Kontrolka ABS miga

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yadam
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Kontrolka ABS miga

Post autor: yadam »

Witam. Mam bardzo niecodzienny problem i nie moge nigdzie w internecie znalezc rozwiazania. Po wlozeniu kluczyka do stacyjki i przekreceniu na zaplon zaczyna migac kontrolka ABS. Musze wtedy zgasic stacyjke i zapalic ją jeszcze raz (bez wyciagania kluczyka), zeby lampka nie migala mi caly czas podczas jazdy. Czy ktokolwiek mial podobny problem?

https://youtu.be/GAJqIOhF2z4
(nie wiem jak to wstawic zeby byl film widoczny na forum... probowalem, ale cos nie zadzialalo)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS miga

Post autor: lukas78 »

Przeskanowane auto testerem? Bo widać, że check engine się pali nawet po zgaśnięciu kontrolki abs. Wiec powinno jakiś błąd zapisać.
Awatar użytkownika
yadam
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS miga

Post autor: yadam »

ahhh zapomnialem dopisac. nie przejmujcie sie czeken dżinem. to grzalka sondy lambda mi padla chwile wczesniej. juz jest wymienione i checka nie ma. jest jakakolwiek mozliwosc zeby ta grzalka zrobila gdzies zwore w ABSie?
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS miga

Post autor: skyglobe »

Witam.
Te dwa układy nie są ze sobą połączone elektrycznie. Skoro wiesz że to grzałka to komp był podpinany nie znalazł błędów w ABS???
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yadam
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS miga

Post autor: yadam »

komp znalazl blad w grzalce i po wymianie checka juz nie ma. teraz komputer nic nie wykrywa. prawda tez taka ze mam zwykle obd2 na bluetooth i jakas aplikacje darmowa wiec moze byc nie tak dokladnie zmierzone. tak myslalem ze grzalka sondy nie ma wplywu na abs no bo niby w jaki sposob? za to jeszcze biore pod uwage ze akumulator mi padl tydzien po pojawieniusie problemu z sonda. teraz aku poszedl na gwarancje, dostalem zastepczy i problem dalej wystepuje. najdziwniejsze jest to ze miga tylko wtedy kiedy wsadze kluczyk w stacyjke. jesli kluczyk juz tam jest to wszystko jest ok... pytalem juz paru znajomych i nikt nie ma pojecia co moze sie dziac. moze sterownik zwariowal?
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS miga

Post autor: skyglobe »

Tak czytam sobie wątek i dochodzę do wniosku, że bez sprzętu. A przede wszystkim myślącego serwisanta się nie obejdzie. Wszelkie wskazania błędów przez komputer traktuj z rezerwą. Czujniki na ABS możesz sprawdzić miernikiem, ale to raczej nie z nimi problem. Lampka świeciła by się cały czas. Osobiście podejrzewam zakłócenia w sygnale magistrali CAN, ale to tylko zgadywanie. Pewnie będzie pierdoła ale na odległość raczej nikt nie wskaże winowajcy.
Powodzonka
Awatar użytkownika
yadam
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS miga

Post autor: yadam »

no dobra wreszcie znalazlem elektryka, ktory bez marudzenia podlaczyl dobrego kompa... pokazal 3 bledy ABSu (w pompie, sterowniku i ktoryms czujniku). narazie pokasowal, lampka sie nie zapala i czekam az pojawi sie z powrotem, bo w sumie sam stwierdzil ze nie ma co grzebac jesli bledy nie wracaja. byc moze jak juz padal mi akumulator to sterownik cos zwariowal i pokazaly sie bledy. w kazdym razie ABS dziala i ma sie dobrze wiec narazie temat do zamkniecia...

w sumie to smieszna stytuacja u tego elektryka sie zrobila. wsiadl, wrzucil kluczyk i bez podpinania komputera lampka sie nie zapalila... auto sie samo naprawilo... :D

dzieki wszystkim za probe diagnozy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości