PROBLEM z NAWIGACJĄ

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.

PROBLEM z NAWIGACJĄ

Postprzez scotti » 4 sie 2018, o 19:26

Posiadam gs 450h MK III Zakupiłem najnowsze mapy do autka i w momencie ich włożenia do czytnika zaczęły sie schody.Najpierw czytnik nie czytał płyty i wyskoczył komunikat który jest aż do teraz ,,ponizej'' Później nie chciał oddać płyty i tu dziękuje Wojtkowi który wskazał jak wyciągnąć płytę poprzez kombinacje naciśnięcia panelu dotykowego. Później gdy włożyłem starą oryginalną płytę komunikat nie zmienił sie i wciąż wola o serwis Próbowałem odłączać klemę na 3 i 10 min wielokrotnie ale nic prócz resetu ustawień szyb,lusterek i bagażnika się nie dzieje.Nie wiem też czy aby nie będę musiał resetować ustawień samej hybrydy bo gdzieś już na forum o tym czytałem.Tak wiec czy ktoś wie jak wyjść obronna ręka z tego problemu? :dash:

ps jakoś nie mogę dołączyć załącznika zdjęcia wiec napisze owy komunikat który jest na czarnym tle
A PROGRAM CANNOT BE READY
PLEASE CONSUL TO A DEALER
scotti
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs450h

Re: PROBLEM z NAWIGACJĄ

Postprzez wojtekS » 4 sie 2018, o 20:57

Jak i oryginału nie czyta to pewnie szlag trafił czytnik.

Najprościej (i w sumie najtaniej) nabyć w tej sytuacji inny czytnik na allegro.

Np ten: https://allegro.pl/czytnik-nawigacji-le ... 10399.html
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Re: PROBLEM z NAWIGACJĄ

Postprzez scotti » 5 sie 2018, o 20:45

@Wojtek
Może imasz racje ale czyżby czytniki Lexa były takie delikatne?! W sumie to to tylko pęsetą dłubałem tzn nie dalej niż na 7-8 mm udało mi się ją wsunąć tak by złapać płytę
Z drugiej strony to trochę dziwne,ponad sto osób odwiedziło watek a tylko jeden sensownie napisał ehhhh
scotti
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs450h

Powrót do Elektryka