RX 300 - problem z obrotami

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX

RX 300 - problem z obrotami

Postprzez yanek » 3 lut 2019, o 22:43

Jak w temacie, a dokładniej z obrotami biegu jałowego. Zaczęło się od problemu z uruchomieniem silnika -musiałem wcisnąć pedał gazu, aby silnik zaczął pracować, ale po puszczeniu gazu silnik gasł. Przeczyściłem zawór wolnych obrotów przy przepustnicy i to odniosło skutek: silnik zaczął poprawnie pracować na biegu jałowym, lecz szczęście nie trwało długo. Po przejechanie kilkudziesięciu kilometrów w różnych warunkach drogowych silnik ponownie miał problemy z utrzymaniem równej pracy na biegu jałowym: nie gasł, lecz praca była nierówna na tyle, że drgania były odczuwalne na karoserii. Po przejechaniu kilku kilometrów objaw zanikał, a po kolejnych kilku powracał. Zauważyłem pewną zależność - problem z obrotami pojawiał się zawsze po zadziałaniu systemu VSC, kiedy to redukowane są obroty silnika, gdy koła uślizgują się (auto wpada w poślizg). Czy orientuje się ktoś, który zawór na przepustnicy jest odpowiedzialny za zmniejszenie obrotów w przypadku aktywacji systemu VSC?
yanek
Lex user

Model Lexusa: RX 300

Powrót do RX