GS300 2000R. Polift Check Engine

Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

karole 10 pisze:Ja kupowałem w sklepie motoryzacyjnym na metry za kilka zł.W moim przypadku pokazywało ten błąd, ale na regulacji gazu okazało sie ze mimo to mieszanka paliwo pow jest ok. Co jakiś czas jeszcze ten błąd sie pojawia,ale mimo :LEXUS: jeździ bardzo dobrze.
Dzięki za info...
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Marchol »

Markuss777 pisze:
Marchol pisze:A sondy lambda masz sprawne ?
Jaki kod błędu Ci wyskakuje.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
Sond na komie nie pokazuję. A powinno. W moim poprzednim gsie jak padła sonda to pokazwało bynajmnie.
Nie pamiętam kodu błedu ale to bład o zbyt ubogiej mieszance.
To może przyjedź do jakiegoś warsztatu który się zna, żeby sprawdzili jej wskazania może pokazuje źle wartości tlenu przez co komp dobiera złą mieszankę.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
Obrazek
adamusss
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2018, o 20:30
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: adamusss »

Jeżeli nie sonda i nie przepływka, to pozostaje nieszczelność ukł. dolotowgo...czyli łapie gdzieś lewe powietrze - może za sprawą wspomnianego wyżej wężyka idacego do kolektora, a może wokół samego kolektora ssącego, jeśli ten był ściagany do wiercenia przy montażu LPG, to może złożony na starą uszczelkę lub niedokręcony - co się zdarza ;)
Możesz na pracującym silniku popsikać jakimś plakiem lub innym zmywaczem do hamulców w okolice kolektora ssącego - jeśli usłyszysz zmianę pracy (lub ktoś w środku zobaczy drgniecie wskazówki obrotów), to masz odpowiedź ;)
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

Marchol pisze:
Markuss777 pisze:
Marchol pisze:A sondy lambda masz sprawne ?
Jaki kod błędu Ci wyskakuje.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
Sond na komie nie pokazuję. A powinno. W moim poprzednim gsie jak padła sonda to pokazwało bynajmnie.
Nie pamiętam kodu błedu ale to bład o zbyt ubogiej mieszance.
To może przyjedź do jakiegoś warsztatu który się zna, żeby sprawdzili jej wskazania może pokazuje źle wartości tlenu przez co komp dobiera złą mieszankę.

No dobry pomysł, o tym nie pomyślałem ale czy kom nie powinien tego pokazać? Z tego co pamiętam jak bawiłem się kompem z Delphi programem to tam pokazywał wskazania, a może się mylę? Nie pamiętam na stówę.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

adamusss pisze:Jeżeli nie sonda i nie przepływka, to pozostaje nieszczelność ukł. dolotowgo...czyli łapie gdzieś lewe powietrze - może za sprawą wspomnianego wyżej wężyka idacego do kolektora, a może wokół samego kolektora ssącego, jeśli ten był ściagany do wiercenia przy montażu LPG, to może złożony na starą uszczelkę lub niedokręcony - co się zdarza ;)
Możesz na pracującym silniku popsikać jakimś plakiem lub innym zmywaczem do hamulców w okolice kolektora ssącego - jeśli usłyszysz zmianę pracy (lub ktoś w środku zobaczy drgniecie wskazówki obrotów), to masz odpowiedź ;)
Dzięki za pomoc. Jutro jadę oddać autko na małe malowanie i łatanie nadkoli tylnych więc na pewno wpsomnę o tym zabadaniu plakiem. Być może to taka pierdoła, a ja wymieniam cewki i nne graty :D
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości