Rozszczelniona chłodnica

Seba81
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 lut 2021, o 11:26
Model Lexusa: Is 250
Skąd:: Hellevoetsluis
Lokalizacja: Hellevoetsluis
Kontakt:

Re: Rozszczelniona chłodnica

Post autor: Seba81 »

Też tak uważam....już chciałem ściągać czapki ale zamówiłem właśnie z tej firmy NRF chłodnice, temperatura silnika jest ok nic nie podchodzi do góry ani się nie wach ,wskazówka jest przed połowa....I do końca tak pozatym te 8tys km zrobiłem teras na urlopie tereny górzyste wysoka temperatura otoczenia ok 35st.i do tego klima zalonczona , I tam się nic nie działo przekejechalem cala serbie czarnogore i albanie w dwie strony i nic nawet nigdzie plynu nie wywaliło dopiero to zauważyłem że z chlodznicy cieknie po dwóch tygodniach po urlopie jak juz bylem w Nl .a pozatym że w aucie niema czujnika poziomu płyny, to zawsze przed tankowaniem sprawdzałem plyn i wszystko grało....niema co czekam na chłodnice jak przyjdzie zakładam i bende obserwował
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Rozszczelniona chłodnica

Post autor: WSR »

Życzę Ci tego aby pomogło :ok: U mnie jak kiedyś bywały problemy z ciśnieniem zawsze kończyło się to UPG, nieraz pierwsza poddawała się nagrzewnica. Ale oby pomogło!
Seba81
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 lut 2021, o 11:26
Model Lexusa: Is 250
Skąd:: Hellevoetsluis
Lokalizacja: Hellevoetsluis
Kontakt:

Re: Rozszczelniona chłodnica

Post autor: Seba81 »

Witam powiem tak ,przed wymiana chlodnicy coś mnie jeszcze tknęło żeby wymienić korek chlodnicy ,jak byłem na urlopie to w servi,kupiłem orginalny korek , a więc założyłem go i chłodnica przestała cieknąć.szybki test na autostradę i spowrotem i nic .chłodnice założyłem nową a że miałem szybki wypad do Pl to pojechałem, średnia prędkość 150km czasem do 200km .we Wrocławiu sprawdziłem jeszcze płyn i wszystko ok ,spowrotem to samo , w Nl sprawdziłem plyn i jest ok .cała drogę jechałem na podlonczonym Hud temperatura cały czas od 86,do 89 ,I co zauważyłem że w korkach nie wlonczal mi się tak często wentylator, więc wszystkim winien był korek chlodnicy a więc warto kupić oryginał,
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Rozszczelniona chłodnica

Post autor: Pawcio1979 »

To i ja swoje 5 groszy dorzucę w temacie.
W GS300 bywało, że wywalało mi płyn do zbiorniczka wyrównawczego. Potrafiłem zrobić kilkanaście tys km bez problemu by nadszedł dzień, że znów wywalało płyn. Dodam, że chłodnicę mam wymienioną na jakąś hiszpańską.
Po ponad 2 latach wyczaiłem problem z korkiem a mianowicie jest on niewłaściwy!!! Nie "budował" ciśnienia w układzie, płyn sobie luźno przepływał. Korpus chłodnicy tu co zakręcamy korek był inaczej odlany niż oryginał. Do takiej chłodnicy musi być "dłuższy" korek żeby szczelnie zamykał przepływ płynu puki nie będzie on miał właściwego ciśnienia.

Druga sprawato na ostatnim wyjeździe znów wywaliło płyn fo zbiorniczka i temperatura wtedy rośnie. Przy normalnym stanie płynu w chłodnicy temp podczas jazdy jest 86*C do 89*C.

Trzecia sprawa to temp przy jakiej odpalają się wentylatory na max obroty. Raz jest to 90*C a innym razem nawet 98*C. Załącznik wentylatorów ma zakres 90*C - 85*C.
Załącznik do wymiany? Czy termostat się wiesza i blokuje przepływ płynu przez co dół chłodnicy jest chłodniejszy?
Seba81
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 lut 2021, o 11:26
Model Lexusa: Is 250
Skąd:: Hellevoetsluis
Lokalizacja: Hellevoetsluis
Kontakt:

Re: Rozszczelniona chłodnica

Post autor: Seba81 »

Powiem tak przy wymiana miałem tak że zalanczal mi się częściej nawet przy 98c ale na klimie,a po wymianie korek jak stoję bardzo długo to dopiero przy 96c i stratuje na maxa ,temperature mam taką samą przy jeździe 86,89 ,ale praktycznie cały czas jest 86c .na klimie podobnie .myślę że czujni temperatury cieczy też może już fiksuje ,jak dlamnie powinien jes wlonczyc przy 96c ,morze być że korek znowu fiksuje ,one lubią się zawieszać, gdzieś na ytube w Ameryce wypowiadają sie żeby unikać podrabianych korków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości