Co wybrać 2,0T czy 300H

Drizzt
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 kwie 2021, o 08:06
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Co wybrać 2,0T czy 300H

Post autor: Drizzt »

Jacek2323 pisze:Szkoda, że w Europie nie będzie nowego modelu bo wersja Is 350 2021 na rynek amerykański z wolnossącym V6 i na szczęście nie hybryda to byłoby coś i takie testy jak ten nie miałyby racji bytu:

https://www.youtube.com/watch?v=zR0esQJlKXo
Szkoda, ale ten silnik 3.5 V6 (2GR) był pod maską IS w Stanach i Kanadzie jeszcze od czasów IS II gen, więc nie jest to żadna nowość, a wręcz przeciwnie. Można sobie sprowadzić nawet 15-letniego IS z tym silnikiem i wcale nie jest to głupie rozwiązanie. Natomiast co do 450h to jeździłem GS z tym silnikiem pod maską i była to naprawdę genialna wersja i świetna jazda. Nie wszystkie hybrydy to zło :biggrin2:

PS a gościem z CaroSerii to naprawdę nie ma się co przejmować. Wystarczy obejrzeć jak jeździł RC F na torze :doh: Trochę inaczej eksploatuję auta, co innego jest dla mnie istotne i takie filmiki mnie zupełnie nie ruszają.
Jacek2323
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 4 lut 2020, o 14:49
Model Lexusa: IS300
Skąd:: opolskie
Kontakt:

Re: Co wybrać 2,0T czy 300H

Post autor: Jacek2323 »

Ten filmik jednak w podsumowaniu zawiera raczej obiektywny wniosek, że obecny IS nie jest autem wzbudzającym emocje zwłaszcza w wersji hybrydowej. Benzyniak daje więcej frajdy ale to też nie jest żadne sportowe auto jak sugeruje reklama i wygląd. Mi akurat pasuje bo nie wyobrażam sobie siebie np. w BMW, jednak 300h to już by było zbyt wiele spokoju. ( Wiem, wiem nie jeździłem, a się wypowiadam, obejrzałem jednak wszystkie testy jakie są w sieci i wnioski zawsze są właśnie takie)
Drizzt
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 kwie 2021, o 08:06
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Co wybrać 2,0T czy 300H

Post autor: Drizzt »

Ten sam lub bardzo podobny napęd hybrydowy z 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2.5 litra został też użyty w znacznie większych i cięższych modelach GS i ES. Tam to faktycznie jest trochę zbyt mało ale mimo to bez problemu da się jeździć zarówno GS jak i ES z tym napędem. Jazda jest wprawdzie trochę ospała ale za to bardzo komfortowa i oszczędna. Natomiast do IS ten napęd jest wprost stworzony. Czym dłużej jeżdżę tym bardziej stwierdzam, że to idealna para.

Sportowy model to RC i tam wersja 300h faktycznie niezbyt pasuje bo chciałoby się coś szybszego. Ale 200t tego problemu też nie rozwiąże. Na szczęście jest RC F.
Awatar użytkownika
Krol
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 mar 2021, o 22:34
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa/3citi
Kontakt:

Co wybrać 2,0T czy 300H

Post autor: Krol »

Nie mialem okazji jeździć GSczy ES w wersji 300h. Jeżdżę za to IS300h. Ten zestaw w IS moim zdaniem sprawuje się dobrze. Można jeździć oszczędnie, można nawet dynamicznie. Przesiadłem się z mocnej benzyny i nie mam powodu do narzekania. Oczywiście mogę powiedzieć, że brakuje mocy ale świadomie się decydowałem.
Mam możliwie ekonomiczne auto, mam nadzieję, że będzie bezawaryjne. Jeśli będę oczekiwał czegoś innego będę starał się je zmienić.
Zakladam po roku przepieg ok 45 kkm. Jak będę miał budżet, to za 2-3 lata może będę jeździł czymś innym. Może zostanę przy marce, może ją zmienię.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Supream
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2024, o 23:12
Model Lexusa: 03' IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wybrać 2,0T czy 300H

Post autor: Supream »

pss pisze: 10 maja 2021, o 14:40 Akurat mam porównanie, bo jeździłem ostatnio 2 tyg najnowszym bmw 3 rwd i promień skrętu ma na pewno lepszy od IS.
Ale Lexus lepiej się prowadzi według mnie, na plus dla BMW na pewno skrzynia biegów i multimedia ; )

Idąc dalej RWD to zabawka do sportu, nie przydatna totalnie w autach tej klasy i one powinny mieć AWD.
Tyle razy co tej zimy się zakopałem... to moje.
FWD mogło by zostać dla małych miejskich aut i było by wszystko w porządku :)

 
Nie ma co porównywać multimediów z bmw z 2019, a z IS z 2016
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk3 2013-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość