Lexus NX300H - nowy model kontra stary

Informacje które warto wiedzieć przed kupowaniem Lexusa.

Lexus NX300H - nowy model kontra stary

Postprzez MateoM » 10 sie 2018, o 19:36

Oddając swojego GS450H na naprawę w ASO dostałem jako zastępcze nowego NXa 300H w wersji F Sport - dzięki temu wreszcie mogłem pojeździć dłużej wersją hybrydową i mogłem sprawdzić, czy wytrzymam przesiadkę z V6 na słabsze R4.

Bardzo mi się podoba i zbiega się to z pomysłem zakupu większego, bardziej pakownego i praktycznego auta, chodzi mi po głowie jeszcze CLS w wersji Shooting Brake ale chyba wolę jednak hybrydę i CVT, dobrze się czuje z takim rozwiązaniem i ciszą hybrydy, a nie klekotem diesla.

Problem w tym, że dałem się przejechać autem tacie, który jazdą poprzednim NX300H (miał okazję, ja nie miałem) był rozczarowany, a teraz był zachwycony. Wtedy mówił, że tamto auto wyje i jest głośne w środku, a teraz jest super wyciszone i zupełnie inna skrzynia. No i teraz się zastanawiam, czy faktycznie zostały w tej kwestii dokonane jakieś zmiany? Z tego co czytam to nowy model to tylko lifting zewnętrzny, trochę inny środek i inne sterowanie aktywnym zawieszeniem, a silnik jest bez zmian... A może tamto nie było w F Sport, no ale to też aby taka różnica?

Niestety na model po liftingu mnie nie stać, bo nawet auto demo to powyżej 200.000 zł, a ja bardziej myślałem o budżecie do 120.000 zł, gdzie widzę te starsze NXy się w nim mieszczą.

Miał ktoś okazję porównać stary vs po liftingu 300H czy oprócz wyglądu odczucia z jazdy są inne? :hobby:
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Re: Lexus NX300H - nowy model kontra stary

Postprzez pss » 11 sie 2018, o 10:49

To generalnie RAV4 po mocnym tuningu Lexusa, ale z moich informacji lifting nie objął mechaniki na takim poziomie by zmienić prace skrzyni czy silnika.
pss
Lex user

Model Lexusa: is200t

Postprzez Wezu40 » 14 sie 2018, o 02:05

poza kilkoma elementami to to samo zona ma nx 300h z przed liftu ostatnio na przegladzie jako zastepcze dostala po lifcie nie stwierdzila zadnej roznicy
Wezu40
Lex user

Model Lexusa: IS III 250, NX300h

Postprzez strzymek » 19 sie 2018, o 20:37

a czy NX ma wspólna płytę podłogową z toyotą RAW 4 ? bo niektóre elementy zawieszenia na pewno rozglądam się właśnie za NX lub RX używanym i im więcej szukam tym mniej wiem :)
strzymek
Nowy lex user

Model Lexusa: nx

Powrót do Kupujemy Lexusa