LPG a Ekonomizer i wskazówka paliwa

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
ImbaTutti
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 10:27
Model Lexusa: IS300SC
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa WOT
Kontakt:

LPG a Ekonomizer i wskazówka paliwa

Post autor: ImbaTutti »

Czołgiem!! mam taki problem w świeżym zakupie IS300SC mianowicie jak w temacie:
powiedzmy ze mam pelny bal paliwa PB oraz LPG. jezdze tylko na LPG a wskazowka na zegarach opada np do pol baku, wnerwia mnie to niesamowicie, bo nie lubie jak mi wskazowka paliwa szaleje(wskazowka ostatnio sie zresetowala do stanu faktycznego gdy zjezdzalem z trasy po łuku w prawo w dół... mieliscie podobny problem?
mcmad
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 10:58
Model Lexusa: gs300 mk2, Ls430
Skąd:: Łebieniec
Kontakt:

Re: LPG a Ekonomizer i wskazówka paliwa

Post autor: mcmad »

Mam tak non stop w gs300, że spada stan pb mimo używania głównie LPG. Ja nauczyłem się z tym żyć, podobno pomaga na takie dolegliwości Tank Fopper.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: LPG a Ekonomizer i wskazówka paliwa

Post autor: carinus »

Musisz założyć emulator do częstego odświeżania wskazań,inaczej się nie da.Można czymś przerywać obwód czujnika poziomu paliwa żeby wymuszać zmiany.
ImbaTutti
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 10:27
Model Lexusa: IS300SC
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa WOT
Kontakt:

Re: LPG a Ekonomizer i wskazówka paliwa

Post autor: ImbaTutti »

No racja, po zatankowaniu benzyy do pelna, margines bledu ze wskaznikiem nieco sie odmienil, przynajmniej doswiadczylem ze is300 pali mi w miescie 16 a w trasie 13....

Mam tez taki problem z gazem ze jak jest juz koncowka, to go nie odcina i przelacza na benzyne, tylko muli na resztce gazu, jak to naprawic, bądź o co poprosic gazownika by zrobil inaczej?
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: LPG a Ekonomizer i wskazówka paliwa

Post autor: agiless »

ImbaTutti pisze:Mam tez taki problem z gazem ze jak jest juz koncowka, to go nie odcina i przelacza na benzyne, tylko muli na resztce gazu, jak to naprawic, bądź o co poprosic gazownika by zrobil inaczej?
Mamy tu na forum klinika-lpg, jest z Wa-wy. Skontaktuj się z nim, bo masz najprowdopodobniej błędy montażowe i silnik nie dostaje gazu na wszystkie cylindry. Wklej fotkę silnika z widocznymi wtryskami.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: LPG a Ekonomizer i wskazówka paliwa

Post autor: klinikalpg.pl »

ImbaTutti pisze: Mam tez taki problem z gazem ze jak jest juz koncowka, to go nie odcina i przelacza na benzyne, tylko muli na resztce gazu, jak to naprawic, bądź o co poprosic gazownika by zrobil inaczej?
Wydaje się, że masz ustawione zbyt nisko minimalne ciśnienie gazu jako warunek powrotu na benzynę i/lub zbyt długi czas spadku ciśnienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości