is 3 - 2 dzieci + maly dorosly z tylu - da rade?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Re: is 3 - 2 dzieci + maly dorosly z tylu - da rade?

Postprzez lufek » 10 wrz 2018, o 21:12

Pozwolę sobie podłączyć się do wątku - czy ktoś z Was użytkuje lub użytkował IS'a obecnej generacji jako auto dla świeżo upieczonej rodziny 2+1?
Chodzi mi przede wszystkim o możliwości bagażnika - czy zmieszczę do niego wózek i całą resztę gadżetów, o istnieniu których młody mężczyzna nie ma pojęcia, dopóki nie stanie się ojcem ;)

Z góry dzięki za wszelkie info!
lufek
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300 (prawdopodobnie)

Postprzez Dawid0ss » 10 wrz 2018, o 21:29

lufek napisał(a):Pozwolę sobie podłączyć się do wątku - czy ktoś z Was użytkuje lub użytkował IS'a obecnej generacji jako auto dla świeżo upieczonej rodziny 2+1?
Chodzi mi przede wszystkim o możliwości bagażnika - czy zmieszczę do niego wózek i całą resztę gadżetów, o istnieniu których młody mężczyzna nie ma pojęcia, dopóki nie stanie się ojcem ;)

Ja to wszystko woziłem w IS200 mk1, więc mk3 na pewno da radę. Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez lufek » 10 wrz 2018, o 22:37

Dawid0ss napisał(a):
lufek napisał(a):Pozwolę sobie podłączyć się do wątku - czy ktoś z Was użytkuje lub użytkował IS'a obecnej generacji jako auto dla świeżo upieczonej rodziny 2+1?

Ja to wszystko woziłem w IS200 mk1, więc mk3 na pewno da radę. Pzdr

Dzięki za odzew.
Przypomina mi trochę słynne stwierdzenie "kiedyś to się Maluchem pół świata zwiedziało w 5 osób i nie było problemu" ;)
Oczywiście nie porównuję tu ISa do Malczara, ale zadając pytanie liczyłem na odzew od kogoś, kto po prostu przerabiał ten temat na własnej skórze i mógłby się podzielić doświadczeniem/przemyśleniami, co w efekcie pomogłoby mi podjąć decyzję o zakupie Lexa albo jednak rezygnacji z niego na rzecz czegoś z bagażnikiem o lepszym dostępie (np Mazdy 6 kombi).

Ot, takie dylematy :)
lufek
Nowy lex user

is 3 - 2 dzieci + maly dorosly z tylu - da rade?

Postprzez legato97 » 10 wrz 2018, o 22:37

Jeżeli ma byc wygodnie i czesto podróżujecie to nie. Okazyjnie przebolejesz bez problemu.
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Postprzez pjetrooha » 11 wrz 2018, o 08:58

Co do trzech osób z tyłu... wg mnie nie ma opcji na wygodne/bezpieczne podróżowanie... u mnie w II przy dwóch fotelikach z tyłu, pomiędzy nikt nie wejdzie (no chyba że kawałkiem półdupka, będzie zahaczał o kanapę, ale jest jeszcze tunel środkowy co mocno komplikuje podróż). Kwestia jeszcze fotelików... moje dzieciaki jeżdżą w pełnych fotelikach z bocznymi absorberami, więc pomiędzy nimi jest kilkanaście cm. Brałem III na czas serwisu i dużej różnicy z tyłu nie było.
Co do bagażnika dla 2+1. Kwestia wielkości wózka i innych rzeczy, które wozisz. Na miasto wystarczy, ale przy wyjeździe na wakacje bez boxu na dach się raczej nie obędzie (chyba że część toreb powędruje na siedzenia). Dla 2+2 bagażnik na letnie wakacje jest wystarczający, na zimowisko i z boxem było mało miejsca. Swego czasu ogarniałem 2+1 Corolla e11 sedan, więc na chcącego i Lex da radę.
pjetrooha
Lex user

Model Lexusa: IS250 f-sport

Postprzez luket » 11 wrz 2018, o 15:06

Trzecia osoba między fotelikami - u mnie nie ma szans. Chyba, że występują jakieś bardzo wąskie foteliki ale wątpię. W większości aut między fotelikami będzie ciasno oprócz takich z dedykowanymi oddzielnymi fotelami.

Dużo będzie zależało od wózka, wielkości gondoli, sposobu składania itp. My mieliśmy taki z dużymi kołami i wsadzenie go do bagażnika IS`a bez demontowania kół nie byłoby możliwe. Sam wózek zajmowałby sporo przestrzeni bagażnika. Do tego musisz przewidzieć inne okazjonalne przedmioty. Ja zdecydowałem się na ISa dopiero po etapie "wózkowym"... Ale na pewno jest to możliwe bo ludzie podróżują z wózkami mniejszymi autami tylko trzeba będzie mocno kombinować.
luket
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200t

Postprzez lufek » 11 wrz 2018, o 19:59

Dzięki za wypowiedzi!

Cóż, dylemat trwa. Ciekawe jest, że BMW, które również biorę pod uwagę (seria 3GT jako dość ciekawa i rozsądna opcja, seria 3 touring jako jedyne akceptowalne dla mnie kombi i seria 4 Gran Coupe jako coś, co wizualnie zbliża się do ISa, a ma lepszy od niego bagażnik i o niebo lepszy automat), wychodzi dużo drożej w leasingu, który teraz określa się jako najem długoterminowy. Z początku jak zobaczyłem ceny katalogowe BMW po odjęciu rabatu, to byłem przekonany, że BMW wyjdzie podobnie jak LEX. Niestety, zakładam że z uwagi na różnice w utracie wartości, BMW wychodzi w kalkulacji o jakieś 30% drożej przy tym samym deklarowanym przebiegu, 10% wpłacie własnej i tym samym okresie najmu - to jest przepaść. Stąd też szukam, może nawet trochę na siłę, dodatkowych argumentów "za" Lexusem ;)
lufek
Nowy lex user

Poprzednia strona

Powrót do Lexus IS