Page 1 of 1
IS 300H olej w skrzyni biegów
Posted: 18 Jan 2021, o 23:22
by Pawel8097
Witam chce wymienić olej w skrzyni biegów. Orientuje się ktoś jaki olej kupic i ile litrów?
Re: IS 300H olej w skrzyni biegów
Posted: 8 Aug 2021, o 10:44
by kacluk
cześć. Widzę że także z uk jesteś.. Mogę spytać jak ci się lex sprawdza?
Ja właśnie waham się nad zakupem pierwszej hybrydy w życiu.. Obecnie skodą superb 3 jeźdżę w tdi dsg i ta skrzynia mnie dobija.. W lexusie mi powiedzieli że lexus daje do 10lat gwarancji od daty produkcji a w tym masz assistance na europę:)
czy nie brakuje ci mocy w lexusie?
Re: IS 300H olej w skrzyni biegów
Posted: 8 Aug 2021, o 11:32
by machony79
kacluk wrote:W lexusie mi powiedzieli że lexus daje do 10lat gwarancji od daty produkcji a w tym masz assistance na europę:)
że co ? Niby na co ta gwarancja ?
Re: IS 300H olej w skrzyni biegów
Posted: 9 Aug 2021, o 07:10
by kacluk
Gwarancja na wszystko+assistance. Ale to w UK takie rzeczy. Wystarczy że jak kupiłeś/kupisz lexusa i serwisujesz u nich to do 10lat od daty produkcji masz gwarancję.
"At Lexus we take great pride in the quality and reliability of our vehicles. This confidence allows us to offer up to a 10 year warranty on every new and used car. " Źródło Lexus .co.uk
Re: IS 300H olej w skrzyni biegów
Posted: 26 Nov 2024, o 02:38
by DanielM
Hej Paweł, wiem, ze to 3 lata temu, ale może jeszcze tutaj jesteś.
Ciekawe, czy dalej jeździsz IS 300h
Mam takiego samego lexusa, też w UK. I zastanawiam się nad wymianą oleju. Wacham się między statyczną i dynamiczną. Jak ostatecznie Ty rozwiązałeś tą kwestię?
Z pozdrowieniami,
Daniel
Re: IS 300H olej w skrzyni biegów
Posted: 26 Nov 2024, o 08:03
by machony79
Gdzieś czytałem,że skrzynia CVT nie ma sprzęgła hydrokinetycznego więc nie ma potrzeby wymiany dynamicznej. Przy wymianie statycznej zleci prawie cały płyn.