Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
lukke
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 paź 2022, o 13:43
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: lukke »

Ghotti pisze: 1 cze 2023, o 14:43 Na razie zrobiłem jak pisał @lukke otworzyłem samochód, rozejrzałem się czy nie ma złodzieja nigdzie, wsiadłem, zapiałem pasy, dwa razy się przeciągnąłem i nacisnąłem start, poczekałem aż zgaśnie wszystko odpaliła się mapa i dopiero wrzuciłem bieg. Poszło. Jak mam tak robić za każdym razem to chyba uruchomienie/wyłączenie/uruchomienie jest szybsze :D

 
Bieg możesz wrzucić od razu, chodziło mi o to że:
1 pastylka miga raz na ok. 3-4 sekundy
2 jeżeli (a wszystko na to wskazuje) mignięcie oznacza wysłanie sygnału, to pastylka musi mignąć po wejściu do auta (albo innego momentu - chodzi o dystans od którego system rozpoznaje mignięcie) a przed wciśnięciem startu
ERGO jeżeli od wejścia do auta do wciśnięcia startu minie 4 sekundy auto zawsze odpali (i wówczas od razu można wrzucać bieg, nie trzeba czekać na odpalenie czy wygaszenie mapy).
Oczywiście pastylka miga cały czas w pętli, co oznacza, że wchodząc do auta do kolejnego mignięcia masz 1, 2, 3 albo 4 sekundy.
Dlatego czasem uda się odpalić auto "od razu" a czasem nie.
Jeśli czynności "moszczenia się" na fotelu trwają 4 sekundy, auto odpala zawsze od 1-go strzału.

Baterii nie zmieniałem, jeżeli pastylka jest na tyle sprytna że nowsza bateria skraca czas mignięć - wówczas można przyśpieszyć (albo inaczej zwiększyć szansę na) uruchomienie.
Czy tak jest - ciężko powiedzieć - zdania, jak czytam, są podzielone.
Kiesewald
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2023, o 12:34
Model Lexusa: NX350
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Kiesewald »

Jak przygotować się na zakończenie działania Vodafone? Czy grożą jakieś niespodzianki z uruchomianiem samochodu?
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1352
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Kiesewald pisze:Jak przygotować się na zakończenie działania Vodafone? Czy grożą jakieś niespodzianki z uruchomianiem samochodu?
Po prostu ich olac. Wylacza i koniec.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lukke
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 paź 2022, o 13:43
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: lukke »

lukke pisze: 6 cze 2023, o 20:43  
Inaczej - nowsza bateria oznacza pewnie silniejszy sygnał - tzn. sys rozpoznaje mignięcie pastylki z dalszej odległości (np. już w momencie zbliżenia się do drzwi).
Słabsza bateria = bliższa odległość, od której sys rozpoznaje mignięcie (np. dopiero gdy siedzimy w fotelu).
Daje to znaczącą różnicę czasową (4 sekundy biegną już od zbliżenia do drzwi a nie dopiero od siedzenia w fotelu), dlatego nowsza bateria daje odczucie sprawniejszego działania systemu - jest większe prawdopodobieństwo, że od zbliżenia się do drzwi do wciśnięcia startu upłynie max. czas na mignięcie (w moim przykładzie 4 sekundy).
Dlatego nie trzeba czekać aż ekran się włączy, zniknie powitanie, czy pojawi się mapa. Nie ma też znaczenia "rozglądanie się za złodziejami" przed wejściem do auta.
Chodzi wyłącznie o to, żeby od momentu wejścia do auta (być może już zbliżenia się do auta przy nowszej baterii, być może dopiero przy siedzeniu w fotelu przy baterii słabej) upłynął interwał pomiędzy mrugnięciami pastylki. Tyle.
Teoria do prostego sprawdzenia - wystarczy wejść do auta z pastylką w ręku (a nie kieszeni) i weryfikacji momentu mignięcia (tj. wciśnięcia startu dopiero po mignięciu)
 
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1383
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Podszedłem do samochodu poczekałem aż mignie światełko na vodafone, otworzyłem, wsiadłem, dałem start i od razu bieg. Wszystko bez problemu więc może tak być iż trzeba chwile poczekać aż po prostu mignie dioda na pilocie od alarmu
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
MonikTonic
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 8 maja 2023, o 21:26
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Waw
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: MonikTonic »

lukke pisze: 6 cze 2023, o 23:20
lukke pisze: 6 cze 2023, o 20:43
 
Inaczej - nowsza bateria oznacza pewnie silniejszy sygnał - tzn. sys rozpoznaje mignięcie pastylki z dalszej odległości (np. już w momencie zbliżenia się do drzwi).
Słabsza bateria = bliższa odległość, od której sys rozpoznaje mignięcie (np. dopiero gdy siedzimy w fotelu).
Daje to znaczącą różnicę czasową (4 sekundy biegną już od zbliżenia do drzwi a nie dopiero od siedzenia w fotelu), dlatego nowsza bateria daje odczucie sprawniejszego działania systemu - jest większe prawdopodobieństwo, że od zbliżenia się do drzwi do wciśnięcia startu upłynie max. czas na mignięcie (w moim przykładzie 4 sekundy).
Dlatego nie trzeba czekać aż ekran się włączy, zniknie powitanie, czy pojawi się mapa. Nie ma też znaczenia "rozglądanie się za złodziejami" przed wejściem do auta.
Chodzi wyłącznie o to, żeby od momentu wejścia do auta (być może już zbliżenia się do auta przy nowszej baterii, być może dopiero przy siedzeniu w fotelu przy baterii słabej) upłynął interwał pomiędzy mrugnięciami pastylki. Tyle.
Teoria do prostego sprawdzenia - wystarczy wejść do auta z pastylką w ręku (a nie kieszeni) i weryfikacji momentu mignięcia (tj. wciśnięcia startu dopiero po mignięciu)
 
 

 
Komedia z tym lexusem. Wsiądź do auta, zrob dwie pompki, przeczesz włosy i naciśnij 3x guzik po 3sek. 
a tak poważnie. To zabezpieczenie tak działa że jak wyłączę zapłon np. Przed przejazdem kolejowym i nie wyjde z auta to za cholere nie moge odpalic -> brak ready.
JackyM
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2022, o 18:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: JackyM »

MonikTonic pisze:
lukke pisze: 6 cze 2023, o 23:20
lukke pisze: 6 cze 2023, o 20:43
 
Inaczej - nowsza bateria oznacza pewnie silniejszy sygnał - tzn. sys rozpoznaje mignięcie pastylki z dalszej odległości (np. już w momencie zbliżenia się do drzwi).
Słabsza bateria = bliższa odległość, od której sys rozpoznaje mignięcie (np. dopiero gdy siedzimy w fotelu).
Daje to znaczącą różnicę czasową (4 sekundy biegną już od zbliżenia do drzwi a nie dopiero od siedzenia w fotelu), dlatego nowsza bateria daje odczucie sprawniejszego działania systemu - jest większe prawdopodobieństwo, że od zbliżenia się do drzwi do wciśnięcia startu upłynie max. czas na mignięcie (w moim przykładzie 4 sekundy).
Dlatego nie trzeba czekać aż ekran się włączy, zniknie powitanie, czy pojawi się mapa. Nie ma też znaczenia "rozglądanie się za złodziejami" przed wejściem do auta.
Chodzi wyłącznie o to, żeby od momentu wejścia do auta (być może już zbliżenia się do auta przy nowszej baterii, być może dopiero przy siedzeniu w fotelu przy baterii słabej) upłynął interwał pomiędzy mrugnięciami pastylki. Tyle.
Teoria do prostego sprawdzenia - wystarczy wejść do auta z pastylką w ręku (a nie kieszeni) i weryfikacji momentu mignięcia (tj. wciśnięcia startu dopiero po mignięciu)
 
 

 
Komedia z tym lexusem. Wsiądź do auta, zrob dwie pompki, przeczesz włosy i naciśnij 3x guzik po 3sek. 
a tak poważnie. To zabezpieczenie tak działa że jak wyłączę zapłon np. Przed przejazdem kolejowym i nie wyjde z auta to za cholere nie moge odpalic -> brak ready.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Nex »

No co tu tak cicho. Samochody odebrane to ludzie pouciekali z forum :)  Piszcie wrażenia z jazdy i użytkowania sprzętów. Ja wiem że jeździcie i czasu nie ma ale chociaż dajcie poczytać coś tym co jeszcze czekaja...
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
MonikTonic
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 8 maja 2023, o 21:26
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Waw
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: MonikTonic »

Nex pisze: 15 cze 2023, o 18:55 No co tu tak cicho. Samochody odebrane to ludzie pouciekali z forum :)  Piszcie wrażenia z jazdy i użytkowania sprzętów. Ja wiem że jeździcie i czasu nie ma ale chociaż dajcie poczytać coś tym co jeszcze czekaja...

 
Ja jestem szczęśliwy z 2 powodów. Nie muszę nim jeździć (auto zony która zadowolona) I istotnie mało pali w ruchu miejskim bo jakieś 6l na kompie.
dla mnie jest to przerośnięte miejskie auto średniej klasy.
 
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Nex »

MonikTonic pisze: 15 cze 2023, o 20:01
Nex pisze: 15 cze 2023, o 18:55 No co tu tak cicho. Samochody odebrane to ludzie pouciekali z forum :)  Piszcie wrażenia z jazdy i użytkowania sprzętów. Ja wiem że jeździcie i czasu nie ma ale chociaż dajcie poczytać coś tym co jeszcze czekaja...


 
Ja jestem szczęśliwy z 2 powodów. Nie muszę nim jeździć (auto zony która zadowolona) I istotnie mało pali w ruchu miejskim bo jakieś 6l na kompie.
dla mnie jest to przerośnięte miejskie auto średniej klasy.
 

 
No wiesz tylko co lepszego jesteś w stanie kupić w tych pieniądzach? Ja rozumiem że jak ktoś jeździ Maybachem to NX tyłka nie urywa.
 
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Szansa i 6 gości