fabrycznie dostępna to chipset płyty głównej rozpoznaje go i obsługuje bez problemów a wydajnościowo taki nowo powstały twór dorównuje laptopom biznesowym z najwyższej półki z roku mniej więcej 2017 czyli 7 generacja intela.

Jako że nie widzę żadnego sensownego zamiennika dla mojego X230 - albo design mi sie nie podoba albo brak portów albo brak możliwości rozbudowy postanowiłem zbadać wykonalność takiego zabiegu na miejscu.
Zacząłem więc dzwonić, pytać i było dokładnie jak z tym navi - wyślij zapytanie -> ZERO odpowiedzi. Najbardziej owocny wątek (w sensie że cokolwiek mi ktokolwiek odpowiedział bo 99,9% telefonicznie odpowiadało bez wnikania w szczegóły - jak tylko usłyszeli że procesor wlutowany "niedosie") to jak zadzwoniłem do innego jaśnie pana byznesmena - piękna willa w centrum Krakowa a w niej piękny serwis laptopów to mi idiota wmawiał że to nie będzie działać bo "nawet jak panu ktoś tego się podejmie i przelutuje to płyta tego nie rozpozna i nie obsłuży". Do sugestii, że w Azji ludziom jakoś rozpoznaje i obsługuje pan nie ustosunkował się w ogóle. On wie lepiej.

Minęło kilka miesięcy i przypadkiem na youtube znalazłem rosyjskojęzyczne video pewnego ukraińca który wykonywał prawie identyczny zabieg (też o dziwo jemu działało to - wygląda na to, że tylko w Polsce nie rozpoznaje i nie działa a wszedzie indziej tak).

Minęło znowu kilka miesięcy i kupowałem na Ukrainie pewne części do hulajnogi Xiaomi. Gość co je sprzedawał włożył swoją wizytówkę do przesyłki. I co ja widzę na niej - Notebook Master, adres b podobny do gościa od video z jutuba :D Piszę więc czy on zna tamtego od jutuba i czy mógłby mnie jakoś do niego odesłać bo ja właśnie mam taki projekt do zrobienia. A on na to, że może ale on tak samo ma stacje BGA i też takie prace na codzień przeprowadza, tyle że mój pomysł jest bardzo praco i czasochłonny i będzie to kosztować $170. I jak chce to bez problemu to zrobi tylko że pod koniec wakacji będzie mieć czas.

Tą przydługą historią chcę tylko uświadomić, że w Polsce tego nie zrobisz raczej bo tu oni (serwisanci) mają po prostu za dobrze i za duże dochody robiąc codziennie te same, głupie, proste naprawy. To powoduje, że każdy kto ma jakiś bardziej wymyślny problem - jak Twoje navi - będzie spławiony i nic a nic tu nie wskóra bo to od polskich jaśnie panów serwisantów wymaga ruszenie głową i d... a to ich po prostu przerasta. Czasem sobie myślę, że gdyby świat się tylko z takich składał to bylibyśmy na etapie wynalezienia lampy naftowej jeszcze.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Miłosz » 2 sie 2018, o 08:56

Lwów jest piękny, ale smigałem po nim X5 i to z duszą na ramieniu, tam w sumie nie obowiązują żadne przepisy. Chociaż w sumie jest przepis, wszelkie naprawy nawierzchni tylko kostką :doh: A co do zmiany np spalania z mil na litry to cały czas ludziom w 3mieście to ogarniam. Pamiętać warto że przyjaciele ze wschodu, na prawdę ogarniają tematy związane z motoryzacją. Nasi pseudo specjaliści to mogą im buty wiązać. Ja również od czasu do czasu korzystam z ich pomocy.
Miłosz
Lex Master

Model Lexusa: is220d

Postprzez Kosternik » 3 sie 2018, o 12:35

Dzięki powyższym postom sprawa ruszyła do przodu, przynajmniej teoretycznie.
We Lwowie zrobienie pakietu:
- przestrojenie radia,
- zmiana jednostek miar na europejskie,
- navigacja,
za 500 USD.

W Warszawie bez nawigacji - 800 zł.

Prace trwają cały dzień i obejmują ponoć przelutowywanie jakiś modułów elektronicznych.
Kosternik
Nowy lex user

Postprzez tmx89 » 7 sie 2018, o 12:21

Kosternik napisał(a):Dzięki powyższym postom sprawa ruszyła do przodu, przynajmniej teoretycznie.
We Lwowie zrobienie pakietu:
- przestrojenie radia,
- zmiana jednostek miar na europejskie,
- navigacja,
za 500 USD.

W Warszawie bez nawigacji - 800 zł.

Prace trwają cały dzień i obejmują ponoć przelutowywanie jakiś modułów elektronicznych.

W Wawie na ulicy osiedle tak ?
Obrazek
Obrazek
tmx89
Lex Driver

Model Lexusa: IS200

Postprzez Kosternik » 7 sie 2018, o 12:29

Dokładnie tak.
Kosternik
Nowy lex user