Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bulgot?

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

muzz pisze:ja tylko powiem, że niestety ceny teraz oszalały, cena stali poszła sporo w górę, cena robocizny też...
jeżeli mówimy o zrobieniu w zasadzie całego wydechu od katalizatorów (a tak się pewnie skończy) to ta cena nie jest chyba bardzo przesadzona niestety...
Powiem tak...
To jeszcze było przed inflacją. :biggrin2:
Umówiłem się w Przemocar na ogledziny i wycene tak jak ledzio radził.
Dam znać jak to będzie kosztowo wyglądać. No ale sądzę że to 6-7 koła to minimum i tak wydam.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: ledziu »

kazekat pisze:
muzz pisze:ja tylko powiem, że niestety ceny teraz oszalały, cena stali poszła sporo w górę, cena robocizny też...
jeżeli mówimy o zrobieniu w zasadzie całego wydechu od katalizatorów (a tak się pewnie skończy) to ta cena nie jest chyba bardzo przesadzona niestety...
Powiem tak...
To jeszcze było przed inflacją. :biggrin2:
Umówiłem się w Przemocar na ogledziny i wycene tak jak ledzio radził.
Dam znać jak to będzie kosztowo wyglądać. No ale sądzę że to 6-7 koła to minimum i tak wydam.
Z cenami jest grubo przed covidem zamawiałem dp3' ze sportowym katem euro3 +środkowy tłumik wsjo na 2,5' nowy intercooler pod wymiar i dałem z montażem 3k teraz sam dp 3' z katem to 2200 !!! a gdzie reszta ?
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

ledziu pisze:
Z cenami jest grubo przed covidem zamawiałem dp3' ze sportowym katem euro3 +środkowy tłumik wsjo na 2,5' nowy intercooler pod wymiar i dałem z montażem 3k teraz sam dp 3' z katem to 2200 !!! a gdzie reszta ?
To ja powiem tak. Miałem teraz okazje rozmawiać z dwoma szpecami i jedni powiedzieli taka cene ze zbierałem szczękę z ziemii a byłem gdzie indziej i cena około 7tysięcy.
Propozycja obydwu firm:

1. Poprowadzenie od pierwszych katów nowych rur do drugiego katalizatora (przy okazji wymiana jeśli bedzie trzeba)
2. Potem dwa małe środkowe tłumiki za drugim katem
3. Na końcu dwa komorowe tłumiki

Dodatkowo zamontowana będzie przepustnica ze sterownikiem czyli decyzja padła na wydech na klapach.

No i co wy na to?

Ja obawiam się że będzie za cicho...
Jak już na klapach to chciałbym żeby był porządny bulgot a te 3 katy mogą tłumić te spaliny.
Jak sądzicie?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: ledziu »

kazekat pisze:
1. Poprowadzenie od pierwszych katów nowych rur do drugiego katalizatora (przy okazji wymiana jeśli bedzie trzeba)
2. Potem dwa małe środkowe tłumiki za drugim katem
3. Na końcu dwa komorowe tłumiki

Dodatkowo zamontowana będzie przepustnica ze sterownikiem czyli decyzja padła na wydech na klapach.

No i co wy na to?

Ja obawiam się że będzie za cicho...
Jak już na klapach to chciałbym żeby był porządny bulgot a te 3 katy mogą tłumić te spaliny.
Jak sądzicie?
Co my na to ? Hmmm :ok:

Ale niestety jest jedno małe "ale" nie będzie bulgotu bo bulgot jest w silniku a nie w wydechu. Będzie przyjemnie basowo i nic więcej.
Co do przepustki to fajna sprawa o ile jest dobrze zrobiona i działa. Sądzę że nie będzie działać bo w sumie miałem z tym ustrojstwem kilka razy styczność nawet w takich bardzo drogich wydech i zawsze było przycinanie się.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: muzz »

u mnie działa już od przeszło 3 lat, fakt, że jedna miała tendencję do blokowania się w pierwszym roku ale jej przeszło ;)
klapki są używane za każdym ruszeniem samochodu :)
tak jak pisałem, przed ostatnimi tłumikami będzie ciut głośniej ale znośnie (da się w ten sposób na otwartych klapach jechać do ok. 140km/h) - mi to odpowiada, pasuje do seryjnego GSa :) , jest opcja zamontowania przed 3cim katem ale to już wg mnie przegięcie w drugą stronę ;P
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: muzz »

u mnie działa już od przeszło 3 lat, fakt, że jedna miała tendencję do blokowania się w pierwszym roku ale jej przeszło ;)
klapki są używane za każdym ruszeniem samochodu :)
tak jak pisałem, przed ostatnimi tłumikami będzie ciut głośniej ale znośnie (da się w ten sposób na otwartych klapach jechać do ok. 140km/h) - mi to odpowiada, pasuje do seryjnego GSa :) , jest opcja zamontowania przed 3cim katem ale to już wg mnie przegięcie w drugą stronę ;P
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

ledziu pisze:
Co my na to ? Hmmm :ok:

Ale niestety jest jedno małe "ale" nie będzie bulgotu bo bulgot jest w silniku a nie w wydechu. Będzie przyjemnie basowo i nic więcej.
Co do przepustki to fajna sprawa o ile jest dobrze zrobiona i działa. Sądzę że nie będzie działać bo w sumie miałem z tym ustrojstwem kilka razy styczność nawet w takich bardzo drogich wydech i zawsze było przycinanie się.
Co to znaczy w silniku a nie w wydechu?
To wydam 7koła żeby był jedynie lekki basik?

To co w takim razie zrobić by jednak było głośno jak tego będę chciał? Zawsze jak ktoś przejeżdża mustangiem 5.0 v8 to mnie aż strzela że też niby mam v8 a jedyne co słyszę to dudnienie.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: ledziu »

kazekat pisze:Co to znaczy w silniku a nie w wydechu?
Budowa wału korbowego.
kazekat pisze:To wydam 7koła żeby był jedynie lekki basik?
Nie pisałem że lekki. Jaki będzie to zależy od Ciebie.
kazekat pisze:To co w takim razie zrobić by jednak było głośno jak tego będę chciał?
Trzeba kupić muscl-e car-a :biggrin2:
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: muzz »

no i tam chyba jest inna kolejność zapłonu, która też trochę wpływa na dźwięk?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: ledziu »

muzz pisze:no i tam chyba jest inna kolejność zapłonu, która też trochę wpływa na dźwięk?
Tak :ok:
Miałem kiedyś sporo czasu 7,4 (big Block) w manualu na przelocie to poraża dźwiękiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości