wymiana filtra w skrzyni biegów

Skrzynie biegów, przeguby, półosie,czyli wszystko co związane jest z przeniesieniem napędu.
ODPOWIEDZ
and123
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2019, o 21:55
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

wymiana filtra w skrzyni biegów

Post autor: and123 »

Witam wszystkich. Mam IS 250 rocznik 2013 generacja III. Dotychczas serwisowany w ASO, obecnie umówiłem się na serwis w firmie zajmującej się toyotami. Podali, że przy 180 kkm należy m.in.wymienić filtr oleju w skrzyni biegów. Ale przeglądając dzisiaj książkę serwisową Lexusa nie znalazłem nic na temat wymiany filtra oleju w skrzyni . Olej wymieniałem przy przebiegu 90 kkm. Może ktoś wie, wymienia się filtr czy nie wymienia? Auto jeździ bez zastrzeżeń. Pozdrawiam, And.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: wymiana filtra w skrzyni biegów

Post autor: daniel1978 »

To jest tak, jak ci powiedzą że nie trzeba wymieniać to jest larmo że trzeba, i odwrotnie
and123
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2019, o 21:55
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: wymiana filtra w skrzyni biegów

Post autor: and123 »

daniel1978 pisze:To jest tak, jak ci powiedzą że nie trzeba wymieniać to jest larmo że trzeba, i odwrotnie
A toś mi doradził :biggrin2:
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: wymiana filtra w skrzyni biegów

Post autor: skyglobe »

Witam.
No cóż olej wymieniałeś i dobrze. Wymień też filtr, tak dla spokoju ducha. Standardowe filtry się wymienia. Gdzieś słyszałem że niektóre konstrukcje są metalowe i te wystarczy wyczyścić i można wsadzić ponownie, ale w Twoim przypadku prawdopodobnie tak nie jest.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przeniesienie napędu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość