Is 250 - Jak dobry jest automat ?

ODPOWIEDZ
Portal
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 19:46
Model Lexusa: BMW E46 328Ci
Skąd:: Netherlands
Kontakt:

Is 250 - Jak dobry jest automat ?

Post autor: Portal »

Witam serdecznie,

od bardzo długiego czasu chodzi za mną lexus is250, tylko im więcej czytam o tym modelu, tym bardziej mam zagłostkę jaką skrzynię wybrać...
Wszystkie moje auta do tej pory były z manualem, ponieważ często jeżdżę dynamicznie i chodzi mi przede wszystkim o szybką reakcję. Wszyscy polecają automat do IS'a ale jak na prawdę wygląda "szybkość zmiany przełożenia po naciśnięciu manetki?".

Pół roku temu kupiłem e92, 335i (też z łopatkami, też 2006 ale jeszcze nie dwu-sprzęgłowa) i początkowo bardzo chłodno podchodziłem do tej skrzyni - jednak okazała sie rewelacyjna. Bałem sie o to, że po kliknięciu manetki upłyną 2-3 sekundy zanim samochód zmieni bieg; a prawda jest taka, że responsywność jest prawie jak na play-station :D

Wiem, że mogę przejechać się takim samochodem ale problem tkwi w tym, że z regóły skrzynie zmieniają biegi szybciej na wyższych obrotach i na jeździe próbnej nie chcę komuś pałować auta i ślizgać się nim po wszystkich rondach....
Czy automat w IS 250 zmienia biegi w mig po kliknięciu ? Czy nadaje się to do zapierdzielania czy raczej jest to muł dla rodzinki ?



Z góry bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcą chociaż troszkę rozwiać moje wątpliwości.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Is 250 - Jak dobry jest automat ?

Post autor: pjetrooha »

Portal pisze:
Wiem, że mogę przejechać się takim samochodem ale problem tkwi w tym, że z regóły skrzynie zmieniają biegi szybciej na wyższych obrotach i na jeździe próbnej nie chcę komuś pałować auta i ślizgać się nim po wszystkich rondach....
Czy automat w IS 250 zmienia biegi w mig po kliknięciu ? Czy nadaje się to do zapierdzielania czy raczej jest to muł dla rodzinki ?
Łopatki zmieniają biegi z opóźnieniem... drążek ma mniejsze. Do "pałowania auta i ślizgania się po wszystkich rondach" ewidentnie bardziej BMW.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Is 250 - Jak dobry jest automat ?

Post autor: ledziu »

Portal pisze:Witam serdecznie,

od bardzo długiego czasu chodzi za mną lexus is250, tylko im więcej czytam o tym modelu, tym bardziej mam zagłostkę jaką skrzynię wybrać...
Wszystkie moje auta do tej pory były z manualem, ponieważ często jeżdżę dynamicznie i chodzi mi przede wszystkim o szybką reakcję. Wszyscy polecają automat do IS'a ale jak na prawdę wygląda "szybkość zmiany przełożenia po naciśnięciu manetki?".

Pół roku temu kupiłem e92, 335i (też z łopatkami, też 2006 ale jeszcze nie dwu-sprzęgłowa) i początkowo bardzo chłodno podchodziłem do tej skrzyni - jednak okazała sie rewelacyjna. Bałem sie o to, że po kliknięciu manetki upłyną 2-3 sekundy zanim samochód zmieni bieg; a prawda jest taka, że responsywność jest prawie jak na play-station :D

Wiem, że mogę przejechać się takim samochodem ale problem tkwi w tym, że z regóły skrzynie zmieniają biegi szybciej na wyższych obrotach i na jeździe próbnej nie chcę komuś pałować auta i ślizgać się nim po wszystkich rondach....
Czy automat w IS 250 zmienia biegi w mig po kliknięciu ? Czy nadaje się to do zapierdzielania czy raczej jest to muł dla rodzinki ?



Z góry bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcą chociaż troszkę rozwiać moje wątpliwości.
Nie ten klimat, szukaj 350ki :ok:
Portal
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 19:46
Model Lexusa: BMW E46 328Ci
Skąd:: Netherlands
Kontakt:

Re: Is 250 - Jak dobry jest automat ?

Post autor: Portal »

Pjetrooha: rozumiem że to opóźnienie to nie tak max 1 sekunda tylko bardziej 2-3?

Ledziu: Niestety bardzo bardzo trudno dostępny i praktycznie nie do kupienia w eu, więc sorry ale to nie ameryka, a nie chce brać co popadnie tylko dla tego że to 350, nie wspomnę że is350 są 2-3 razy droższe, więc nie ten budżet.
Rakhim
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2020, o 23:01
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Is 250 - Jak dobry jest automat ?

Post autor: Rakhim »

1sek max 2 przy wysokich obrotach. Podczas spokojnego jeżdżenia nie czuć zmiany biegów, kumpel powiedział że lepiej zmienia niż skoda 2016r. z dsg, ale ja tam nie wiem, nie jeździłem.
Portal
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 19:46
Model Lexusa: BMW E46 328Ci
Skąd:: Netherlands
Kontakt:

Re: Is 250 - Jak dobry jest automat ?

Post autor: Portal »

Dziękuję Rakhim.
Może ktoś coś jeszcze doda? Może ktoś ma nawet jakieś porównanie w stosunku do bmw ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości