GS300 Stuki przy hamowaniu

ODPOWIEDZ
pawel694
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 11:51
Model Lexusa: GS 300 MK II IS MK 2 250
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

GS300 Stuki przy hamowaniu

Post autor: pawel694 »

Witam, mam problem z moim Lexusem postanowiłem zrobić regenerację zacisków, gdyż jeden tłoczek stał.
Po poskładaniu wszystkiego przy hamowaniu wydobywają się głośne stuki.
Wszystko sprawdziłem dwa razy klocki tarcze(tarcze mają 31.5mm grubości zostały przetoczone z rdzy).
Macie jakiś pomysły gdzie szukać przyczyny w linku filmik:
https://youtu.be/pknpRkkuadQ
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS300 Stuki przy hamowaniu

Post autor: lukas78 »

Czy podczas tych stuków na kierownicy czuć bicie?
pawel694
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 11:51
Model Lexusa: GS 300 MK II IS MK 2 250
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GS300 Stuki przy hamowaniu

Post autor: pawel694 »

lukas78 pisze:Czy podczas tych stuków na kierownicy czuć bicie?
Właśnie nie, czuc pod nogami ze cos bije, przed naprawa hamulcy wszystko było ok jedynie przy mocnym hamowaniu powyżej 100km/h czuć bylo wibracje stąd ta regeneracja i toczenie tarcz
Matczar18
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2021, o 08:04
Model Lexusa: Is300
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: GS300 Stuki przy hamowaniu

Post autor: Matczar18 »

Witam wszystkich jak większość stuki podczas hamowania z przodu pojawiły się i u mnie sprawdzalem prowadnice grubość wzorowa gumki tez są więc stwierdziłem że to jarzma.

Ale ostatnio kupiłem swap z w211 i podczas przymierzania zauważyłem cos dziwnego a mianowicie otwory na szpilki w tarczach hamulcowych są sporo większe od szpilek i widocznie rozbite, to by pasowało bo jak zahamowalem mocno do przodu to było udezenie i za chwilę do tyłu to znowu to samo wychodzi na to że tarcze się przeżuwają i walą w szpilki.

Więc dokręciłem koła ile fabryka da i cisza zobaczymy jak dlugo.

Muszę pomyśleć jak rozwiązać ten problem na stałe tym bardziej że w tarczach od rav4 przy swapie otwory też są większe.
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 Stuki przy hamowaniu

Post autor: liquid8p »

U mnie w RC300 też stukają jarzama. Na początku myślałem że koło jest niedokręcone i stąd te stuki. Tym bardziej że u mnie zaczęło stukać po zmianie kół z zimowych na letnie. W każdym razie dowiedziałem się że mam zaciski z GS450h i stukają mi jarzma. Ale jeszcze się tym nie zająłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości